×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Labi. Bet skats gan nožēlojams…

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Ziņa no Rīgas domes: “Līdz ar skolēnu vasaras brīvlaiku Rīgas domes Satiksmes departaments no 1. jūnija pie izglītības iestādēm aizsegs ceļa zīmes par ātruma ierobežojumiem 30 km/h. Taču autovadītājiem jāņem vērā, ka ātruma ierobežojumi tiks saglabāti pie bērnudārziem un tām skolām, pie kurām uzstādīti ātrumvaļņi.”


 

Normāls solis. Savādi būtu, ja tā netiktu darīts. Nu bet izpildījums… Neesmu ne pārspīlēts estēts, ne perfekcionists, bet simtos eksemplāru tiražēta atkritumu maisu plivināšana manas skaistās pilsētas ielās ir pretīga. Tādu ceļa zīmes aizsegšanas paņēmienu varbūt var pieļaut kustības organizācijas pēkšņu, īslaicīgu izmaiņu gadījumā un kaut kur tālāk no plašas publikas acīm. Rīgā un uz trīs mēnešiem (nākamgad arī?) – tā ir haltūra (tiem, kas šo svešvārdu nezina, skaidrojums no vārdnīcas – pavirši, nevīžīgi, tikai peļņas nolūkā veikts darbs).

Vai pērn, kad zīmju (pie 41 mācību iestādes, kopskaitā vairāk nekā 200) uzstādīšana tika plānota un realizēta, nebija skaidrs, ka vasarā tās nevajadzēs? Kāpēc darba uzdevumā jau toreiz netika iekļauta civilizētas zīmes aizsegšanas vai noņemšanas iespēja? Naudas nepietika? Tagad iznāks lētāk?

 

Neiznāks. Jo arī maisi kaut ko maksā. Arī līmlentes, ar kurām tās kules devīgi satīstītas. Arī darbiņš, kas nu nemaz nav tik vienkāršs, ne ātri paveicams. Un, skaties vien, pavisam drīz būs jāatkārto, jo saulē tās ķeskas kļūst mīkstas un neizturīgas, jo vējiņš tās jautri purina… Skat, šai jau pēc piecām dienām ļerpatas karājas.

 

Lētāki – un, galvenais, skaistāki, pieklājīgāki – būtu citi paņēmieni, kurus kaut duci RD Satiksmes departamenta ierēdņiem varētu ieteikt jebkurš normāls amatnieks. Ja viņam pajautātu, protams. Piemēram – zīmes lieluma plāksnītes “Latvijas finiera” atgriezumu bodē maksā padsmit santīmus. Dienas laikā ar kārbu krāsas tās var izgreznot pēc jebkuras gaumes un patikas, pielikt pāri skaviņu uzkarināšanai. Nākamā dienā viegli uzlikt. Rudenī tikpat viegli noņemt un nolikt šķūnītī. Pasauciet vēl kādu mākslinieku – lai izgriež trafaretu uzrakstam “Priecīgas brīvdienas!”. Un brauciet smaidīgi, nevis nikni blenziet uz melniem pirātu (birokrātu) “karogiem”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+