×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Latvijas Banka IKP izaugsmes prognozi paaugstina līdz 3,5%-4%

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Bankas 2012.gada Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes prognoze ir 3,5%-4% robežās, šodien preses konferencē informēja centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Janvārī Latvijas Banka šā gada IKP izaugsmi prognozēja 1,3% apmērā.

Kā norāda centrālā banka, lai gan ekonomikas izaugsme šogad būs straujāka, nekā prognozēts gada sākumā, tomēr nenoteiktība un riski saglabājas augsti, ko pamatā nosaka nestabilā situācija parādu krīzes skartajās Eiropas valstīs.

Spēcīgāks par sagaidīto ārējais pieprasījums kopā ar nostiprināto konkurētspēju ļāva arī Latvijas tautsaimniecības dalībniekiem saglabāt pozitīvu skatu nākotnē un sasniegt straujāku ekonomikas izaugsmi šī gada sākumā. Tādēļ Latvijas IKP izaugsmes prognoze gadam kopumā paaugstināta līdz 3,5%-4%, kas būs vērtējama kā relatīvi laba attīstība uz kopējā Eiropas valstu fona.

Tomēr jārēķinās, ka Eiropas parādu krīze nav atrisināta, un šajā atjaunotajā prognozē ierēķināts, ka gada sākumā sagaidītā ārējā pieprasījuma palēnināšanās pārceļas uz gada otro pusi, skaidro Latvijas Banka.

Latvijas Bankas inflācijas prognoze 2012.gadam paliek nemainīta – patēriņa cenu kāpums sagaidāms 2,4% gadā.

Kā ziņots, Finanšu ministrija šomēnes paaugstināja Latvijas IKP izaugsmes prognozi šim gadam līdz 4%. Nākamajam gadam izaugsmes prognoze nav mainīta un paliek 3,7%. Savukārt 2014.-2015.gadā Finanšu ministrija prognozē 4% IKP izaugsmi.

Vēl februārī Finanšu ministrija prognozēja Latvijas izaugsmi 2012.gadā 2% apmērā.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem Latvijas IKP 2012.gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2011.gada pirmo ceturksni palielinājies par 6,9%. IKP ātro novērtējumu par šā gada otro ceturksni Centrālā statistikas pārvalde publiskos augustā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+