×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Latvijas basketbola izlase: Biedriņš turpina slēpties

LETA/AFPLETA/AFP

Latvijas basketbola izlase ceturtdien sāka gatavošanos Eiropas basketbola čempionāta finālturnīram, kas septembrī risināsies Slovēnijā. Visticamākais, valstsvienībai atkal nepalīdzēs mūsu vienīgais pārstāvis NBA Andris Biedriņš.

Treniņā piedalījās 14 no 17 kandidātiem. Rihards Kuksiks nokavējis lidmašīnu, bet rīt būšot klāt. Jānis Timma piedalās NBA vasaras līgas spēlēs un izlasē tiek gaidīts pirmdien. Nebija arī Andra Biedriņa. “Saskaņā ar NBA noteikumiem viņš drīkst sākt trenēties tikai piecas nedēļas pirms turnīra sākuma,” Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis diplomātiski norādīja, ka arī Andrim ir attaisnojošs iemesls. Tātad vēl pusotra nedēļa jāpagaida. Labs komandas biedrs gan jebkurā gadījumā būtu ieradies uz pirmo treniņu.

“Mums bijuši tikai pastarpināti kontakti,” Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins atzina, ka ar 27 gadus veco centra spēlētāju nav izdevies aprunāties. Arī uz galvenā trenera telefona zvaniem viņš neatbild. Bagatskis nupat Lasvegasā ticies ar Biedriņa aģentu, kurš teicis, ka spēlētājs gribot pārstāvēt valstsvienību un aģentūra par to būšot tikai priecīga.

Biedriņa, kurš karjeru NBA turpinās Jūtas “Jazz” rindās, līdzšinējā attieksme liecina par visu, tikai ne vēlmi aizstāvēt valsts godu. Sarkanbaltsarkano kreklu viņš nav vilcis kopš 2009. gada.

Visi ierindā esošie kandidāti treniņā darbojās ar lielu entuziasmu. Mārtiņš Meiers un Mareks Mejeris turpināja skraidīt vēl tad, kad komandas biedri jau bija nomazgājušies un baudīja pusdienas.

“Prieks, ka spēlētāji ir gatavojušies un ieradušies optimālā fiziskā kondīcijā. Turpmākās trīs nedēļas akcents tiks likts uz fizisko sagatavotību, un, ja viņi nebūtu gatavi, klātos ļoti grūti,” Bagatskis sola kārtīgu sviedrēšanos. Uz treniņiem iespējams tiks uzaicināts arī kāds no U-20 izlases līderiem, taču ar uzvārdu nosaukšanu treneris nesteidzās – lai jauniešiem netraucētu noskaņoties turpmākajām cīņām čempionātā Tallinā.

Pirmo nedēļu izlase trenēsies Rīgā, bet nākamo ceturtdien dosies uz nometni Slovēnijā, kur arī piedalīsies pirmajā pārbaudes turnīrā. Pretiniekos – mājinieki slovēņi, Serbijas un Turcijas basketbolisti. Eiropas čempionāts startēs 4. septembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+