×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

DP identificējusi personas, kuras saistītas ar internetā izplatīto attēlu par “Latgales tautas republikas” ideju (9)

Bilde no "facebook", autors Aleksandrs ŽigunsBilde no "facebook", autors Aleksandrs Žiguns

Drošības policija (DP) pārbaudē identificējusi personas, kuras saistītas ar internetā izplatīto attēlu, kad popularizēta “Latgales tautas republikas” ideja, aģentūra LETA noskaidroja DP.

Pārbaudē ir identificētas ar minētā attēla publicēšanu saistītās personas, un tiek plānotas turpmākas darbības apstākļu noskaidrošanai. DP neatklāja, kas ir šīs personas un no kuras valsts.

Pēdējās dienās sociālajos tīklos tika izplatīts attēls, kurā redzama Latvijas karte ar atdalītu Latgales reģionu un piedāvāts arī “Latgales tautas republikas” karogs.

DP jau iepriekš vērsa uzmanību, ka tādu ideju paušana un izplatīšana publiskajā telpā, kas vērstas uz Satversmē nostiprinātā valsts teritoriālās vienotības principa apšaubīšanu, tieši atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.

Ņemot vērā pieaugušo gadījumu skaitu, kad Latvijas valsts karoga attēls tiek izmantots provokatīvā un Latvijas valsts interesēm neatbilstošā veidā, DP aicina sabiedrību informēt policiju par līdzīga rakstura gadījumiem.

Runas par Latgales autonomijas ideju jau iepriekš bijušas DP redzeslokā. 2013.gadā DP atklāja, ka tā dēvētajā Latgales autonomijas krimināllietā krievu valodas referenduma organizētājam un prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam un viņa domubiedriem – Ilarionam Girsam un Jevgēņijam Osipovam – piemērots procesuālais statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Kriminālprocess tika sākts par organizatorisku darbību, kas vērsta uz Latvijas teritoriālās vienotības graušanu. DP iepriekš vērtēja Lindermana publiskos izteikumus par Latgales autonomijas ideju. Šajā lietā izmeklēšana turpinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Beidziet rādīt šo murgu,izkropļoto Latgales karogu,lieciet labāk vainīgos aiz restēm….Mitiņā pie Krievijas vēstniecības aizvedāt nevainīgos uz iecirkni ,bet tagad tikai runājat,rakstāt…………….Kad būs rezultāts?!

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Cīnāmies ar tantiņām, kas visai drīz tirgos Pūpolsvētdienas un Lieldienu pūpolus, ņemam aiz apkakles operatoru, ar lielu pompu varonīgi tiesājam karoga kāta salauzēju, bet ”neredzam” spirta, spaisa un cigarešu andelmaņu pūļus, Latvijas karoga zākātājus un neesam gatavi nopietni (te nav ko apsvērt, šeit jau sen ir jābūt gatavam scenārijam kas?, ko?, kā?, kad?, kur?) un nekavējoties rīkoties tad, kad rupji tiek pārkāpta mūsu SATVERSME! Kurš un kādēļ ir novilcis rokasbremzi?!

 2. DP neatklāja, kas ir šīs personas un no kuras valsts.
  —————–
  Tad rodas jautājums,- no kā baidās DP???

 3. “DP identificējusi” – tas ir nepietiekoši! Nepieciešams, lai visi šie Latvijas valsts grāvēji operatīvi tiktu notiesāti, katrs – maksimāli paredzēto šādiem pretvalstiskiem noziedzniekiem cietumsodu un sods bez vilcināšanās realizēts. Tā būtu laba skola visiem pārējiem mūsu krievnacistiem un Maskavas pakalpiņiem.

 4. ”DP identificējusi personas, kuras saistītas ar internetā izplatīto attēlu par “Latgales tautas republikas” ideju”
  Jautājums – vai DP identificējusi personu, kura Lindermani izpestīja no Maskavas cietuma? Liela amatpersona, pat ļoti liela… Grūti būs piekļūt…

 5. Jācer,ka ar identificēšanu vien DP neaprobežosies un Latvijas sadalīšanas autori saņems arī reālu sodu!

 6. Bet neteiksu. Driksti minet un ja uzminesi pareizi tad varbut pateiksu!

 7. Krīvu vatis mieteļi!

Draugiem Facebook Twitter Google+