×
Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Made, Irbe
Otrdiena, 20. marts, 2018
11. aprīlis, 2016
Drukāt

Lai laukkopis izdzīvotu, viņam vajag 66 ha, dārzeņkopim pietiek ar 5 ha (41)

Foto: LETAFoto: LETA

Irina Pilvere

Mazās saimniecības Latvijā pamazām izzūd, lauki iztukšojas, zeme netiek efektīvi izmantota… No kā atkarīga dzīvotspēja laukos, par to intervijā Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektore Irina Pilvere.

– Mazo saimniecību skaits valstī samazinās. Vai izdzīvošana ir atkarīga no to lieluma?

Irina Pilvere: – 2001. gadā, kad notika pirmā lauksaimniecības skaitīšana pēc neatkarības atjaunošanas Latvijā, to saimniecību skaits, kas ir lielākas par vienu ha, bija 140 tūkstoši, bet 2013. gadā vairs tikai 81 tūkstotis. Saimniecībās ir sadrumstalota zemes struktūra. Tas ir vēsturiskais mantojums. Vienā īpašumā ir ap 12 ha zemes, savukārt vienā kadastrā (zemes vienībā) ir gandrīz divreiz mazāk – 7 ha. Tāpēc galvenais jautājums Latvijā ir – kā zemi, kas ir mūsu galvenais un vērtīgākais dabas resurss, izmantot pēc iespējas efektīvāk.

Latvijā salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm ir unikāla situācija, ka līdz šim zemes resursi netiek izmantoti pietiekami efektīvi, jo ir lielas neapstrādātas, aizaugušas vai nekoptas platības. Mūsu zinātnieki veica pētījumu, cik liela platība nepieciešama, lai saimniecība būtu dzīvotspējīga. Aprēķinus veicām 2014. gadā, un uzdevums bija novērtēt, kādas minimālās apsaimniekotās zemes platības ir nepieciešamas, lai saimniecība būtu finansiāli dzīvotspējīga. Tāpēc tika pieņemts, ka saimniecības dzīvotspējas nodrošināšanai vismaz vienai personai no lauksaimnieciskās darbības ir jāiegūst tādi ienākumi gadā, kas atbilstu Latvijas vidējās darba algas (ar darbaspēka nodokļiem) līmenim. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem tie bija 10 619 eiro. Ņēmām vērā produkcijas veidu un apjomu, augsnes auglību un saimniecības atrašanās reģionu, realizējamās produkcijas cenas, atbalsta maksājumus un ražošanas izmaksas.

Veicot aprēķinus par galvenajiem lauksaimniecības sektoriem, secinājām – lai viens nodarbinātais lauksaimniecībā varētu gūt ienākumus, kas atbilstu minimālajam ienākumu līmenim tautsaimniecībā, laukaugiem vajadzētu vidēji 66 ha, piena lopkopībā pietiktu ar 48 ha, ganāmo mājlopu audzēšanā – 54 ha, dārzeņkopībā – nedaudz virs 5 ha, bet augļkopībā pietiktu ar 3,5 ha. Tomēr jāņem vērā, ka vidējā bruto darba alga valstī pamazām palielinās, mainās arī produkcijas cenas. Saimniekojot auglīgākās augsnēs, platības ir nepieciešamas mazākas, savukārt sliktākās augsnēs – lielākas. Atšķirības ir arī reģionos.

– Vai šis rezultāts bija pārsteigums pētniekiem?

– Jā, bijām pārsteigti, jo iepriekš likās, ka galvenajos lauksaimniecības sektoros vajadzēs lielas platības, lai nodrošinātu saimniecību dzīvotspēju, kas balstīta uz minimālo ienākumu līmeni. Ja saimniecībā nodarbināti vidēji divi cilvēki, tad iztikas gūšanai laukaugu gadījumā pietiktu ar 109 ha. Protams, ka Latvijā nav tikai “tīras” laukaugu vai piena lopkopības specializācijas saimniecības. Parasti ir daudznozaru saimniecības, kas ir labi tad, kad cena samazinās vienam produktam, bet otram tā ir labāka. Mūsu aprēķini ļauj saimniekiem pieņemt pareizo lēmumu par saimniecības specializāciju, ņemot vērā, cik un kāda zeme ir saimniecībā. Ja gribam, lai lauku teritorijās cilvēki ir nodarbināti un būtu darba vietas, vajadzētu orientēties uz to produkcijas veidu ražošanu, kur darba patēriņš ir lielāks, piemēram, lopkopība, augļkopība, dārzeņkopība. Tad lauku teritorijas nekļūtu tukšas, kā tas notiek tagad.

Plašāk lasiet otrdien “Latvijas Avīzē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Man vajag ārkārtas aizdevumu, lai nomaksātu parādus 2017. gadam
  Es pārstāvu finanšu iestādi, kas galvenokārt sniedz finanšu instrumentu dažāda veida aizdevumiem un hipotēkām. Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai dzēstu savus parādus, vai jums ir nepieciešams kapitāla aizdevums, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jūs esat noraidījis bankas un citas finanšu aģentūras? Neskatoties tālāk, jo mēs esam šeit par visām jūsu finansiālajām problēmām. Mēs skaidri un saprotami izsakām aizdevumus ar procentu likmi 2% cilvēkiem, uzņēmumiem un sabiedrībām, noteikumiem un nosacījumiem. Mēs ievēro ātru un ātru jebkura finanšu instrumenta piegādi pēc jūsu izvēles. Nepieciešama kredīta pārbaude, 100% garantēta.

  Sūtiet mums vēstuli uz: (PATRICIJABODNAROVALOANFIRM@GMAIL.COM), lai pieteiktos.

 2. Uzmanību

  Vai ir nepieciešams aizdevums? Vai jums ir nepieciešams ārkārtas kredīts, lai dzēstu savus parādus, vai arī jums ir nepieciešams fonds, lai uzlabotu savu biznesu? Vai bankām un citām finanšu iestādēm esat noraidījis? Mēs neredzam tālāk, mēs esam šeit, lai palīdzētu jūsu finansēm, mēs piedāvājam aizdevumu parāda konsolidācijai, aizdevumiem personīgajiem un biznesa aizdevumiem, nekustamā īpašuma finansēšanai / projektu finansēšanai, privātajiem aizdevumiem. Mēs pieņemam pieteikumus 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā skaidrā un saprotamā veidā un apstākļos, kas ir ērti un pieņemami.
  Mēs esam šeit, lai apkalpotu savas finansiālās vajadzības, un jūsu laime ir 100% garantēta.

  Sūtiet mums e-pastu: (jeffloanfirm3@gmail.com) Lai pieteiktos …

 3. Es izsniedz aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar saprātīgu 2% procentu likmi. E-pasts uz: (christywalton355@gmail.com), ja jūs interesē aizdevuma piedāvājums.

 4. Sveiki.
  Es esmu Rahel kungs privātā aizdevuma aizdevējs, kurš dod iespēju saņemt aizdevumu ar dzīvības iespējām personām, komercuzņēmumiem, apdrošināšanu utt. Vai jums ir kādas finansiālas grūtības vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai ieguldītu vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai samaksātu rēķinus, meklējiet ne vairāk kā mēs esam šeit, lai padarītu visas jūsu finansiālās problēmas par pagātnes lietu. Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus jebkurā valūtā ar 2% likmi bez avansa maksas. Es gribu izmantot šo lielisko datu nesēju, lai informētu, ka mēs esam gatavi palīdzēt jums ar jebkāda veida aizdevumu, lai atrisinātu jūsu finansiālo problēmu. Ja jā, tad atgriezieties tagad pa e-pastu (rahelcohranloan@gmail.com), lai iegūtu sīkāku informāciju, jūs esat ļoti priecīgs.

 5. Neuzvarams brīdis es nekad neaizmirsīšu
  JŪSU TRŪDE NO PAUL ALLEN AIZDEVUMU FIRM.
  Mans vārds ir Miss Patrick Deborah, es esmu no Limerikas Īrijā.
  Esmu vēl precējusies sirdsdarbības traucējumu dēļ, meklēju īstu aizdevumu
  uzņēmums pēdējos mēnešos, lai palielinātu savu biznesu, tik laimīgs man a
  PAUL ALLEN LOAN COMPANY aizdevums ar ļoti zemu procentu likmi
  2%, TĀLĀD JŪS VĒLĀS IESPĒJAS, Daži mani scammed gan šeit, gan šeit
  Internets, kas apgalvo, ka beigās viņi ir uzticami, viņi visi mani aģitē
  daudz naudas, tas bija tāpat kā šajā internetā, es saņēmu pašu liecību un es
  mēģinājis ar labāko, tas viss iznāca kā sapnis
  E-pasts: (paulallen.loanfirm@gmail.com)
  un es pateicos Dievam, ka tādi aizdevuma uzņēmumi kā šis joprojām pastāv
  šī izkrāpšana visur, lūdzu, es ieteiktu visiem, kas tur ir
  kam vajag aizdevumu (paulallen.loanfirm@gmail.com)
  nekad neveiksim tev, un tavai dzīvei vajadzētu mainīties, kā man bija. Ātri sazinies
  Paul Allen LOAN COMPANY. šodien un saņem no viņiem aizdevumu. Dievs svētī
  Paul Allen LOAN COMPANY. par īstu aizdevuma piedāvājumu.
   Pārliecinieties, ka jūs izmēģināt savu vislabāko, un sazinieties ar viņiem un sasniegt to
  jūs vēlaties, lai panāktu šo uzņēmumu bez stresa.

 6. Sveiki,
  Tas ir informēt plašu sabiedrību, ka privātā aizdevuma aizdevēja Rose Badmus kundze ir radījusi finansiālu iespēju ikvienam, kam vajadzīga finansiāla palīdzība. Mēs izsniedzam aizdevumus privātpersonām, firmām un uzņēmumiem saskaņā ar skaidriem un saprotamiem noteikumiem un nosacījumiem tikai ar 2% procentu likmi. Sazinieties ar mums šodien pa e-pastu, lai mēs varētu sniegt jums mūsu kredīta noteikumus: (roseofsharonfinance@gmail.com)

 7. Pateicamies John Williams kungam par manas un ģimenes glābšanu no nepatikšanām. Es saņēmu aizdevumu no viņa uzņēmuma, un šodien visi mani rēķini ir veiksmīgi samaksāti. Jums šodien ir nepieciešams aizdevums, kas viņam ir jānosūta, un jārisina jūsu rūpes (johnwilliamstrustfirm@gmail.com)

 8. GADA PABALSTU PIEDĀVĀJUMA PIEDĀVĀJUMS
  Mēs aizdodam naudu privātpersonām vai uzņēmumiem, kas vēlas izveidot ienesīgu biznesu, kas ir ilgs laiks un vēlas maksāt savus parādus. Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus, kādus jūs varat iedomāties, privātpersonām, uzņēmumiem un valsts aizdevumiem ar procentu likmi 2%.
  Sazinieties ar mums ar mūsu Hot e-pasta adresi: (micaelajonesfinance@gmail.com) Jūsu laime ir mūsu rūpes.

 9. Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.Sapratu

 10. vai jums ir nepieciešams aizdevums? ja jā, es vēlos, lai jūs sazinātos ar mums pa e-pastu: {francisefirm@gmail.com}

 11. Vai tev ir jāmaksā kredīts, lai uzsāktu jauno gadu !!!!!!

  Vai jūs meklējat līdzekļus, lai nomaksātu kredītus un parādus? Vai jūs atrodaties nedaudz nepatikšanas ar neapmaksātiem rēķiniem un nezināt, kā iet vai kur vērsties? Ko darīt, lai atrastu cienījamu parādu konsolidācijas uzņēmumu, kas var palīdzēt jums samazināt ikmēneša maksājumus, lai jums būtu pieejamas atmaksāšanas iespējas, kā arī elpot, kad runa ir par mēneša beigām, un rēķini būs jāmaksā? Bright Alvin Loan Company ir atbilde. E-pasts (brightalvin205@gmail.com)

 12. Laba diena visiem, mans vārds ir Collins Mark Esmu no ASV, Florida un es esmu šeit, lai sniegtu īsu stāstu par aizdevuma liecību, kuru es saņēmu no Hannibal Smith aizdevumu fondiem. Dažas dienas atpakaļ, kad es saņēmu e-pastu no šī uzņēmuma, es meklēju likumīgu aizdevuma aizdevēju, un viņi man iedeva ātru aizdevumu. Pieteikties uz ātru aizdevumu šodien e-pasta kontaktu: (collinsmark420@hotmail.com) .. Daļa šīs labas ziņas un saņemt savu aizdevumu today.Stay svētīts.

 13. Vai jūs vēlaties personisku / biznesa / investīciju aizdevumu?

  Uzņēmējdarbības aizdevumiem esam nodrošinājuši vairāk nekā 1 miljardu dolāru vairāk nekā 15 000 uzņēmumu īpašniekiem, tāpat kā jūs. Mēs izmantojam mūsu noteikto riska tehnoloģiju, lai nodrošinātu jums pareizo biznesa aizdevumu, lai jūs varētu attīstīt savu biznesu. Mūsu pakalpojumi ir ātri un uzticami, aizdevumi tiek apstiprināti 24 stundu laikā pēc veiksmīgas pieteikšanās. Mēs piedāvājam aizdevumus no minimālā diapazona no 5000 ASV dolāru līdz maksimālajai summai 500 miljoni ASV dolāru.

  Vai jūs atrodaties nedaudz nepatikšanas ar neapmaksātiem rēķiniem un nezināt, kā iet vai kur vērsties? Ko darīt, lai atrastu cienījamu parādu konsolidācijas uzņēmumu, kas var palīdzēt jums samazināt ikmēneša maksājumus, lai jums būtu pieejamas atmaksāšanas iespējas, kā arī elpot, kad runa ir par mēneša beigām, un rēķini būs jāmaksā? Dell Credit Home ir atbilde. Samaziniet savus maksājumus, lai atvieglotu jūsu ikmēneša izdevumu slogu. E-pasts (Dellloan@aol.com)

 14. Laipni lūdzam,

  Vai jums ir steidzami nepieciešams biznesa aizdevumu vai apmaksāt rēķinus 3% procentu? Mēs dodam kredītu, lai indivīds un sadarboties iestādes, sākot no 5000 20 miljoni euro maksimālo termiņu no 1 līdz 30 gadiem, ja jā Sazinieties ar mums pa e-pastu: (gkfinance01@gmail.com)

  Sveicieni,
  demetrios daniel
   
  3% aizdevumu piedāvājums

 15. Sveiki, Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Jeļena Fedosejeva kundzei cienījama privāto aizdevējs aizdevumus atvērts ekonomisku iespēju visiem tiem, kam nepieciešama jebkuru finansiālo palīdzību. Jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai nepieciešama mājas aizdevumu, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jums ir pagriezts pa bankām un citām finanšu iestādēm? Redzēt ne tālāk, jo mēs esam šeit, lai visiem jūsu finanšu problēmas. Mēs nodrošināts aizdevumus 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un sabiedrību, skaidrā un saprotamā veidā, un conditions.100% garantēta, sazinieties ar mums jau šodien pa e-pastu: (JELENAFEDOSEJEVALOAN@GMAIL.COM)

 16. Mr Carlos Ellison Atbildēt

  Sveiki visiem,…

  Es esmu privāto aizdevumu aizdevējs, uzticama, uzticamu aizdevējs; Es padarīt aizdevumus uzņēmumiem un vērts privātpersonām pie zemas un pieejamu procentu likmi 2%. Vai jūs meklējat biznesa aizdevums, personas aizdevums, mājas aizdevums, auto aizdevums, students aizdevums, parādu konsolidācijai aizdevumu, nenodrošinātu aizdevumu, un riska kapitāla? Ja jums ir atteikta aizdevumu ar banku finanšu institūcija viena vai vairāku iemeslu dēļ. Tu esi īstajā vietā jūsu kredīta Solutions Ja interesē aizdevumu piedāvājumu, lūdzu sazinieties ar mums pa e-pastu: (carlosellisonfinance@outlook.com)
  Sveicieni,

  Carlos Ellison mr

 17. Mr Carlos Ellison Atbildēt

  Sveiki visiem,

  Es esmu privāto aizdevumu aizdevējs, uzticama, uzticamu aizdevējs; Es padarīt aizdevumus uzņēmumiem un vērts privātpersonām pie zemas un pieejamu procentu likmi 2%. Vai jūs meklējat biznesa aizdevums, personas aizdevums, mājas aizdevums, auto aizdevums, students aizdevums, parādu konsolidācijai aizdevumu, nenodrošinātu aizdevumu, un riska kapitāla? Ja jums ir atteikta aizdevumu ar banku finanšu institūcija viena vai vairāku iemeslu dēļ. Tu esi īstajā vietā jūsu kredīta Solutions Ja interesē aizdevumu piedāvājumu, lūdzu sazinieties ar mums pa e-pastu: (carlosellisonfinance@outlook.com)
  Sveicieni,

  Carlos Ellison mr

 18. Hello everybody, Es esmu Wilona Walker šobrīd dzīvo Texas U.S.A. Esmu atraitne brīdī ar trim bērniem, un es biju iestrēdzis tādā finansiālā situācijā, ko 2016. gada septembrī, un man vajadzēja refinansēt un samaksāt savu rēķinu un sākt uzņēmējdarbību. Es mēģināju meklē aizdevumu no dažādām aizdevumu uzņēmumiem, gan privātpersonām, gan uzņēmumiem, bet nekad ar panākumiem, un lielākā daļa banku samazinājās manu kredītu. Bet kā Dievs būtu tā, man bija ieviesti, lai cilvēks Dieva draugu nosaukts Morgan Steev un es saņēmu aizdevuma summa 600,000.00 $ un šodien esmu uzņēmuma īpašnieks, un mani bērni dara labi brīdī. Tātad mans draugs, ja jums ir jāsazinās jebkuru firma ar atsauci uz nodrošinātu aizdevumu ar 3% zemu procentu likmi un labākus atmaksas plānu un grafiku, lūdzu, sazinieties ar Frank Donald kgs (marypaulloan01@gmail.com) Viņš nezina, ka daru tas taču esmu tik laimīgs tagad, un es nolēmu ļaut cilvēkiem uzzināt vairāk par viņu, viņš piedāvā visa veida aizdevumi, lai gan privātpersonām, gan uzņēmumu un arī es gribu, lai Dievs svētī viņu vairāk. Jūs varat sazināties ar viņu caur viņa e-pastu, izmantojot: [marypaulloan01@gmail.com]

  aizdevuma piedāvājums

 19. Vai jums nepieciešama aizdevuma, vai esat bijis savukārt nosaka jūsu banka pirms, šī ir iespēja, jūs meklējat. Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumu veidus, piemēram, biznesa aizdevums, auto aizdevums, uzņēmuma aizdevums, riska kapitāls, mājas aizdevumu, studentu aizdevumu vai jebkādu aizdevumu pēc jūsu izvēles pie 2% procentu likmi. Ieinteresētajām personām jāsazinās ar mums pie Šī e-pasta adrese: anitaloanfirm1(a)live.com

 20. Ātrs aizdevums piedāvājums, pieteikties tagad !!

  Vai jūs meklējat foršs veids, lai veicinātu savu biznesu? Vai arī jūs mirst vajadzību aizdevumu, lai uzsāktu savu biznesu, samaksāt parādus, rēķinus vai jums ir nepieciešams kredīts, lai paaugstinātu savu self no finanšu ierobežojumiem? sazinieties ar mums tagad (lukasmatovickreditoffer@gmail.com) pobj ir īstā vieta un labākus pakalpojumus par jums !!!

 21. Arlene Williams kundze Atbildēt

  Ir nepieciešams kredīts?

  Laba diena, Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai atrisinātu savas finansiālās vajadzības, sniegt aizdevumu, sākot no 5,000.00 līdz 10,000,000.00 Max, mēs esam uzticami, efektīvi, ātri un dinamiski, ar 100% garantēta aizdevuma arī dod (. Eiro, mārciņas un dolāru) par procentu likme, kas piemērojama visiem aizdevumiem ir (2%), ja jūs interesē saņemtu atpakaļ pie mums caur Services (Arlenewilliamsloanfinance@hotmail.com) sniegtajiem ietver:

  * Mājas uzlabošana
  * Kredīti Izgudrotājs
  * Auto Kredīti
  * Parāda Consolidation Loan
  * Line of kredītu
  * Otrais Loan
  * Business Aizdevumi
  * Personas aizdevumiem
  * Starptautiskā Kredīti.

  E-pasts Kontaktpersona: (Arlenewilliamsloanfinance@hotmail.com)

  Ar cieņu

  Arlene Williams kundze

 22. Sveiki,
  Tas nepieciešams, lai vispār informētu sabiedrību, ka Michael Kyle kungs, privāts aizdevumu aizdevējs jūs atvērtu finansiālo iespēju ikvienam, kam nepieciešama jebkāda
  finansiālā palīdzība. Mēs dodam no aizdevuma ir 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem
  un uzņēmumi ar Ziemassvētku prēmijas un Jaungada dāvana zem skaidri un saprotamā veidā un stāvoklī. Sazinieties ar mums šodien pa e-pastu: (michaelkyle720@gmail.com)

 23. Pieteikties uz ātru un ērtu Ziemassvētku aizņēmumu, lai nomaksātu rēķinus un dibināt jaunu uzņēmumu ar lētāko procentu likmi 3 %. Sazinieties ar mums šodien caur: tālruņa numurs (+ 1-617 934 1393) [co.operateloanservice@gmail.com] plašāku informāciju.

 24. Sveiki,
  Es esmu kundze SOFIA ROJAS privāts aizdevumu aizdevējs, kas dod dzīves laikā alternatīvās aizdevumus. Jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai jums ir nepieciešama kapitāla aizdevumu, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jums ir pagriezts pa bankām un citām finanšu iestādēm? Jums ir nepieciešams konsolidācijas vai hipotekāro kredītu? Redzēt ne tālāk, jo mēs esam šeit, lai visiem jūsu finanšu problēmas. Mēs aizņemties līdzekļus, lai cilvēkiem, kam nepieciešama finansiāla palīdzība, kas ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksāt rēķinus, ieguldīt biznesā ar likmi 2%. Es vēlos izmantot šo mediju, lai informētu plašu sabiedrību, ka mēs piedāvājam uzticamu palīdzību un saņēmēju, un būs gatava piedāvāt jums aizdevumu.

  Rakstiet mums uz: (sofiarojasfirm@gmail.com)

 25. STEIDZAMI AIZDEVUMA PIEDĀVĀJUMS !!! don, t iekrīt rokā scammer man ir jāatbilst citu scamer on line pastāstīt man par aizdevumu es ne vienmēr ticēt, tad ne līdz Jēkaba kungam, kurš vērsts man vienam aizdevumu uzņēmumam šodien, es varu pateikt jums esmu vidū bagātākais cilvēks mana pilsēta aizdevuma uzņēmums ir izmantot aizdevumu, lai svētītu mani šodien, ja jūs vēlaties, lai jūsu dzīvi pārveidot šodien varat sazināties Martins viņa gmail{remymartinsloanfirm@gmail.com~~pobj} !!!

 26. Vai jums ir savukārt nosaka jūsu bankas, vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai nomaksātu savus parādus un daži noteiktus maksājumus, bet ir bijis grūti? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai sāktu jaunu biznesu vai uzņēmējdarbības paplašināšanai? Vai jums ir nepieciešams personas aizdevumu? Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumu pie procentu likmi 2% .Visi jums ir viena pieskāriena e-pastu uz mums šodien, un jūsu problēmas ir vairāk sazināties ar mums @ (buttinirominaloan@gmail.com)

 27. Mrs Farida Stephen Atbildēt

  Laba diena, es esmu reģistrēta privāta naudas aizdevējs. Mēs dodam aizdevumus, lai palīdzētu cilvēkiem, uzņēmumiem ir nepieciešams, lai atjauninātu, kas viņu finansiālo stāvokli visā pasaulē, ar ļoti minimālu gada procentu likmes, kā zema kā 2% Gada laikā līdz 30 gadiem atmaksas darbības laikā uz jebkuru pasaules daļu. Mēs dodam aizdevumus robežās diapazonā no 5000 € līdz € 100.000.000. Mūsu aizdevumi ir arī apdrošināts, maksimālu drošību ir mūsu prioritāte. Ja persona interese sazinieties ar mums pa e-pastu: (24hourstloancompany1@gmail.com)

  Vai jums ir noraidīts ar tik daudzām bankām
  Vai jums ir nepieciešams finansēt paplašināšanai jums biznesā,
  Vai jums ir nepieciešams personas aizdevumu

  Pieteikties aizdevumam, sūtīt uz leju informāciju zemāk:
  1. Pilns nosaukums
  2. Adrese
  3. Summa
  4. ilgums periods
  numurs 5.Phone
  6. Nodarbošanās

  kundze Farida Stephen

 28. Saņemt aizdevumu šodien zemu likmi piemēro tagad aizdevumi tiek dota pēc likmes 3% pieteiktos tagad tas var palielināt savu biznesu lielāks augstums. Mēs piedāvājam aizdevumu, lai uzņēmējdarbības un personīgo cilvēkiem, ja jums ir nepieciešams kredīts, lai uzsāktu uzņēmējdarbību vai aizdevumu, lai nomaksātu rēķinus, sazinieties ar mums, izmantojot (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com), tagad, un saņemt aizdevumu no mūsu kompānijas … Es padarīt vislabāko aizdevumu pakalpojumus.

  Kredīta piedāvājums

 29. Vai jums ir nepieciešams privātām vai uzņēmējdarbības aizdevumus dažādiem mērķiem? ja jā, sazinieties ar mums vairāk informācijas pa e-pastu: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com)

  nosaukums:
  Nepieciešamā summa:
  ilgums:
  valsts:
  Telefona numurs:

  aizdevums piedāvājums

 30. Pagaidiet! – vai tad ir pircēji, tuvumā? Jo no tāluma pārtika pati nāk pie mums, pārdoties….

 31. Sveiki! Laba diena, Vai jūs meklējat legit aizdevumu aizdevējs? Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu vai biznesa Loan? Vai jums tikt liegta par aizdevumu no jūsu bankas vai jebkuras Finanšu Firm? Mēs piedāvājam privātu, bizness, finanses, tirdzniecības un personas aizdevumiem ar ļoti zemām gada procentu likmes, kā zema kā 1,5% vienā gadā līdz 20 gadu atmaksas periodu un visā pasaulē. Mēs piedāvājam aizdevumus jebkuru summu. Mūsu aizdevumi ir arī apdrošināts maksimālu drošību ir mūsu prioritāte. Sazinieties ar mums šodien, izmantojot (Bestsecuredloanservices@gmail.com)
  Paldies

 32. Nedomāju ,ka pieteikta mūsdienīga pieeja saimniekošanai. Ja nu vienīgi ,lai izdzīvotu ! Bet dzīvojam finanšu kapitālisma laikmetā ,tātad sistēmā , kur jēdziens – izdzīvošana – ir absolūti nedabisks .Un ,ja šādu apceri raksta – rektore ,tad jautājums ir pavisam nopietns ,jo vēl vakar lasīju ,ka rektori saņem gadā sākot no rekordistu 110 tūkstošiem eiro un neviens mazāk par 25 tūkstošiem ! Tad kāda jēga šāda rakstura konstatējumiem . Lai pateiktu ,ka Latgalē nekas nav jāiegulda ,jo efektivitātes nebūs ? Un vispār cilvēki laukos nav vajadzīgi ,jo ir neefektīvi. Bet varbūt otrādāk ,nav ko “sisties” individuālās saimniecībās ,organizējam koncernus . Vispār man jau patīk tas Latrapss , tur trūkst ,domāju , finanšu instrumentu tirdzniecības nodaļas vai grupas.Jo pārdot 500 tonnas graudu ,vai 200 tonnas piena ir arhaims. Redzamas ir tikai izmaksas kas ir – pagātne ,bet cenas 90 vai 120 dienu kontraktos ir nākotne un kā lai uzmin kādas tās būs šīgada septembrī-oktobrī ? Un izdzīvos tikai tās grupas kuras tirgos pienu ,gaļu ,dārzeņus ne tikai fiziski ,bet arī finanšu instrumentu formā un ne jau bakstot ar pirkstu mākoņos ,bet gan apmaksājot kartīgu matemātiķu – algoritmiķu nodaļu .

 33. Tik muļķīgu jautājumu var uzdot tikai cilvēks, kas nezina un neinteresējas, kur atrodas latvietības saknes,
  kas ir vienīgi patērētājs un kam ir vienalga, kas notiek ar latviešu tautu. Pilsētās šīs saknes nesaglabājas, kļūst kosmopolitiskas un atšķaidās, tur veidojas patērētāju sabiedrība. Uz pilsētu daudzi dodas ne tikai pēc darba, jo tā pietiek arī laukos, bet vispirms pēc vieglākas dzīves. Bija vācu valdīšana un Rīgas latvieši
  pielāgojās vāciešu gaumei un parašām, bija krievu laiki un Rīga vēl tagad ir lielā mērā krieviska pilsēta.
  Latvietis visai ātri asimilējas un pielāgojas svešai mentalitātei. Tas nu būtu jāsaprot.

 34. Un ko tad Miglavs bazūnēja 10 gadus atpakaļ? Lai izdzīvotu, vajadzēšot vismaz 500 ha un vismaz 100
  slaucamas govis! Pēc 10 gadiem Pilvere jau runā, ka pietiek ar 66 ha, piena lopkopībā ar 48 ha, utt!
  Tas tikai pierāda to, ka laukos arī zinātni ietekmē dažādu ražojošo grupu lobēšana un subjektīvisms
  – kā pasūta, tā arī izrēķina! Visu laiku ZM taču toni ir noteikuši vienīgi lielsaimnieki, lai savāktu sev lauvas tiesu no ES subsīdijām un fondiem. Pats visu laiku dzīvoju laukos, tāpēc zinu, ka esošajos apstākļos ģimene normāli var dzīvot ar 50 ha un mazākām zemes platībām. Arī jautājuma nostādne Pilverei nav pareiza. Galvenais jautājums šodien ir CILVēKU SAGLABāšANA LAUKOS, jo nav jēgas kā galveno izvirzīt zemes izmantošanas efektivitāti, ja vispār nav, kas šo zemi apsaimnieko! Par efektivitāti
  tirgus ekonomikā rūpējas pats saimnieks, jo nav jau vairs kolhozu laiki. Daudzas mājas un īpašumi šodien stāv neapsaimniekoti, bet to īpašnieki apzināti padzīti no savas zemes, tāpēc ka lauku politika līdz šim ir bijusi destruktīva un nepareiza. Žēļ, ka esošās valdības lauku politika nemaz neinteresē.

  • Kāpēc jāsaglabā cilvēks laukos par katru cenu? Cilvēks pats var izvēlēties kur viņam dzīvot. Nav nekādu problēmu dzīvot pilsētā, un braukt strādāt pie saimnieka uz laukiem. Daļai lielo saimniecību gandrīz visi modernās tehnikas operatori ir pilsētnieki. Vietējie tikai palīgstrādnieki.

 35. Kādas muļķības ,ar 45ha esam iztikuši un 3 bērni augstskolas beiguši .

 36. Cien. tagad LLU rektore , vai atceraties ,kā uzsagrozītiem zemes plāniem ar precizitāti 20m Jūs apkrāpāt zemniekus unES kāLAD direktore .? Vai nevajadzētu sākt ar “MĒRNIEKU LAIKIEM” ?Cik ilgi KRĀPSIMIES?

 37. pazīstu veiksmīgu dārzkopi, kurš nodrošina 5 cilvēku ģimeni ar 4.5 ha. Atslēgas vārds – atbilstoša izglītība: Bulduri un Lauksaimniecības akadēmija.

 38. ja monokultūru 200, bet var iebraukt auzās

 39. beidzot kāds runā pareizas lietas, faktiski ap 100 hektāriem LABAS ARAMZEMES !!! Mazās ir amatnieku zems, ir arods, bet gribas vaigus redīsus un pienu, tad 10 ha zemes

 40. Sasapņojusies! Vismaz 200ha kviešu zemes un visa tehnika, tad ir cerība ka izdzīvos ar ES platību maksājumu palīdzību. Brīvajā laikā var paņemties ar dārzkopību uz 5 ha zemes, ja lieka nauda siltumnīcai atrodas.

Draugiem Facebook Twitter Google+