×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

Laiks parādīt zobus!

Foto - LETAFoto - LETA

Ne Satversme, ne likumi neaizliedz daudz ko, kas varētu graut mūsu valsts politiskās sistēmas stabilitāti, piemēram, ierosināt jauno plānoto referendumu – piešķirt pilsonību visiem LR dzīvojošajiem nepilsoņiem.

 

Šis priekšlikums gan būtu starptautiski prettiesisks, jo: 1) pilsonību nekur nedāvina visiem bez izšķirības, ieskaitot noziedzniekus un tos, kas neciena un ienīst valsti, kurā tie dzīvo, un tās pamattautu; 2) naturalizācijas pamats ir pilnīga uzticība dotajai valstij un gatavība to aizsargāt, nepieciešamības gadījumā tai ziedojot pat savu dzīvību; 3) prettiesiska ir kolektīvā naturalizācija, uzspiežot savu pilsonību visiem – arī tiem, kas to nevēlas.

Ja to ierosinās, atkal maksāsim divus miljonus par Latvijas valsti graujošu ideju īstenošanu? Satversme jātulko nevis pēc tās burta, bet gan gara, un būtības, ne morāles!

 

Latvijas valstij laiks parādīt zobus un iziet no tā saucamo mīksto valstu (soft states) statusa, kuras hroniski nespēj jēdzīgi organizēt savas valsts drošībai, aizsardzībai, stingras tiesiskās kārtības uzturēšanai un tautas attīstībai nepieciešamo režīmu. Pretējā gadījumā Latvija var nogrimt vēl tālāk – nesekmīgo valstu (failing states) grupā, kuras nacionāli, teritoriāli un sociāli sašķeļas un sabrūk kā agrākā Etiopija un Somālija.

 

Kāpēc ļauj darboties provokatoriem?

Man ir jautājumi mūsu daudzajiem specdienestiem. Kas ir lielākais krievu nacionālo tiesību aizstāvis Lindermans, kā viņš izvairījās no kriminālatbildības Latvijā un Krievijā, kā šeit nokļuva, kas finansē viņa darbību un kā uzdevumā viņš darbojas? Ja viņš nav Latvijas pilsonis, tad kā viņš var piedalīties politiskajos procesos, kuri provocē starpnacionālu konfliktu, un vēl nav izraidīts no valsts?

Kā Latvijā var darboties mūsu valstij daudz naidīgāks telekanāls nekā visa lielās kaimiņvalsts TV kopā? Kāpēc netiek izvērtēts, vai šī kanāla darbība nepārkāpj Krimināllikuma 78. pantu par “darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu”? Kāpēc Latvijas visaugstākās amatpersonas regulāri iet “kā nabaga radinieki taisnoties” tur, kur viņus pastāvīgi cenšas pazemot, nevis dod suverēnas intervijas savā pilī, Saeimā vai kabinetā? Ja specdienesti nevar atbildēt uz šiem jautājumiem un visi viņu nopelni 20 gadu laikā ir tikai viens izraidīts Krievijas diplomāts, viens pielaides atteikums Urbanovičam, daudzi “jumti” un neviens iesēdināts oligarhs, vai nodokļu maksātāju naudas tēriņi viņiem ir attaisnoti?

 

Kā Saeimas deputāti var nesodīti pārkāpt savu deputātu zvērestu, balsojot “par” referendumā, kas pārkāpj Satversmē noteiktos mūsu valsts pamatprincipus, un Latvijas galvaspilsētas mērs var aģitēt par to? Kā “Saskaņas” vadītājs Urbanovičs oficiāli var paziņot, ka iestājas par vienu – latviešu valsts valodu, bet krieviskajā TV aģitēt par krievu valsts valodu?

 

Jāciena pamattauta

Tiem, kas dzīvo vienīgajā pasaulē absolūtā latviešu vairākuma demokrātiski 1918. gadā izveidotajā un ar asinīm izcīnītajā nacionālajā valstī ir jābūt lojāliem pret šo valsti un jāciena šīs zemes pamattauta. Citu variantu demokrātiskā pasaulē nav. Iekarojumu un kolonizācijas laikmets ir beidzies. Kas to nespēj, lai labāk atgriežas savā etniskajā tēvzemē, nekā “cieš” svešā valstī! Kas var būt labāk? Jo savas tautas aizstāvjiem tur būs ko darīt. Pēc Krievijas TV 9. kanāla ziņām, Ķīna gatava izstādīt 100 miljonu vīru moderniem ieročiem bruņotu armiju. Pret Krieviju vienīgās teritoriālās pretenzijas esot Ķīnai, kas jau masveidā ieplūdina savus tautiešus Krievijā, kura un Kazahstāna esot vistuvākā vieta, kur Ķīna varot apmierināt katastrofālo resursu trūkumu.

 

Lai novērstu Latvijas valsts pazemojumus, likumdošanā jānovelk mūsu valsts ienaidniekiem neaizskarama robeža! Par deputāta zvēresta pārkāpumu pienākas mandāta atņemšana! Likumdevēju nesodāmība par viņu privāto darbību provocē jaunus to pārkāpumus.

 

Likumi jāmaina

Satversme, Referenduma likums un Krimināllikums jāgroza, lai uz visiem laikiem noteiktu Latvijas latviešu nacionālās valsts pastāvēšanas garantēšanai nepieciešamos, negrozāmos noteikumus un robežas ikvienas politiskās partijas un personas rīcībai, aiz kuras iestājas kriminālatbildība. Arī Egils Levits savā runā Latvijas Zinātņu akadēmijā paziņoja, ka noteikums par Latviju kā latviešu nacionālo valsti būtu jāietver Satversmē. Visa Eiropas Savienība atbilstoši tās pamatlīgumiem sastāv no nacionālajām valstīm.

Atceroties 1990. gada Neatkarības deklarācijas 7. punktu, kur bija noteikta jaunas, mūsu laikmetam atbilstošas Satversmes sagatavošana un pieņemšana, 7. Saeimā LSDSP frakcijā es, agrākais Augstākās tiesas priekšsēdētājs G. Zemrībo un LU docents V. Cielavs 2001. gadā izveidojām darba grupu un uz vislabāko pasaules valstu konstitūciju un sevi attaisnojušo Satversmes normu pamata sagatavojām un 2002. gadā publicējām visaptverošu Satversmes grozījumu projektu, kura preambulā bija noteikts “uz visiem laikiem nodrošināt latviešu tautas valstiskumu latviešu un līvu vēsturiskajā teritorijā”, bet 1. p. 2. daļā, ka “Latvijas un latviešu tautas suverēnais valstiskums nav zaudējams, tā atņemšana vai ierobežošana pretēji Satversmes noteikumiem nav likumīga un nav atzīstama nekādos apstākļos”.

 

Kur ir mūsu pašapziņa

Mums nav ko baidīties to noteikt Satversmē. Vairāk nekā 4000 gadus veci mūsu senkapi apliecina, ka tikai latvieši un līvi var Latvijas zemi vēsturiski uzskatīt par savu. Tā zeme jāsargā no ārvalstnieku sagrābšanas. Mēs zūdāmies par latviešu zemo pašapziņu. Bet baltu cilšu valstiskums, kuru virsaišus vācu hronikas atzina par karaļiem (rex) un kuru pēcnācēji ir tagadējie latvieši, pastāvēja četrus gadsimtus, pirms vāciešiem izdevās iekarot Latviju tikai pāvesta un Eiropas atbalstītā simt gadus ilgā krusta karā.

Kāpēc latviešu kinomākslinieki neiemūžina kuršu un zemgaļu varoņdarbus Saules kaujā, kur zemgaļi un žemaiši pilnībā iznīcināja Zobenbrāļu ordeni, un Durbes kaujā, kur kurši un žemaiši pilnībā iznīcināja Livonijas ordeņa karaspēku, kā poļi iemūžināja savas filmās Tannenbergas kauju un Grīnvaldes kauju? Kāpēc mums nav mūsdienu filmu par latviešu strēlnieku varoņdarbiem Ziemassvētku kaujās, kaujā pie Orlas un Kromiem, kur viņi iznīcināja ģenerāļa Deņikina karaspēka virsnieku izlases divīzijas? Vai esam aizmirsuši “Rīgas aizstāvju” milzīgos panākumus?

Daļa latviešu sapņo par visgudru tautas ievēlētu prezidentu ar stingru roku, bet visiem baltiešiem tādi “maigie” diktatori jau bija, kas nodeva savas valstis abu kaimiņu lielvalstu okupācijai, jo pienācīgi neparūpējās par savu valstu aizsardzību. Zatlera un “Saskaņas” precedents ir pierādījis, ka uzticēt pārāk lielu varu vienam cilvēkam ir bīstami.

 

Satversmē ir robi

Daudzi teic, ka latviešu nacionālās valsts nodrošināšanai būtu nepieciešami vairāki saskaņoti Satversmes labojumi. Bet Satversmi lāpa, lai gan tai nepieciešama vispusīga normu pārskatīšana mūsu valstiskuma nostiprināšanas jomā, to savstarpēja sabalansēšana un saskaņošana ar pasaules starptautiskajām un Eiropas tiesībām. Nevajag uzskatīt Satversmi par svēto govi. Senie romieši uzskatīja, ka likumus pieņem, lai tos labotu.

 

Satversmē ir daudz robu. Piemēram, Satversmes 2. pantā ir noteikts, ka “Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai”. Kas veido Latvijas tautu, Satversmē nav noteikts. “Saskaņa”, šķiet, uzskata, ka tie ir visi Latvijas iedzīvotāji, kā padomju laikos, bet mūsu 2002. gada projektā, ka to “veido Latvijas pilsoņi”. Satversmē pat nav noteikts, kas ir Latvijas galvaspilsēta.

 

Neuzskatu, ka minētais 2002. gada Satversmes grozījumu projekts būtu pilnīgi ideāls, bet tas satur visaptverošu, joprojām neizvērtētu piedāvājumu, kur ir daudz ļoti aktuālu normu, kas sakrīt arī ar citu pēdējo desmit gadu laikā izteiktajiem priekšlikumiem. Tāpēc laiks izveidot Satversmes reformas Saeimas darba grupu, noteikt moratoriju visiem referendumiem un Satversmes grozījumiem līdz mūsu pamatlikuma teksta jaunās redakcijas izstrādei, kuru tad arī var pieņemt referendumā.

Nobeigumā aicinu visus kā vienu iet uz referendumu un nobalsot pret krievu valodu kā valsts valodu!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+