Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Vija Beinerte0

Dzīves gudrība

Cilvēkus, kas netic pūķu eksistencei, bieži vien apēd pūķi. No iekšienes.
Ursula le Gvina

Grāmata

Brīnums, ne vāks. Tas dūc un san, smaržo pēc vasaras, dūmiem un noslēpuma un vilināt vilina ielūkoties – kā durvis uz citu pasauli. Kad atšķiru, vairs negribu likt nost. Andris Akmentiņš, “Skolotāji”. Par tiem tālajiem laikiem, kad vēl nebija interneta, karš bija beidzies, tomēr bērni katram gadījumam minēja, vai pamalē ducina pērkons vai lielgabali. Taču laime – tā arī tolaik mājoja nevis lietās, bet sirdī. Un ir vienīgā, ko vērts atcerēties.
Mākslinieks Jānis Esītis. Brīnums, ne mākslinieks.

Filma

Laika kavēklis saules nogurdinātajiem un tiem, kas grib paslēpties no ātra vasaras lietus. Muzikālās komēdijas “Mamma Mia!” otrs uznāciens aicina ienirt dziesmu, deju un nevaldāma prieka sajūtā, svinot bezrūpību kopā ar filmas “Mamma Mia! Mēs atkal esam klāt” varoņiem. Režisors Ols Parkers, lomās Merila Strīpa, Amanda Seifrīda, Lilija Džeimsa, Pīrss Brosnans, Kolins Fērts, Stellans Skašgords.

Izstāde

Visu jūliju krāsu priekā ziedēs, sačukstēsies un gavilēs Ilzes Egles zīmējumos notvertie mirkļi izstādē “Ceļā ar sevi. Dienvidi”, kas skatāma Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā Jelgavā, Filozofu ielā 3.

Koncerts

Vecrīgā Mazās ģildes dārzā jūlijā un augustā ik ceturtdienu no pulksten 17 līdz 18 muzicēs latviešu džeza mākslinieki. 12., 19. un 26. jūlijā “Jam Orchestra”: Romāns Vendiņš (klavieres), Pēteris Liepiņš (bass), Zintis Žvarts (saksofons), Andrejs Jevsjukovs (ģitāra), Gundars Lintiņš (bungas), bet 2., 9., 16., 23. un 30. augustā Laura Amantova “Jazz Quartet”: Viktors Ritovs (klavieres), Lauris Amantovs (trombons), Andris Grunte (kontrabass), Artis Orubs (bungas). Ieeja brīva.

Vērts izmēģināt!

Lidojuma sajūta – tā vislabāk varētu raksturot dēļošanu aiz motorlaivas jeb veikbordu. Sporta veidu, kas spēj izraisīt šalti visspilgtāko emociju. Saule, vējš, ātrums, ūdens šļakatas un neizteicama līksme – tie, kas paši to piedzīvojuši, sapratīs bez vārdiem, bet tiem, kas vēl nav izmēģinājuši, jāliek lietā iztēle. Vai jāizmēģina. Tomēr uzreiz gribu brīdināt – veikbords rada atkarību!

Pasaules plašumos

Senatnes elpa, noslēpumi un leģendas, modernās mākslas muzejs, Pirita ar četrus kilometrus garo pludmali, Vecpilsēta, kur omulīgas kafejnīcas un krodziņi, veikaliņi un amatnieku darbnīcas, un tad vēl Kadriorga parks, kam šogad aprit trīssimt gadu. Lielisks iemesls doties uz Tallinu, kur turklāt visu jūliju plosīsies, smaržos un vilinās Puķu festivāls un tiks svinēta televīzijas torņa jubileja, kuras laikā notiks aizraujoša izrāde ar septiņdesmit pasaulē slavenu gumijlēcēju piedalīšos. Galvenais – neaizmirst laikus pieteikt viesnīcu!

Tepat Latvijā

Bet, ja vēlies gūt baudu, netērējot tam lielu naudu, dodies uz Alūksnes pusi, kur ir gan Veclaicenes ainavu parks, gan Apukalna baznīca un Drusku pilskalns. Un tad izmet līkumu līdz Lubānam, kur Zvidzes putnu tornis un Aiviekste, kur var vienkārši sēdēt un vērot, kā plūst laiks, sajust, kā elpo zeme…

Jaunums

Apgāds “Jāņa sēta” laidis klajā jaunu karšu sēriju aktīvajam tūrismam Latvijā. Tā ir nodrukāta uz īpaša sintētiskas šķiedras materiāla, kas nemirkst ūdenī, nebalo saulē, ir ļoti viegls un nav saplēšams. Sēriju veido “Dabas takas”, “Velomaršruti” un “Laivošanas maršruti” ar derīgu informāciju un sīkiem aprakstiem.

Galerijas nosaukums
LA.lv