×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

Latvijas koncertzāles grib ieinteresēt ārvalstu tūristus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Austrumlatvijas koncertzāle "Gors".

Latvijas koncertzāļu pārstāvjiem aprīļa vidū ir plānota konference par savstarpēju sadarbību un kopīgu piedāvājumu rašanu, jo ārvalstu tūristu interese par kultūras notikumiem ar laiku ir augusi, lai gan atbilstošs piedāvājums nav sekojis, šodien Saeimas Pieprasījuma komisijas sēdē sacīja Latvijas Institūta (LI) direktore Aiva Rozenberga.

Stāstot par LI darbības stilu, Rozenberga atzina, ka tiks meklētas konkrētas auditorijas, fokusējoties, piemēram, arī uz Latvijas slavenākajiem māksliniekiem, dziedātājiem, kā arī diriģentiem.

“Tūrisma nozari varētu uzrunāt par šīs auditorijas piesaisti un stāstīt par to, ka Latvija ir zeme, no kuras nāk šie cilvēki,” viņa sacīja, norādot, ka minētā iemesla dēļ būtu nepieciešams piedāvājums – tūre pa Latvijas koncertzālēm.

“Pirmajā darba nedēļā atnāca viesis no Bostonas apkārtnes biedrības, kas seko līdzi diriģenta Andra Nelsona soļiem. Viņš jautāja, vai ir kāda mājaslapa, kur rodamas tūres piedāvājumi pa šādām koncertzālēm. Pagaidām mums nav ko piedāvāt. Ir dažādi resursi, runāts par formām, bet tik precīzu piedāvājumu mums pagaidām nav,” atzina Rozenberga.

Rozenberga zināja teikt, ka aprīļa vidū plānota vairāku Latvijas koncertzāļu pārstāvju tikšanās, lai spriestu par savstarpējo sadarbību. “Un šis ir tikai viens no iespējamiem auditorijas piesaistes piemēriem,” viņa izteicās.

Kopš 2012.gada marta LI ir valsts tiešās pārvaldes iestāde, kas atrodas ārlietu ministra pārraudzībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. vai tad tūrists dzenās šurp nīkt kādā telpā ?
  Tūrists bizo apkārt gandrīz neapstājoties
  lai vairāk redzētu !
  Cik ir tādu, kuri speciāli ierodas ko konkrētu
  noklausīties ?
  Lai gan esmu salīdzinoši tuvu “Goram”,
  materiālie apstākļi neatļauj to apmeklēt, jo
  tas nav kā jebkurā laikā aizskriet uz
  veikalu.

Draugiem Facebook Twitter Google+