Uncategorized

Kultūras dzīve Valmierā 0

Ceturtdien, 10. janvārī, pirmizrādes svētki jaunākajam Feliksa Deiča iestudējumam Valmieras Drāmas teātrī – pēc Keneta Greiema grāmatas motīviem tapušajai izrādei “Vējš vītolos” – pasakai par zvēriņiem divos cēlienos.

Tā vēsta par Žurku (Imants Strads) un Kurmi (Rihards Jakovels), kuri kopā ar prātīgo Āpsi (Aigars Vilims) un intelektuālo zirgu Frīdi (Ivars Vanags) mēģina pāraudzināt avantūristu un sapņotāju Krupi (Aigars Apinis), galu galā paši nespēdami noturēties pretī viņa šarmam un aizrautībai. Izrādei mūziku ar Evitas Sniedzes vārdiem rakstījis komponists Emīls Zilberts, scenogrāfijas autors ir Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Ieva Veita.

10. janvārī sāksies un līdz 13. janvārim Valmierā norisināsies arī XXII starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls, ko tradicionāli organizē Valmieras Mūzikas skola. Šogad tajā piedalīsies mūziķi no Tartu (Igaunija) un Panevēžas (Lietuva). Atklāšanas koncertā spēlēs Jautrīte Putniņa (klavieres), Valmieras Mūzikas skolas solisti, kokļu ansamblis, stīgu orķestris, koris un pūšaminstrumentu orķestris, kā arī Babītes mūzikas skolas trio.

LA.lv