×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Labs autovadītājs prot taupīt

baaka_13

“Scania Latvia” gada griezumā veiktā datu analīze apstiprina, ka prasmīgs vadītājs ar izkoptu braukšanas stilu var samazināt degvielas patēriņu par 10%. Turklāt kravas auto segmentā degvielas izmaksas veido pusi no kopējām transportlīdzekļa ekspluatācijas izmaksām, kas vidēji ir 35 – 40 tūkst. eiro gadā.


Degvielas cenu kāpums kravas auto segmentā kopumā veicinājis uzņēmumu stratēģijas maiņu attiecībā uz automašīnas ekspluatāciju, tostarp būtiski palielinājis pieprasījumu pēc apmācībām vadītāju braukšanas prasmju izkopšanai.

Saskaņā ar “Scania Latvia” statistiku, iegādājoties jaunu kravas auto, standarta komplektācijā tiek iekļauta degvielas tvertne ar maksimālo atļauto tilpumu (1500 litri). Pieprasījums pēc šādas komplektācijas vienmēr bijis liels, tomēr pēdējā gada periodā tā izvēlēta visiem jaunajiem kravas vilcējiem.

Aigars Pušinskis, “Scania Latvia” vadītājs: “Ņemot vērā degvielas cenu kāpumu un faktu, ka degviela veido vidēji 50% no kopējām ekspluatācijas izmaksām, to samazināšanai tiek izvērtēti dažādi risinājumi. Piemēram, par standartu kļuvusi maksimālā degvielas tvertnes izmēra iekļaušana pamata komplektācijā, kas pārvadājumu maršrutā, piemēram, Krievijā ļauj uzpildīt degvielu par zemāko iespējamo cenu.”

 

Tajā pašā laikā A. Pušinskis norāda, ka degvielas cenas pieaugums ir faktors, ko ietekmēt praktiski nav iespējams, taču būtisku degvielas patēriņa samazinājumu var sasniegt, piemēram, izvēloties auto ar atbilstošu specifikāciju, apmācot vadītājus ekonomiski vadīt transportlīdzekli.

 

Reaģējot uz šī brīža situāciju un uzņēmumu interesi pēc iespējas samazināt transporta ekspluatācijas izmaksas, “Scania Latvia” izstrādājusi un piedāvā speciālas autovadītāju ekonomiskas braukšanas apmācības. Apmācību mērķis ir analizēt un novērst pieļautās kļūdas, kā arī noteikt un izkopt vadītāju braukšanas stilu. Ekonomiskās braukšanas apmācība ietver gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības. Pēc braukšanas apmācībām prognozējamais degvielas patēriņa samazinājums mērāms vidēji 10%. Līdzās degvielas patēriņa samazinājumam ekonomiskās apmācības kursi ļauj sagatavot vadītājus kopumā ekonomiskākai transporta ekspluatācijai, pagarinot automašīnu riepu lietošanas periodu, saudzējot transmisiju, samazinot eļļas patēriņu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+