Sports
Hokejs

Latvijas hokeja izlase Bratislavā mēģinās lauzt čehu lāstu0


Latvijas hokeja izlase
Latvijas hokeja izlase
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas hokeja izlase šovakar pasaules čempionātā tiksies ar līdz šim vēl nekad neuzvarēto Čehiju. Sākums 21.15 pēc Latvijas laika.

Abas komandas B grupā ar trīs spēlēs iegūtiem sešiem punktiem atrodas līdzās, čehiem ieņemot ceturto, mūsējiem – piekto vietu. Latvijas izlase iepriekšējā spēlē ar 3:0 pārspēja Itāliju, izdarot 65 metienus pa vārtiem. Cīņa ritēja faktiski tikai vienā laukuma pusē.

Čehijas hokejs jau ir no cita plaukta. Ar viņiem pasaules čempionātos spēlēts deviņas reizes un bilance rāda, ka tas ir viens no mūsu neērtākajiem pretiniekiem – astoņi zaudējumi un neizšķirts 2006. gadā mājas turnīrā Rīgā. Pēc pamatlaika līdzsvars bija arī iepriekšējā tikšanās reizē pirms trim gadiem Maskavā, bet bullīšos atkal zaudējums. Interesanti, ka gandrīz vienmēr neveiksmes piedzīvotas ar divu vārtu starpību (1:3 vai 2:4).

Saistītie raksti

Skaidrs, ka arī šoreiz būs sarežģīta cīņa. Čehiem pieteikumā ir 12 spēlētāji ir no NHL, spēcīgs uzbrukums ar kapteini Jakubu Vorāčeku priekšgalā. Vārtus līdz šim Bratislavā sargājuši Gunta Galviņa komandas biedri no Triņecas “Oclari” Patriks Bartošaks un Simons Hrubečs. Čehi ir apņēmības pilni pēc četru gadu pārtraukuma aizkļūt līdz medaļu spēlēm. Bratislavā uzvarēti zviedri (5:2) un norvēģi (7:2), bet zaudējumā krieviem (0:3) krietni trūka veiksmes uzbrukumu noslēgumā.

Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs vakar komandai deva brīvu dienu, jo tagad būs spēles pret trim hokeja lielvalstīm – Čehiju, Krieviju un Zviedriju. “Skatāmies visu komandu spēles un treniņus. Čehiem ir ļoti solīds sastāvs, plus Bratislava ir tuvu Čehijai, tā kā viņiem būs liels atbalsts tribīnēs, bet mums jābūt tam gataviem,” norādīja kanādiešu speciālists.

LA.lv