×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. marts, 2016
Drukāt

Latvija piemin komunistiskā genocīda upurus (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Pieminot 1949.gada 25.marta deportāciju un komunistiskā genocīda upurus, šajā dienā Rīgā un citviet Latvijā notiks koncerti un pasākumi – piemiņas brīdis pie Šķirotavas stacijas, gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli, kur notiks svinīgā goda sardzes maiņas un ziedu nolikšanas ceremonija, bet vakarpusē iedzīvotāji gaidīti Lielās Piektdienas koncertos Rīgas Svētā Pētera baznīcā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Atceres pasākumos piedalīsies Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

25.marts Latvijā ir oficiāla atceres diena, kad piemin komunistiskā genocīda upurus saistībā ar notikumiem 1949.gada 25.martā, kad notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem PSRS reģioniem.

Izsūtīšana notika 1949.gadā no 25. līdz 28.martam, kad tika izsūtīti vairāk nekā 90 000 Baltijas valstu iedzīvotāju, gandrīz puse no viņiem bija no Latvijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Bēdīgi, ja medijos (arī šiet) 25.marta jēga parādās kā pasākumiņu summma..

 2. 1949.gada marta deportācijās uz Sibīriju izsūtīja 42974 Latvijas iedzīvotājus, no kuriem 95,6% bija latvieši. Šajā genocīdā pret savu tautu aktīvu dalību ņēma arī 12 tūkstoši vietējie kompartijas, komjaunatnes un padomju aktīvisti, kā arī 6930 vietējie “izstrebiķeļi”. Vai kāds no viņiem ir atvainojies
  vai izteicis nožēlu par saviem “varoņdarbiem” pret saviem līdzpilsoņiem? Nav tā kā dzirdēts! Daudzi kompartijas aktīvisti un viņu ideoloģiskie pēcteči ne tikai nav pagājuši malā, bet nekaunīgi cenšas neizlaist varas grožus no savām rokām un turpina valdīt. Kā lembergi, brigmaņi, kreituses, kalvīši un viņiem līdzīgie tagad tēlo lielus patriotus un mūs turpina pamācīt kā jādzīvo. Kad tad beidzot vēsturnieki
  sāks analizēt šīs totalitārās sistēmas ideoloģiju, bet jaunā politiķu paaudze sāks atbrīvoties no šiem pagātnes sārņiem( viņi jau gan paši sevi dēvē par lieliem profesionāļiem!)? Laikam jau vēl būs jāpaiet vismaz 25 gadiem…

 3. Ar šausmām gaidu Latvijas mierīgo iedzīvotāju kara un pēckara gadu slepkavu – sarkano fašistu -izvarotāju, aplaupītāju utt. ikgadējos asinssvētkus 9.maijā. Ir šoks, ka gadu no gada tos atļauj rīkot. Tā ir kā mūsu nodevība un gļēvulība mūsu nobendēto senču piemiņai. Slepkavas, faktiski kara noziedznieki svin savus noziegumus un viņu piesmietā Latvija klusē ļaujot sevi piesmiet no jauna, katru gadu.

 4. Tikai jautājums Atbildēt

  Vai jāpiemin to, kā tūdaliņi paši sastādīja sarakstus par saviem pagasta cilvēkiem un piedalījās izvešanā?

  • Un vai kara un pēckara zvērības pastrādājušajiem sarkanajiem fašistiem, kuri izsūtīja bada nāvē desmitiem tūkstošus Latvijas mierīgos iedzīvotājus (ne tikai latviešus) – bērnus, sirmgalvjus, sievietes, arī grūtnieces utt. tos izvarojot, aplaupot, spīdzinot utt., būtu tas publiski jāsvin 9.maijā pie okupācijas pieminekļa ar dejām, dzeršanām un pretvalstisku bļaustīšanos.

 5. Nu jau drîzāk jāskatās filma Marsietis, par pēdējo latvieti , kā šis jūrmalas smiltīs kartupeļus audzēja

 6. Drīz jau būs jāsāk pieminēt nacionālistiskā 25 gadu režīma genocīda upurus, tikai nebūs atlicis pieminētāju.

 7. Nu pa tv vel neviens raidijums nau paradits pat ne ta filma sibirijas berni ko radija katru reizi

Draugiem Facebook Twitter Google+