Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Vija Beinerte0

Dzīves gudrība

Ceļš līdz debesīm ir tik vien kā trīs sprīži – attālums no pieres līdz sirds viducim.

Jēkabs Lorbers

Grāmata

Jau pēc “Dzeguzes sauciena” radās sajūta, ka Kormorans Straiks drīz stāvēs līdzās kulta figūrām Šerlokam Holmsam un Erkilam Puaro. Sērijas otrā grāmata “Zīdtārpiņš” to vēlreiz apstiprina. Ārēji esmu atraisījusies no Kormorana apskāviena (teksts rauj tevi līdz trakā tempā!), bet iekšēji viss turpinās. Meistarīgi savērpta krimināla intriga, pat šķietami nejauši sižeta pavedieni finālā saliekas secīgā musturā, bet galvenais – psiholoģiski precīzi izzīmēti personāži, kas apveltīti ar asu prātu un veselīgu humoru. Robers Galbraits – pseidonīms, ar kādu tagad parakstās Džoanna Roulinga, – aizrauj un pārsteidz. Tulkojusi Silvija Brice. Labāk sākt piektdienas pavakarē, jo nolikt malā būs gandrīz neiespējami.

Filma

No 20. aprīļa Latvijas kinoteātros režisores Ināras Kolmanes spēlfilma “Bille”, kas tapusi pēc Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskās sapņu un sajūtu grāmatas motīviem. Titullomā Rūta Kronberga, kopā ar viņu Elīna Vāne, Artūrs Skrastiņš, Lolita Cauka, Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika.

Izstāde

Līdz 22. jūnijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs skatāma smalkās un noslēpumainās kluso dabu meistares Līvijas Endzelīnas gleznu izstāde.

Notikums

Līdz 22. aprīlim mākslas muzejā “Rīgas birža” tiek eksponēta itāliešu renesanses mākslinieka Rafaēla Sancio da Urbīno glezna “Svētā Katrīna no Aleksandrijas” – Itālijas dāvana Latvijai valsts simtgadē.

Koncerts

Viņa savdabīgais balss tembrs satrauc un valdzina klausītāju sirdis nu jau trešo gadu desmitu. Viņa albumi pārdoti vairāk nekā 100 miljonu tirāžā. Ceturtdien, 3. maijā, arēnā “Rīga” albuma “Ultimate” koncerttūres ietvaros ar jaunām dziesmām un izcilākajiem hitiem Rīgā atgriežas Braiens Adamss.

Izrāde

Ceturtdien, 12. aprīlī, Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrāde “Kas ir Silvija?”, ko izrādes veidotāji piesaka kā skatu uz ģimeni komiski absurdā rakursā. Televīzijas žurnālists, viņš arī ģimenes draugs, intervē namatēvu jubilejas raidījumam, līdz pēkšņi uziet skapī paslēptu skeletu… Lielisks aktieru ansamblis – Elita Kļaviņa, Ģirts Krūmiņš, Toms Veličko, Kaspars Znotiņš vai Gundars Āboliņš. Dramaturga Edvarda Olbija un režisores Māras Ķimeles vārds pastiprina intrigu.

Vērts redzēt!

Sergejs Loiko, kara žurnālists un rakstnieks, bestselleru “Lidosta” un “Reiss” autors, ir uzņēmis četru sēriju dokumentālu filmu “Hibrīdstāsts” (“Гибридная история”). Izcils pētnieciskās žurnālistikas darbs, kas atšķetina spriedzes filmas cienīgu spiegu tīklu, kur ir viss – mīlestība, nodevība, karš, provokācijas, apcietinājums. Meklēt resursā “YouTube”, ievadot atslēgas vārdus “Sergei Loiko film Hibrid Story” (iespējams noskatīties gan krieviski, gan ar angļu subtitriem) vai skaties filmu ŠEIT.

Pasaules plašumos

Ziedoši mandeļkoki un ķirši, Rustaveli prospekts un Sameba katedrāle, vecpilsētas šaurās ieliņas, kuru bruģis – tā vien šķiet – joprojām glabā Niko Pirosmani soļus, svētais kalns Mtatsmunda, mākslas galerijas un burvīgi krodziņi – Tbilisi apbur un iedvesmo. Turklāt 30. aprīlī ar leģendārā ģitārista Deivida Gilmora un “Miles Electric Band” koncertu tiek atklāts Tbilisi džeza festivāls.

Tepat, Latvijā

Vēlies slīdēt uz mākoņa cauri gadalaikiem un nomoda sapņiem? Dzirdēt, kā elpo jūra, sačukstas smilgas un taureņi? Dodos uz Dunti vai Veczemju klintīm. Un tad – sēdi uz Lauču akmens vai ej gar jūru, uz kuru pusi gribi, – visur pasakains skats un gaiss smaržo pēc sveķiem un mūžības.

Jaunums

Saistītie raksti

Brīnumi notiek. Ja vien tu spēj noticēt – gan brīnumam, gan sev pašai. Jaunais “Bvlgari” aromāts “Omnia Pink Sapphire” ļauj tev sajusties drošai, košai un starojošai. Vispirms gaisā uzvirmo citrusaugļu un rozā pipara dzirkstošais svaigums, kam pievienojas eksotisku ziedu pavedīgais maigums, ko ieskauj koksnes un baltā muskusa eleganti dūmakainie toņi. Pavasarīgs atklājums sievietei, kas grib mirdzēt.

 

Galerijas nosaukums
LA.lv