Ekonomika
Bizness

Latviabeerfest atklāj alus sezonu0

Publicitātes foto

Jau septīto reizi šogad Rīgā, Vērmanes dārzā, no 24. līdz 28. maijam  starptautiskais festivāls “Latviabeerfest 2017” aicina visus interesentus uz mūsu nacionālā produkta – alus – sezonas atklāšanas svētkiem. Ievadot vasaras sezonu, ikvienam apmeklētājam būs iespēja iepazīties ar ražotāju jaunākajiem piedāvājumiem, izbaudīt interesantas garšas, kā arī iepazīt alus un citu atspirdzinošo dzērienu saderību ar mūsu un citu tautu virtuves piedāvājumu.

Festivāla atklāšanas dienā alus darīšanas speciālistus kopā aicinās zinātniski praktiskā konference. Konferences dalībnieki noklausīsies ziņojumus par alus pārdošanas rezultātiem 2016. gadā un alus tirdzniecības izmaiņām HoReCa grupā, par craft alus zīmola straujo izaugsmi un Latvijas turpmāko ceļu alus darīšanas jomā. Tehnologu un mikrobiologu interesi piesaistīs ziņojums par faktoriem, kas ietekmē alus raugu dzīvotspēju alus darīšanas laikā. Visiem konferences dalībniekiem būs iespēja dalīties pieredzē un apmainīties viedokļiem par konferencē runāto.

Šogad festivālā pārstāvētas vairāk nekā 150 alus šķirnes no Latvijas, Lietuvas, Vācijas, Lielbritānijas, ASV, Krievijas un Beļģijas lielām un mazām alus darītavām. Festivālu apciemos arī 1906. gadā dibinātās Beļģijas “Huyghe” alus darītavas (holandiešu: “Brouwerij Huyghe”) panākumu simbols – rozā zilonis (Pink Elephant) kā ekscentriska atsauce uz beļģu alus radošo ārprātu.

Katru gadu tiek izraudzīta kāda Latvijas alus darītava, kurai ir tas gods piepildīt festivāla “Latviabeerfest” galveno alus mucu. Šogad īpaši festivālam alu brūvē Latvijā lielākais alus ražotājs AS “Cēsu alus”. AS “Cēsu alus” galvenais alus meistars Māris Grambergs pastāstīja: “Šis būs īpašs alus, gatavots trīs posmos. Par pamatu tiek ņemts Bavārijas svētku alus, kuru mēs nedaudz latviskosim, pievienojot svaigu misu, tad veiksim sauso apiņošanu un visbeidzot pildīsim mucā, lai tur tas nogatavinātos. Alum būs sabalansēta garša, pateicoties karameles speciālajam iesalam un Eiropas apiņiem. Taču būs baudāma arī kāda īpaša garšas nianse – kā pārsteigums visiem alus cienītājiem. Bet tas, lai paliek noslēpums.” “Latviabeerfest” īpašo alu varēs nobaudīt festivāla atklāšanas ceremonijā pie radio BEER FM skatuves.

Festivāla organizācijas radošā komanda šogad aktīvi strādājusi, lai pilnveidotu un radītu aizraujošu muzikālo un izklaides programmu, sniedzot apmeklētājiem iespēju aktīvi baudīt festivāla gaisotni. Festivālā mūs visus priecēs gan pašmāju, gan ārvalstu mūziķi. Savu dalību festivālā ir apstiprinājuši Latvijas mūziķi “Oranžās Brīvdienas”, Jānis Bukums ar grupu, “Bloody Heels”, grupa “Montana”, “Klaidonis”, “Flame & The Rolltones”, “Melns uz Balta”, grupa “Roja”, ansamblis “Dziedātprieks”, Gunārs Meijers ar grupu, Maija Kaulēna ar grupu. Savukārt no ārzemju mūziķiem uzstāsies Lietuvas (LT) grupa “AC DC Project” un vīru koris no Vācijas (GER) – “Beckerchor”. Katrs no apmeklētājiem varēs atrast savai gaumei ko tīkamu!

Ārpus muzikālās programmas uzmanības vērta ir grafiti mākslinieku sadarbība ar “Latviabeerfest” – festivālā apmeklētājiem būs iespēja savām acīm vērot un piedalīties grafiti darbu tapšanas procesā. Grafiti mākslinieki radīs mākslas darbus, kuri festivāla laikā tiks izsolīti un visa iegūtā nauda tiks ziedota labdarībai. Katru festivāla dienu notiks aizraujoši konkursi – alus kausu turēšana, virves vilkšana, lielākā alus vēdera noteikšana, sievu turēšana, sadarbībā ar grilfest.lv – burgeru ēšanas konkurss. Tāpat arī visu festivāla laiku apmeklētājus priecēs radio BEER FM atraktīvie DJ un runasvīrs Ufo!

Neizpaliks arī iespēja nogaršot festivāla tirgus dalībnieku produkciju. Ikviens festivāla apmeklētājs, ieejot Vērmanes dārzā, varēs iegādāties alus proves kausiņu. Ar to būs iespēja baudīt atsevišķu alus ražotāju piedāvāto produkciju par īpašu cenu un, izgaršojot to, dot savu vērtējumu par garšu un kvalitāti.

LA.lv