Ekonomika
Bizness

Latvijas dzelzceļš saņem “Swedbank” aizdevumu 37,8 miljonu eiro apmērā 16

Foto-LETA

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir parakstījis līgumu ar “Swedbank” par aizdevuma saņemšanu 37 768 000 eiro apmērā. Aizdevumu veido divi investīciju kredīti uz termiņu septiņi un desmit gadi, un šis aizņēmums tiks izmantots “Latvijas dzelzceļa” 2015.gada investīciju budžetā plānotajiem investīciju projektiem, tostarp infrastruktūras projektu finansēšanai, informē uzņēmumā.

“Latvijas dzelzceļa investīciju programma šogad paredz ieguldīt dzelzceļa attīstībā 166,73 miljonus eiro, kas ir ļoti ievērojams investīciju apjoms. Esam gandarīti, ka mūsu uzņēmuma finanšu darbība ir novērtēta un, pateicoties šim kredītam, varēsim pabeigt mūsu investīciju plānu,” pastāstīja “Latvijas dzelzceļa” viceprezidents Aivars Strakšas.

“Latvijas dzelzceļš ar savu pārdomāto darbību un ilgtermiņa domāšanu ir spējis saglabāt pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjomu un apgrozījumu augstā līmenī arī pēc krīzes. Dzelzceļš ir valstiski svarīga infrastruktūra, un dzelzceļa pārvadājumi ir nozīmīga Latvijas tranzīta biznesa sastāvdaļa – lielākā daļa kravu virzienā uz/no Latvijas ostām nonāk pa dzelzceļu, savukārt kravu tranzīts caur Latvijas ostām nodrošina būtisku proporciju no valsts IKP un netieši ietekmē arī citas nozares,” piebilda “Swedbank” valdes loceklis, Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Reinis Rubenis.

“Latvijas dzelzceļa” koncerns ir viens no lielākajiem darba devējiem Latvijā un viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā. Stratēģiski Latvijas dzelzceļš ir spējis vairāku gadu garumā piesaistīt un efektīvi izmantot ES naudu infrastruktūras attīstībai.

No valsts kopējā sauszemes pārvadājumu apjoma dzelzceļa kravu pārvadājumu apjoms ir apmēram 52%, bet pasažieru pārvadājumu – 6%, bet Rīgas piepilsētas reģionā tas sasniedz 30%.

Publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūra tiek veidota atbilstoši tautsaimniecības vajadzībām, un tās pārvaldītājs ir VAS “Latvijas dzelzceļš”. Infrastruktūras attīstībai un drošības līmeņa paaugstināšanai tiek īstenoti vairāki projekti.

LA.lv