Latvijā
Izglītība

Kviešu lauks Ceraukstē: Bauskas vidusskolēna foto starp labākajiem prestižā konkursā0

Konkursa finālā iekļuvušie darbi. Publicitātes foto

Izziņoti fotogrāfi, kas atlasīti 2018. gada Sony Pasaules fotogrāfijas balvas finālam. Šis ir vien no plašākajiem fotogrāfiju konkursiem pasaulē, norāda “LEAD.Korporatīvā komunikācija” projektu vadītājs Jānis Tamužs.

Fotogrāfi no vairāk nekā 200 valstīm kopumā iesnieguši teju 320 000 attēlu – sasniedzot iespaidīgāko pieteikumu skaitu konkursa vēsturē. Atlasītie dalībnieki tagad cīnīsies par savas kategorijas uzvarētāja slavu kā arī par Gada Fotogrāfa titulu.

Dalībnieki tiek vērtēti četros konkursos – profesionālajā, brīvajā, jaunatnes un studentu. Profesionālais konkurss ietver 10 kategorijas, starp kurām ir arhitektūra, mūsdienu problēmas, ainavas, pasaules un savvaļas daba, portreti un šogad arī divas jaunas kategorijas: radošums un atklājums. Savukārt brīvās tēmas konkurss piedāvā 10 kategorijas, tostarp kultūra, uzlabotie attēli, kustība, ielu fotogrāfijas un ceļošana.

Konkursa atlases sarakstā (10 populārākie iesniegumi katrā kategorijā) un izteikto atzinību sarakstā (50 populārākie katrā kategorijā) ir iekļauta daļa no pasaules labākajām mūsdienu fotogrāfijām, kas uzņemtas pēdējā gada laikā, informē projekta pārstāvji.

Konkursam ir naudas balvas. Uzvarētāji tiks paziņoti balvu pasniegšanas ceremonijā Londonā 19. aprīlī.

Latviešu fotogrāfs Reinis Stiķis gūst atzinību

2018. gada Sony Pasaules fotogrāfijas balvas žūrija novērtējusi arī Latvijas fotogrāfa Reiņa Stiķa darbu, kura attēls Reflections atzīts par vienu no 50 pasaulē labākajiem brīvās kategorijas konkursa uzlabotā attēla apakškategorijā.

Reinis Stiķis savā atzinību guvušajā attēlā Reflections notvēris skaistos Latvijas kviešu laukus Ceraukstē.

Reinis Stiķis ir no mazpilsētas Bauskas apvidū. Fotokamera Reinim pieder jau kopš četru gadu vecuma. “Šī atzinība ir ļoti labs novērtējums, meklējot savu ceļu dzīvē. Noskaidrojot, kas varētu būt darbs, kas – aizraušanās. Man interesi fotografēt rada iespēja iemūžināt mirkli, iespēja meklēt kaut ko skaistu, savdabīgu, neparastu. Man paveicās ar vizuālās mākslas skolotājiem Olitu Dzelzkalēju un Bruno Bahu. Viņu stundās var atrast, izpētīt un izmēģināt dažādus mākslas darbības veidus. Ļoti lielu iespaidu radījušas citu foto mākslinieku izstādes, kas veicinājušas vēlēšanos radīt kaut ko tikpat skaistu.”

Atlasē iekļuvušo un atzinību guvušo fotogrāfu darbi būs apskatāmi 2018.gada Sony Pasaules fotogrāfijas balvas izstādē Londonā no 20. aprīļa līdz 6. maijam. Brīvās kategorijas konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 20. martā, bet pārējo kategoriju un profesionālā konkursa uzvarētāji tiks atklāti 2018. gada 19. aprīlī.

APSKATI DAŽAS NO FINĀLAM ATLASĪTAJIEM FOTO

Galerijas nosaukums
LA.lv