fiba.com

Latvijas juniores pārspēj favorīti Lietuvu un noturas elitē 0

Latvijas U-18 izlases basketbolistes Ungārijā notiekošā Eiropas junioru čempionāta spēlē par 13.vietu svētdien ar 81:72 (18:20, 19:16, 29:14, 15:22) pārspēja Lietuvas vienaudzes, saglabājot vietu augstākajā divīzijā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Izšķirošajā cīņā par vietu labāko komandu sabiedrībā Latvijas izlasē teicamu spēli aizvadīja vienības līdere Janeta Rozentāle, kura tika pie “double-double”, jo sameta 20 punktus un izcīnīja 18 atlēkušās bumbas.
Tikmēr Aleksa Gulbe pievienoja 16, bet Luīze Šepte 12 punktus.

Pēc puslaika Latvijas basketbolistes bija vadībā ar 37:36, bet aizvadīja pārliecinošu trešo ceturtdaļu, pirms pēdējā spēles cēliena panākot 66:50 savā labā, beigās pārsvaru nosargājot.

Latvijas izlase saglabāja vietu spēcīgāko komandu saimē, bet lietuvietēm nākamgad būs jāsacenšas B divīzijā. Latvijas U-18 basketbolistes līdz ar to nekļuva par otro Latvijas izlasi, kas šovasar izkritusi no kontinenta meistarsacīkšu spēcīgākās divīzijas, jo iepriekš to paveica U-20 vecuma puišu izlase.

Latvijas U-18 basketbolistes kontinenta B divīzijā spēlēja no no 2005. līdz 2008. un no 2011. līdz 2015.gadam. Pērn, atgriežoties spēcīgāko komandu saimē pēc ilgāka pārtraukuma, juniores uzreiz iekļuva pusfinālā un izcīnīja ceturto vietu, tomēr tas nozīmēja, ka aptuveni puse sastāva pirms šī gada Eiropas čempionāta piedalījās Pasaules kausā U-19 vecuma grupā.

Jūlijā Latvijas U-18 izlase, spēlējot bez U-19 komandas spēlētājām, divreiz tikās ar Lietuvu – vispirms Polijā tika kapitulēts ar 47:72, bet nedēļu vēlāk Baltijas kausa izcīņā Tallinā zaudēts arī ar 55:65.