×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2014
Drukāt

Latvijā ievākta pirmā siltumnīcās audzēto zemeņu raža

Foto-LETAFoto-LETA

Šonedēļ Latvijā jau novāktas pirmās gatavās zemenes, kas tiek audzētas apkurināmās siltumnīcās.

Sestdien Kalnciema kvartāla tirdziņā varēja iegādāties pirmās Latvijā audzētās ogas. Tās nākušas no piemājas saimniecības “Vībotnes” Staļģenē, Jelgavas novadā.

Saimniecībā “Vībotnes” ir divas apkurināmas siltumnīcas, kurās audzē zemenes agrai ražai. Pirmās gatavās ogas parasti ir aprīļa beigās vai maija sākumā, bet šā gada siltais un saulainais pavasaris ogām ļāvis nogatavoties agrāk.

Jau ziņots, ka āra zemenes šogad Latvijā kopumā ir pārziemojušas labi.

Zemenāji šogad kopumā Latvijā ir pārziemojuši labi, taču nelielas bažas māc audzētājus Rēzeknes pusē, pastāstīja Latvijas Augļkopju asociācijas (LAA) pārstāve Renāte Kajaka.

Viņa sacīja, ka zemeņu audzētāji Tukuma un Talsu pusē irnorādījuši, ka zemenes ziemu ir pārlaidušas labi un arī no citiem zemeņu audzētājiem saņemta informācija par veiksmīgu pārziemošanu. Pozitīvi vērtējams, ka šogad pavasaris ir sausāks, kas zemenēm nāk par labu.

Savukārt dārzkopji Latgalē – Rēzeknes pusē – nedaudz bažījas par situāciju zemeņu laukos, taču pagaidām precīzu novērtējumu nevar sniegt, klāstīja Kajaka.

Arī asociācijas pārstāve un ogu audzētāja un pārstrādātāja “Very Berry” valdes priekšsēdētāja Gundega Sauškina aģentūrai BNS teica, ka zemenes Alūksnes pusē pārziemojušas labi un nekādu problēmu neesot. Viņa piebilda, ka arī dzērvenāji šogad pāziemojuši labi.

Tāpat dārzkopības uzņēmuma “Pūres dārzi” īpašnieks Edmunds Grīnbergs  pastāstīja, ka zemenes šogad “Pūres dārzos” pārziemojušas labi. “Nav sliktāk kā citus gadus,” sacīja Grīnbergs.

Viņš piebilda, ka sākotnēji prognozes par ogulāju ziemošanu bija sliktākas, taču kailsals nav nodarījis lielu skādi.

Savukārt zemeņu audzētājs un zemnieku saimniecības “Gulbji” īpašnieks Pēteris Heimanis  norādīja, ka pagaidām ir pāragri izvērtē, kā zemenāji pārziemojuši, jo nepieciešams pagaidīt vēl pāris nedēļas precīzam situācijas izvērtējumam. Viņš gan piebilda, ka veģetācija ir atsākusies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+