×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Labības klēts apcirkņos

bauska-rundaale_106

Šogad Zemgalei izstrādāti jauni bukleti – “Lielupes ielejas dārgumi” un “Brīvdienu maršruts uz Zemgales laukiem”, un kopīgas novadu kartes Bauskas, Jelgavas, Dobeles un Ķekavas pusei.

 

Reģionā joprojām jūtama iepriekšējos gados pašvaldībās un tūrisma objektos realizētu projektu ietekme. Tie stiprinājuši pamatus veiksmīgai nozares attīstībai un interesentu piesaistei nākamajos gados. Zemgales Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja Inese Turkupole-Zilpure ar lepnumu stāsta, ka arī šogad reģionā ievieš divus nozīmīgus starptautiska līmeņa tūrisma projektus. Viens saistīts ar seno kulta vietu apzināšanu un iekļaušanu apritē, otrs – ar velotūrisma maršrutu attīstību Centrālbaltijas reģionā. Zemgales plānošanas reģiona administrācija šos projektus ievieš sadarbībā ar Latvijas, Zviedrijas, Igaunijas un Somijas partneriem.

Šogad uzsvars likts arī uz tradicionāliem un ikgadējiem pasākumiem. Pilnīga informācija pieejama Zemgales Tūrisma asociācijas mājaslapā www.travel­zemgale.lv.

Lai ieinteresētu Latvijas un ārvalstu tūristus, izveidota filmiņa “Trīs Zemgales rozes: Bauska, Rundāle, Mežotne” un buklets ar šo piļu piedāvājumu – “Lielupes ielejas dārgumi: Bauskas, Rundāles un Mežotnes pils”.

Pēc rekonstrukcijas šogad apmeklētājiem būs pieejams Bauskas Rātsnams. Tajā izvietosies Tūrisma informācijas centrs, būs ekspozīcija par Bauskas vēsturi un Kurzemes hercogistes svariem un mēriem.

Ģimeņu iemīļotā Trušu pilsētiņa no Vecumniekiem ir pārcēlusies uz Codes pagastu, un tās svinīgā atklāšana paredzēta 26. maijā.

Aktīva rosība notiek Ausekļu dzirnavās Bārbeles pusē, savukārt Skaistkalnē piedāvā aplūkot baznīcu un pētīt karsta kritenes.

Šogad lieli svētki Iecavā – 520. jubileja. Toties Bauskā degs īpaši gaišas jāņugunis – te pilsētnieki un viesi varēs lustēties “Latvijas Radio 2” Līgo pasākumā.

Realizējot ERAF projektu, Dobeles centrs ir atguvis vēsturisko Tirgus laukumu. Pēc rekonstrukcijas ir izveidots plašs, bruģēts un tikai gājējiem domāts laukums, ko varēs izmantot arī pasākumu rīkošanai. Tur, kur agrāk bijusi tirdzinieku ūdens ņemšanas vieta, tagad saredzama strūklaka rekordlielas akas izskatā.

Rudenī Dobelē jaunums būs Ābolu festivāls, turpinot Ķiršu ziedēšanas svētkus P. Upīša dārzā.
Tervete_samazinata

Uz tūristu pieplūdumu cer Tērvete, jo dabas parks piedāvās arvien jaunas izklaides un atpūtas iespējas, bet pie Senvēstures muzeja visā varenībā būs apskatāma rekonstruētā 12. gadsimta koka pils. Tērvetes dabas parkā jau uzbūvēts īpaši liels auto stāvlaukums, uzsākta dabas parka informācijas centra teritorijas labiekārtošana, Rotaļu laukuma rekonstrukcija, suvenīru tirdzniecības laukuma un Rūķu sētas būvniecība.

Jaunjelgavā izveidota aptuveni divus kilometrus gara taka Daugavmalā. Diennakts tumšajā laikā tā ir izgaismota un rada romantisku noskaņu pastaigām, ekskursijām un atpūtas pasākumiem. Savukārt Staburaga saieta namā Vīgantes parkā gada pirmajā pusē sāks darboties Tūrisma informācijas punkts. Tur arī ir jauka atpūtas un pastaigu vieta, kur pērn uzstādītas koktēlnieku brāļu Rurānu veidotās Janča un Mārča skulptūras no Voldemāra Zālīša (Valda) romāna “Staburaga bērni”.

Apmeklējot Kokneses novadu, var ne tikai uzzināt zudušās pils stāstu, bet arī piedalīties Likteņdārza veidošanā, atvedot pa pelēkam laukakmenim dārza centrālās daļas – amfiteātra – veidošanai. Aktīvās atpūtas cienītājiem ir iespēja iepazīt Koknesi orientēšanās trasē “Misija Koknese”.

Jēkabpils šā gada vasaras lielākie pasākumi gaidāmi brīvdabas estrādē uz Krustpils saliņas – pilsētā viesosies Sanktpēterburgas Operas teātris ar Džuzepes Verdi izrādi “Rigoleto” un Latvijas Nacionālā opera ar brīvdabas baleta izrādi “Gulbju ezers”. 6. un 7. jūlijā – pilsētas svētki!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+