Latvijas basketbola izlase pārbaudes spēlē sagrauj Jaunzēlandi 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase, turpinot gatavoties Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, pirmdien savā laukumā ar 84:55 (26:21, 21:10, 18:15, 19:9) pārliecinoši pārspēja Jaunzēlandes izlasi.

Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Rezultatīvākie Latvijas izlasē bija Jānis Blūms un Jānis Strēlnieks, kuri guva pa 12 punktiem. Traumu izdziedējušajam Strēlniekam arī piecas atlēkušās bumbas un pieci izprovocēti pārkāpumi.

Tikmēr ar 11 punktiem izcēlās Dairis Bertāns, deviņi punkti Jānim Timmam, bet astoņus iemeta Ojārs Siliņš.

Savukārt “Tall Blacks” rindās rezultatīvākais ar 11 punktiem bija Īzaks Fotu.

Mačs iesākās līdzīgi, bet pirmās ceturtdaļas vidū latvieši iemeta 12 bezatbildes punktus, kas ļāva panākt rezultātu 19:10 mājinieku labā. Pusi no komandas punktiem šajā izrāvienā iemeta Dairis Bertāns. Turpinājumā pretinieki spēles gaitu izlīdzināja, bet pirmo ceturksni ar 26:21 uzvarēja laukuma saimnieki.

Otrās ceturtdaļas sākumā jaunzēlandieši pietuvojās līdz mīnus vienam punktam (25:26), taču nākamās četras minūtes nespēja gūt punktus, kas Latvijai ļāva iekrāt 12 punktu handikapu (37:25). Uz nākamajiem diviem pretinieku punktiem Latvija atbildēja ar septiņiem, bet pirmo puslaiku mājinieki noslēdza ar 47:31.

Trešajā ceturksnī tālie viesi uzsāka pakaļdzīšanos, četrās minūtēs atgūstot astoņus punktus (43:51). Tiesa, pēc tam sekoja desmit bezatbildes punkti no latviešu basketbolistiem, kuri spēles nogriežņa beigās iekrāja jau 20 punktu pārsvaru (65:45). Arī ceturtajā ceturksnī laukumā dominēja Latvijas basketbolisti, kuri svinēja uzvaru ar 84:55.

No 14 ierindā esošajiem kandidātiem šajā spēlē malā palika Aigars Šķēle un Rolands Šmits.