Mobilā versija
+1.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
20. februāris, 2015
Drukāt

“Latvijas Gāze” un Lietuvas kompānija “LitGas” vienojas par gāzes tranzītu uz Igauniju

latvijas_gaze_logo

AS “Latvijas Gāze” un Lietuvas sašķidrinātās dabasgāzes piegādes un tirdzniecības kompānija “LitGas” parakstījušas līgumu par dabasgāzes tranzītu caur Latviju, kas ļaus lietuviešiem piegādāt gāzi Igaunijai, piektdien vēsta “Vz.lt”, atsaucoties uz “LitGas” paziņojumu.

“Iegūstot šādas iespējas, mēs kļūstam par reģionālu dabasgāzes tirgotāju, kas patstāvīgi un ar pievilcīgiem noteikumiem var piegādāt gāzi Igaunijai,” norādījis pie valsts kompānijas “Lietuvos energija” grupas piederošās “LitGas” ģenerāldirektors Dominiks Tučkus. “Šis mūsu tranzīta līgums vienlaikus ir arī nozīmīgs solis uz kopīga un liberalizēta Baltijas dabasgāzes tirgus izveidi un reālu konkurenci.”

Saskaņā ar pašreizējiem līgumiem par gāzes tranzītu gādā “LitGas” klienti, proti, gāze tiek pārdota pie Latvijas robežas. Šādā kārtībā “LitGas” no 1.februāra jau piegādā dabasgāzi Igaunijas “Alexela Group” uzņēmumam “Reola Gaas”, bet no marta piegādās to arī elektroenerģijas ražotājai “Eesti Energia”.

Toties citiem iespējamajiem dabasgāzes lietotājiem Igaunijā “LitGas” turpmāk varēs nodrošināt ne tikai gāzi, bet arī tās piegādi līdz Igaunijas robežai. Šobrīd norisinās sarunas ar citiem potenciālajiem klientiem, cerot parakstīt jaunus līgumus.

“LitGas” līgums ar AS “Latvijas Gāze” parakstīts uz šo gadu, un šai laikā “LitGas” plāno Igaunijai piegādāt līdz 30 miljoniem kubikmetru gāzes. Kā salīdzinājumam min “Vz.lt”, lai nodrošinātu Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes termināļa darbu, Lietuvā kompānijai saskaņā ar likumu jāpārdod 540 miljoni kubikmetru gāzes gadā.

“Latvijas Gāzes” pārstāvis Vinsents Makaris sacīja, ka līdzīgas piegādes no Lietuvas uz Igauniju Latvijas gāzes kompānija nodrošina vairākiem uzņēmumiem jau kopš 2014.gada decembra. Savukārt dabasgāzes uzglabāšanas un pārvades pakalpojumus kaimiņvalstīm “Latvijas Gāze” nodrošinājusi kopš uzņēmuma izveides.

“”LitGas” gadījumā līgums ir noslēgts uz martu un aprīli, kopā paredzot aptuveni pusmiljona kubikmetru dabasgāzes piegādes. Kopumā līdz gada beigām viņi plāno transportēt līdz 30 miljoniem kubikmetru. Gaidīsim pieprasījumus nākamajiem mēnešiem,” teica Makaris.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+