Sports
Basketbols

Labsirdīgā leģenda – Uļjanai Semjonovai 65! 16


Uļjana Semjonova
Uļjana Semjonova
Foto – Ieva Čīka/LETA

Latvijas leģendārā basketboliste, divkārtējā olimpiskā čempione un “TTT Rīga” komandas ilggadējais simbols Uļjana Semjonova ceturtdien svin 65 gadu jubileju.

Izcilā spēlētāja piedzima 1952. gada 9. martā Zarasos, Lietuvā, kur bija ģimenes dzīvesvietai tuvākā dzemdību nodaļa. Līdz 13 gadu vecumam jauniete auga Medumu pagastā, bet tad garā auguma dēļ viņu uzaicināja dzīvot un trenēties uz Rīgu, kur sākās fantastiskais basketbolistes ceļš. Semjonova ar PSRS izlasi divreiz kļuva par olimpisko čempioni, trīs reizes – pasaules čempioni, bet “”TTT Rīga” nodrošināja 15 PSRS čempionu titulus un 11 Eiropas Čempionvienību kausus. Viņa ir uzņemta Basketbola slavas zālē, apbalvota ar 3. pakāpes Triju zvaigžņu ordeni. Nu jau ilgus gadus Uļa vada Latvijas olimpiešu sociālo fondu, kas palīdz mūsu izcilajiem sporta veterāniem.

Pirms Ziemassvētkiem viņu piemeklēja nopietnas veselības problēmas un kā pati Semjonova pastāstīja “LA” – ārsti izglāba no viņsaules. Taču viņa ir liela optimiste un katru dienu uz darbu dodas ar neviltotu prieku.

“LA” kolektīvs vēl jubilārei saglabāt dzīves dzirksti, laimi un veselību!

 

Saistītie raksti
LA.lv