×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
31. marts, 2015
Drukāt

Kursīte: Jādomā par valsts finansējuma piesaisti RLB (1)

Karīnas Miezājas fotoKarīnas Miezājas foto

Nepieciešams domāt par valsts finansējuma piesaisti Rīgas Latviešu biedrībai (RLB), lai organizācijai nebūtu jādzīvo tikai no projektu un īres naudas, šodien pēc Saeimas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēdes žurnālistiem sacīja Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK).

Apakškomisijas sēde notika izbraukumā RLB ēkā, kurā deputātus ar biedrības un ēkas vēsturi nepilnu stundu iepazīstināja RLB priekšsēdētājs Guntis Gailītis un RLB biroja vadītāja Stella Līpīte.

Lai virzītos uz finansējuma piesaisti no valsts budžeta, apakškomisijai vispirms notiks sarunas ar Kultūras ministriju, skaidroja apakškomisijas priekšsēdētāja. Gailītis informēja deputātus, ka pašlaik no valsts un pašvaldības biedrība finansējumu tieši nesaņem. Valsts, pašvaldības un Eiropas Savienības finansējuma piesaiste notiek pastarpināti, iesaistoties dažādu projektu īstenošanā, norādīja Līpīte.

Deputātiem ēkas apskates laikā bija iespēja uzzināt par RLB nozīmīgo ieguldījumu nācijas stiprināšanā, kā arī dažādus faktus par ēkas arhitektūru, savukārt deputāta Arvīda Platpera (NSL) vadībā tika nodziedāta biedrības himna “Nevis slinkojot un pūstot”.

Kursītei-Pakulei biedrības pārstāvji šodien pasniedza RLB Goda zīmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Neticas,ka Kursīte nezina,kas komandē parādi un pasākumus oficieru namā,ko mankurti melīgi dēvē par RLB,jo latv. valoda tur sen,sen skan daudz retāk par okupantu mēli

Draugiem Facebook Twitter Google+