Ekonomika
Darbs

“Latvijas gaisa satiksme” piedāvā iespēju apgūt retu un prestižu profesiju0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Līdz 1. maijam interesenti, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar aviāciju un kļūt par gaisa satiksmes vadības dispečeriem, var pieteikties un iesniegt dokumentus VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS), kas Latvijā nodrošina aeronavigācijas pakalpojumus un pašlaik komplektē 10 studentu grupu.

“Pašlaik ne tikai Eiropā, bet arī daudzviet citur pasaulē strauji palielinās aviolidojumu skaits. LGS pagājušajā gadā vadīja gandrīz par 9% vairāk lidojumu nekā gadu iepriekš. Arī šī gada pirmajos mēnešos lidojumu skaits palielinās, un līdz ar to aug arī dispečeru darba apjoms. Protams, ka tas reizē ar Latvijas lidostu, tajā skaitā reģionālo lidostu attīstību liek domāt par jaunu dispečeru sagatavošanu,” skaidro LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

Pretendenti, kas ir gatavi mācīties un kļūt par gaisa satiksmes vadības dispečeriem, var pieteikties līdz šā gada 1. maijam. Paredzams, ka pēc studentu atlases mācības, kas notiks Helsinkos, sāksies jau augustā.

LGS topošajiem dispečeriem mācību laikā nodrošinās stipendijas un apmaksās dzīvošanas vietu, bet pēc mācību beigām garantē interesantu, labi apmaksātu darbu un sociālo garantiju paketi.
Saistītie raksti

Pretendentiem nepieciešama augstākā izglītība (vismaz bakalaura akadēmiskais grāds), labas angļu valodas un matemātikas zināšanas, psiholoģiskā noturība un spēja pieņemt lēmumus dinamiskās situācijās, kā arī, protams, interese par aviāciju.

Līgumu par jauno dispečeru apmācību LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš un Somijas aeronavigācijas uzņēmuma “Air Navigation Services Finland Oy” (“ANS Finland”) vecākais viceprezidents Matss-Anderss Nibergs parakstīja marta vidū Pasaules gaisa satiksmes vadības kongresa laikā Madridē.

LA.lv