×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Laras Fabiānas jūtu virpulī

ReklāmfotoReklāmfoto

28. novembrī Latvijā atgriežas pasaulslavenā beļģu dziedātāja Lara Fabiāna. Apburošā māksliniece sniegs koncertu “Arēnā Rīga” sava jaunākā muzikālā veikuma – albuma “Le Secret” – turnejas ietvaros.

Pēc dažu mēnešu prombūtnes Lara Fabiāna (44), dziedātāja, kuras pārdoto albumu skaits pasaulē mērāms gandrīz divdesmit miljonos, Latviju apciemo atkārtoti. Vēl pavisam nesen – šovasar – Fabiāna priecēja jauno dziedātāju konkursa “Jaunais vilnis” viesus un televīzijas skatītājus, bet šoreiz viņas skanīgā balss, kura izslavēta tās operdziedones cienīgā, trīs oktāvu diapazona dēļ, skanēs plašākai publikai un, jādomā, kuplam dziedātājas talanta cienītāju pulkam arī mūsu zemē.

Lara Fabiāna ir kosmopolīte vārda vistiešākajā nozīmē – viņas vecāki, sicīlietis un beļģiete, muzikālo meitu audzinājuši Itālijā, bet pašlaik dziedātājas pastāvīgā dzīvesvieta ir Kanādā, kuras pilsone viņa turklāt ir. Neraugoties uz to, lielākoties Lara mēdz dziedāt franciski, lai arī itin mierīgi spēj izpildīt dziesmas angļu, itāliešu, spāņu, portugāļu, krievu un ebreju valodā – nav noslēpums, ka viņai izveidojusies gana auglīga sadarbība ar Krievijas popmūzikas vidē populāro komponistu Igoru Krutoju.

Jāteic, arī pirmo atzinību pēc vairākiem jaunietes vecumā iekarotiem talantu konkursiem Lara Fabiāna guva tieši starptautiskas auditorijas priekšā – dziedātājas talantu un skatuves harismu novērtēja 1988. gada Eirovīzijas konkursā, kas togad norisinājās Luksemburgā. Tiesa, viņas dziedāta “Croire” (“Uzticība”) piekāpās konkursa uzvarētājai Selīnai Dionai, kas toreiz pārstāvēja Zviedriju.

Savu debijas albumu “Lara Fabian” dziedātāja izdeva 21 gada vecumā, dziedot tikai un vienīgi franču valodā. Jau nākamo albumu dziedātāja pārdeva trīs platīnu statusa cienīgā skaitā, bet Volta Disneja studija aicināja viņu iedziedāt Esmeraldas partiju tolaik jaunajā multfilmā “Parīzes Dievmātes katedrāle” (1996). Nākamais Francijā izdotais albums “Pure” un tā franču mēlē skanošie singli “Tout”, “Je t’aime” un “Humana” izpelnījās jau miljoniem mūzikas pircēju uzmanību, tostarp iecienīta kļuva joprojām pazīstamā Fabiānas dziesma, kurā dziedātāja vēršas pret homofobiju – “La Dif-ferance”. Starp citu, arī savā šogad izdotajā albuma “Le Secret” Fabiāna dzied arī par divu sieviešu un divu vīriešu mīlestību, neslēpjot atbalstu šādām attiecībām.

Tūkstošgades mijā Fabiāna pirmoreiz kļuva par Francijas “Juno” balvas titula – gada labākā dziedātāja – ieguvēju: panākums, kuru viņa atkārtoja arī 2001. gadā, kad viņai bija izdevies izrāviens ASV un Latīņamerikas zemēs. Pasauli pāršalca viņas joprojām populārais deju singls “I Will Love Again”.

Savā jaunajā, pēc skaita jau vienpadsmitajā albumā, “Le Secret” Fabiāna iekļāvusi 17 pilnīgi jaunas dziesmas – jau atkal franču valodā, turklāt visus dziesmu tekstus sacerējusi pati dziedātāja. Tie ir ārkārtīgi personiski, tajos ir tēmas no depresijas, zaudējuma, nodevības līdz patiesas laimes atrašanai pašai sevī. Šoreiz te dzirdam pilnīgi citādu Fabiānu – pēc iepriekšējā albuma (“Toutes Les Femmes En Moi”) vēsās uzņemšanas Francijas tirgū dziedātāja ir pilnībā mainījusies. Jauno ierakstu kritiķi vērtē kā īstu medusmaizi Fabiānas franču valodā radītās daiļrades cienītājiem. Uz Rīgu dziedātāja vedīs emociju piesātinātu programmu, apzinoties, ka pie mums ierodas skumjā laikā. Pēc traģēdijas, kas nedēļas nogalē piemeklēja Latviju, dziedātāja paudusi savus līdzjūtības apliecinājumus, savā mājas lapā rak-stot: “Latvija, mana sirds ir ar tevi, lai tavas sāpes rod dziedināšanu un atbalstu. Sūtu tev savu spēku un mīlestību.”

Varbūt noder!!


Koncerts: 28. XI 19.30 “Arēnā Rīga”

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 10 – 125.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+