×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. aprīlis, 2013
Drukāt

Kultūras ministrijas iestādes saņem papildu 196,9 tūkstošus latu

foto - Letafoto - Leta

Valdība otrdien atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) pieprasījumu piešķirt Rundāles pils muzejam, Latvijas Nacionālajam teātrim un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijai papildu finanses no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem kopumā 196,9 tūkstošu latu apmērā, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Rundāles pils muzejam parka teritorijas atjaunošanas pirmā posma izdevumu segšanai nepieciešami 1319 tūkstoši latu. Pils parka teritorijā pēdējos gados katastrofāli pieaugusi ošu saslimšana, kas ir apņēmusi visu parka teritoriju un rada draudus apmeklētājiem. Līdz ar to slimie un nokaltušie oši pēc iespējas ātrāk ir jānocērt, paskaidrojusi ministrija, norādot, ka Rundāles pils regulārais dārzs ir vislabāk saglabātais baroka dārzu un parku mākslas piemineklis Latvijā un plašākā reģionā un ir Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma būtiska sastāvdaļa, kuras saglabāšana ir prioritāra.

Ministrija paskaidrojusi, ka darbi ārkārtas situācijas novēršanai ir jāpabeidz līdz aktīvās apmeklētāju sezonas sākumam maijā, citādi Rundāles pils muzejs būs spiests slēgt apmeklētājiem ošu slimības skarto teritoriju un muzejs zaudēs lielu daļu pašu ieņēmumu. Nocirstos kokus plānots izmantot saimniecībā izmantojamu paliktņu, dēlīšu izgatavošanai, bet inficētās daļas tiks sadedzinātas, lai novērstu infekcijas tālāku izplatību.

Latvijas Nacionālajam teātrim (LNT) katastrofālā stāvoklī ir tehniskais nodrošinājums, kam kopumā ir vajadzīgi 40,5 tūkstoši latu. Lai nodrošinātu skatuves kustīgo stangu un podestu darbību, nepieciešami 15,7 tūkstoši latu jaunu frekvenču rādītāju iegādei. Lai atrisinātu audiotehnikas problēmas un atdalītu apziņošanas sistēmas vadību no Lielās zāles skaļruņu sistēmas, nepieciešami 19 tūkstoši latu, bet digitālās atskaņošanas ierīču iegādei papildus nepieciešami 5883 lati.

Savukārt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai (JVLMA) 24,4 tūkstoši latu vajadzīgi ēkas Raiņa bulvārī 23 otrā korpusa jumta remontam. Ministrija norāda, ka jau vairākus gadus JVLMA otrā korpusa pēdējā stāvā regulāri applūst griestu segums, kas izraisa griestu un sienu apmetuma drupšanu un grīdas seguma pūšanu. Klasēs, kuras ir pakļautas bojājumiem, atrodas 12 flīģeļi, ērģeles un datorklase ar serveri, un tos nevar pārvietot uz citām telpām. Pēdējo nedēļu laika apstākļu dēļ jumta segumā parādījušās jaunas plaisas, un caurumi un lielā mitruma dēļ bojājas telpas un mūzikas instrumenti, uzsvērusi Kultūras ministrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+