Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
24. jūlijs, 2017
Drukāt

Kurinās keramikas vecmeistara Andreja Paulāna cepli (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Raiņa muzejā “Jasmuiža”, Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcā –ceplī 11. un 12. augustā keramikas cepli kurinās TLMS “Rēzeknes apriņķa pūdnīki”, LA.lv uzzināja Memoriālo muzeju apvienībā.

“11. augustā keramiķi piepildīs cepli ar saviem apdedzināšanai sagatavotajiem māla traukiem un ap pusdienlaiku to iekurinās. Kamēr ceplis kurēsies, vakara gaitā būs iespēja aprunāties ar podniekiem, vērot cepļa kurināšanas procesu un ap pusnakti – lielo liesmu,” pasākuma norisi rakstu MMA pārstāve Sandra Zobena.

Par keramiķu darba rezultātu varēs pārliecināties 12. augustā, kad plkst. 11 notiks vēl karsto, krāšņi glazēto trauku izņemšana. Būs iespēja darbus arī iegādāties.

Pirms cepļa atvēršanas notiks viktorīna – jautājumi par muzeju, Latgales keramiku, tās tapšanas niansēm, vēsturi, formām, glazūrām. Par pareizām atbildēm – balvas. Viktorīnu vadīs atraktīvais podnieks Andris Ušpelis.

Ieejas maksa cepļa atvēršanas pasākumā un muzejā 2 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+