Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
25. oktobris, 2016
Drukāt

Latvijā turpina ierasties jauni bēgļi

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Ilustratīvs attēls

Šodien Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmā uz Latviju no Grieķijas pārvietotas trīs sīriešu ģimenes, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tajā skaitā deviņi nepilngadīgi bērni, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Kopumā pārvietoti 15 cilvēki. Ģimenes patlaban atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Divas no pārvietotajām personām ir strādājušas par grāmatvežiem, vienai no pārvietotajām personām ir augstākā izglītība ekonomikā. Vēl starp pārvietotajām personām ir uzņēmējs, kurš studējis jurisprudenci.

Personas savos pieteikumos ir norādījušas arābu un angļu valodas zināšanas.

Jau ziņots, ka atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām tūlīt pēc ierašanās Latvijā Valsts robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā. Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot PMLP turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija ES pārvietošanas programmā jau uzņēmusi 124 personas. No tām statuss ir piešķirts 53 personām – bēgļa statusu ir ieguvušas sešas personas un alternatīvo statusu 47 personas. Bēgļa statusu piešķir bez noteikta termiņa, bet alternatīvo – uz gadu, atgādina PMLP.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+