×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. aprīlis, 2012
Drukāt

Latvijai jauna pārstāve cilvēktiesību organizācijās

Par Ministru kabineta pārstāvi starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās valdība vakar uz trim gadiem iecēla Ārlietu ministrijas (ĀM) padomnieci un juristi Kristīni Līci. 


K. Līce ir dzimusi 1974. gadā un absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. Tālākā viņas karjera saistīta ar diplomātisko dienestu, kurā viņa darbu sāka 1994. gadā. ĀM viņa vadījusi Juridisko departamentu, strādājusi Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO Ženēvā un Ņujorkā. Bijusi Eiropas Padomes Vadības grupas cilvēktiesību jautājumos biroja locekle un ANO Ģenerālās asamblejas Trešās komitejas (cilvēktiesību jautājumi) priekšsēdētāja vietniece. Jaunajā amatā viņa stāsies šā gada 14. maijā. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs man atzina, ka K. Līce šajā jomā ir atbilstošākais un profesionālākais kandidāts, par ko liecina viņas izglītība un pieredze. K. Līce sacīja, ka piekritusi šim amatam, jo tas viņai šķiet intelektuāli bagātinošs, turklāt būs iespēja paust Latvijas viedokli un atgriezenisko saiti par tendencēm starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās. K. Līce pārvalda angļu, krievu, franču un spāņu valodu. Atceroties savu pieredzi ANO Trešajā komitejā, K. Līce uzsver, ka tur guvusi interesantu pieredzi, kā tiek risināti dažādi cilvēktiesību jautājumi. Komitejā viņas uzdevums bijis pārstāvēt Austrumeiropas valstu grupu, no kuras viņa bijusi izvirzīta kā pārstāve. “Katru rudeni Krievijas delegācija ANO iesniedza ziņojumus par latviešu leģionu. Kad strādāju Latvijas pārstāvniecībā ANO, mūsu uzdevums bija skaidrot Latvijas pozīciju, vēsturi, faktus un Nirnbergas kara tribunāla secinājumus par latviešu leģionu ANO dalībvalstīm,” atceras K. Līce. Latvijas pārstāve Oksfordas universitātē ieguvusi arī profesionālo diplomu diplomātijas studijās.

Latvijas Universitātes politiskās komunikācijas pasniedzējs Ojārs Skudra domā, ka trīs galvenās vietas, kur K. Līcei būs jāskaidro Latvijas pozīcija, būs Eiropas Padomē, ANO un EDSO, uzsverot, ka viņai būs jāņem vērā Krievijas centieni apsūdzēt Latviju.

Iepriekšējā Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās bija Inga Reine, kura šo amatu ieņēma kopš 2003. gada.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+