Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
29. maijs, 2015
Drukāt

“KVV Liepājas metalurgs” būtiski sašaurinās darbu, bet rūpnīcu neslēgšot

Foto: LETAFoto: LETA

AS "Liepājas metalurgs" sagatavju cehs.

AS “KVV Liepājas metalurgs” darbu turpinās 290 darbinieki, un uzņēmuma pārstāvji noliedza runas, ka rūpnīca varētu tikt slēgta.

Pēc uzņēmuma vadības tikšanās ar ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) ministre žurnālistiem norādīja, ka patlaban darbs tiks turpināts velmēšanas cehā un trīs nedēļu laikā tiks sagatavots plāns uzņēmuma turpmākajai attīstībai un darbības paplašināšanai.

“Vienojāmies, ka trīs nedēļu laikā uzņēmums sagatavos biznesa plānu, ko prezentēs valdībai, apliecinot, kā un ka viņi tiks galā ar savām saistībām pret valsti,” sacīja Reizniece-Ozola. “Tāpat uzņēmuma īpašnieki iesniegs konkrētus priekšlikumus, kādu atbalstu viņi vēlētos saņemt no mūsu valdības. Protams, esošo likumu ietvarā.”

Ekonomikas ministre informējusi uzņēmuma īpašniekus, ka no 1.jūlija varētu stāties spēkā jauni Ministru kabineta noteikumi, kuri paredz atbalsta mehānismu ražošanas uzņēmumiem, kas gan vēl būtu jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju.

“Jāņem vērā, ka esam Eiropas Savienības valsts – ja domājam par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) samazināšanu, nevaram piedāvāt risinājumus, kas palielinātu elektrības cenu citiem ražotājiem un mājsaimniecībām,” sacīja Reizniece-Ozola. “Risinājumam ir jābūt tādam, lai citi nemaksātu vairāk.”

“KVV Liepājas metalurgs” ieguvumi no atbalsta mehānisma atkarīgi no darbības apjoma, sacīja ministre. Ja rūpnīcā strādā tikai viens cehs, ieguvums no OIK atbalsta mehānisma būtu neliels, bet, iedarbinot energoietilpīgo tēraudkausēšanas cehu, ieguvums jau būtu vairāku miljonu eiro apjomā.

Savukārt uzņēmuma investora “KVV Group” īpašnieks Valērijs Krištals noliedza izskanējušās runas, ka rūpnīca varētu tikt slēgta.

“Negrasāmies apturēt rūpnīcas darbību un pārdot iekārtas, jo tās visas ir ieķīlātas un nevaram ar tām rīkoties citādi, kā tikai veikt ar metalurģiju saistītu uzņēmējdarbību,” sacīja Krištals. “Vēlos uzsvērt, ka tā nav tikai mūsu rūpnīca – tā ir mūsu un valsts rūpnīca.”

“KVV Group” rūpnīcā līdz šim ieguldījis 55 miljonus eiro, savukārt valsts vēl nav saņēmusi 85 miljonus eiro, sacīja Krištals.

“Mēs esam uzņēmušies saistības, un tas ir mūsu pienākums atrisināt šīs problēmas, un mēs tās atrisināsim,” sacīja Krištals.

Viņš arī norādīja, ka daļa darbinieku tiek atlaisti, taču daļa tiks pieņemti atpakaļ, paplašinot ražošanu velmēšanas cehā. Tāpat tiks atjaunota tēraudkausēšanas ceha darbība, tomēr konkrētu darbinieku skaitu un termiņus Krištals atturējās nosaukt.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+