×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. februāris, 2016
Drukāt

Pļaviņš un Regža atsāk cīņu par Rio

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža pludmales volejbola Pasaules tūres sezonu sāk šodien “Open” kategorijas turnīrā Irānā. Pirmajā mačā mūsējie ar 2-0 (21:18, 21:19) pārspēja ķīniešus Ha un Bao. Vēl grupā jāspēlē ar norvēģiem un krieviem.

Agrs starts

Pasaules tūre pludmales volejbolā parasti startē aprīļa beigās, bet šosezon pirmais posms jau februāra vidū, un sezonas pirmie divi mēneši paredz lielu ceļošanu. Turnīram Irānā sekos trīs posmi Brazīlijā, pēc tam Katarā, divi posmi Ķīnā un atkal Brazīlijā, kur augustā notiks četrgades svarīgākās sacensības – olimpiskās spēles Riodežaneiro. Jācer, ka tajās tāpat kā 2012. gadā Londonā Latvija būs pārstāvēta ar diviem pludmales volejbola pāriem.

Mūsu spēcīgākais duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš pērn kļuva par Eiropas čempioniem un olimpiskajā kvalifikācijas rangā ieņem piekto vietu, tādēļ var atļauties pirmos posmus izlaist. No janvāra vidus līdz februāra beigām viņi, kā jau ierasts, sezonai gatavojas smagos treniņos Ēģiptē. Taču Pļaviņam un Regžam dzīve diktē citus noteikumus. Abi kopā sāka spēlēt tikai iepriekšējā sezonā, tādēļ jākrāj gan sacensību pieredze, gan punkti rangā. Olimpiskajām spēlēm pēc ranga kvalificēsies pirmie 16 dueti, viņi pašlaik ieņem 34. vietu, tačus sešus priekšā esošos duetus var izsvītrot valstu kvotas dēļ. Pļaviņš un Regža pagaidām piedalījušies vien septiņos turnīros, bet olimpiskajā rangā ieskaitīs 12.

“Mums ir nepieciešami reitinga punkti, tādēļ nevaram atļauties izlaist nevienu turnīru. Skaidrs, ka jau Irānā nepieciešams rezultāts, bet pirmā brauciena četrus posmus varam uzskatīt par sagatavošanās perioda noslēgumu, jo šobrīd mums nav bijis treniņu zem klajas debess, kā arī pietrūkst spēļu prakses,” atzīst Mārtiņš Pļaviņš. “Ceram iespējami ātrāk ieiet ritmā. Pašlaik nezinām, cik daudz ziemas periodā progresējuši mūsu konkurenti, tādēļ nav pārliecības par to, kā sāksies sezona, bet domāju, ka pēc pirmajiem turnīriem jau zināsim, kādi ir mūsu trūkumi un kur jāprogresē.”

Otrā iespēja

Pasaules tūrē pirmie divi būs “Open” turnīri bez augsta prestiža, tādēļ tajos nepiedalās visi spēcīgākie dueti. Pļaviņam un Regžam tā ir iespēja sacensības sākt jau pamatturnīrā un mērķēt uz augstām vietām. Mārtiņš būšot apmierināts, ja Irānā izdosies iekļūt astoņniekā. Punktu skaitīšana beigsies jūnijā, vēl atlikušas 13 sacensības.

Ja olimpiskajā rangā neizdosies pakāpties pietiekami augstu, domu par spēlēšanu Rio nevajadzēs atmest, jo iegūt olimpisko ceļazīmi būs iespēja arī vasarā Kontinentālā kausa izcīņas turnīrā.

“Latvijas labākajiem pludmales volejbolistiem visa sezona pakārtota olimpiskajām spēlēm, un ceram, ka Rio startēs divi pāri,” saka Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Ainārs Dakša. “Ja runājam par Mārtiņu un Haraldu, tad pērn nevarējām īsti pārliecināties par spēku samēru, jo “Open” turnīros nepiedalījās spēcīgākie volejbolisti. Taču potenciāls abiem ir, to varēja saskatīt arī Eiropas spēlēs Baku, kur Pļaviņš un Regža kļuva par čempioniem. Visi elites pāri tur nebija, taču pārējie gan, un mūsējie izcīnīja pirmo vietu. Daudz ko parādīs pirmie turnīri – šī ir laba iespēja nopelnīt punktus. Kad piedalīsies visi TOP pāri, būs grūtāk.”

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Pasaules tūrē iesaistīsies ar trešo posmu no 8. līdz 13. martam Rio – pirmo, kam būs “Grand Slam” turnīra svars. Šim posmam pieteikušies arī Rihards Finsters un Edgars Točs, lai nostiprinātos Pasaules tūres apritē.

Latvijā galvenais pludmales volejbola notikums šogad būs “Masters” kategorijas turnīrs, kas septembra sākumā Jūrmalā notiks otro gadu pēc kārtas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+