Latvijā
Novados

Latgalē satraukums par šovakar prognozētajām lietavām 16


Skats uz saimniecības ” Māras zeme” īpašumu
Skats uz saimniecības ” Māras zeme” īpašumu
Foto J.Zālītis

Kārsavas novada pašvaldības vadība ir satraukusies par meteorologu šovakar prognozētajām lietusgāzēm, tāpēc operatīvie dienesti pat gatavojas cilvēku evakuācijai, informēja Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka (ZZS).

“Sakarā ar prognozētajām lietusgāzēm cilvēkos ir liels satraukums, jo patiesībā vēl nemaz neesam atguvušies no nesenajiem plūdiem. Zeme ir izmirkusi, upes ir pilnas ūdens, daudzas pļavas joprojām nav izbraucamas. Ir zemnieku saimniecības, kurām ir palicis nenovākts līdz pat 60% no šī gada ražas. Operatīvie dienesti ir informēti par laika apstākļu prognozi un gatavojas pat cilvēku evakuācijai nepieciešamības gadījumā,” stāstīja Silicka.

Kārsavas novada domes priekšsēdētāja atzina, ka nav viņas spēkos “uzkāpt kalnā un ar dakšām izdzenāt negaisa mākoņus”, tādēļ neatliekot nekas cits, “kā lūgt Dievu, lai iztiktu vismaz bez cilvēku upuriem”.

Par meteorologu šovakar prognozētajām lietavām nopietni satraukušies arī pagājušajos plūdos smagi cietušā Baltinavas novada iedzīvotāji, aģentūra LETA noskaidroja Baltinavas novada pašvaldībā.

Situācija neesot laba un bažas pastāvot, jo jau pēc vakardienas lietus dažās caurtekās no augšas līdz ūdenim palicis vien pusmetrs. Vairāk skaidrības būšot jau naktī vai rīt no rīta.

Sakarā ar bagātīgajiem nokrišņiem Baltinavas novadā bēdīga situācija ir arī ar ražas novākšanu, jo atkal esot daudz tādu lauku, kuros tehnika nevar iebraukt, graudi sākot dīgt un neesot skaidrs, vai tie derēs pat lopkopībai.

Jau vēstīts, ka no šodienas pēcpusdienas līdz trešdienas priekšpusdienai daudzviet Austrumlatvijā sinoptiķi prognozē stipru lietu un pērkona negaisu.

Lietus zona skars arī valsts centrālo daļu. Trešdien, sākot no Kurzemes, mākoņu kļūs mazāk, brīžiem spīdēs saule un daudzviet īslaicīgi līs.

Naktī un no rīta vietām gaidāma migla, gaisa temperatūra pazemināsies līdz +10..+15 grādiem.

Dienā gaiss iesils līdz +15..+19 grādiem. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu, dienvidrietumu vējš.

Rīgā gaidāms lietus; trešdien brīžiem spīdēs saule un iespējams vairs tikai īslaicīgs lietus. Naktī uz trešdienu pūtīs lēns mainīga virziena vējš un gaisa temperatūra noslīdēs līdz +13 grādiem; dienā gaidāms lēns līdz mērens dienvidrietumu vējš un termometra stabiņš pakāpsies līdz +18..+19 grādiem.

LA.lv