×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

Latvijas Leļļu teātrī atgriežas “Pelnrušķīte”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē atgriezusies skaistā leļļu pasaka “Pelnrušķīte”. Jaunā un krāšņā izskatā tā gaidīs visu vecumu skatītājus jau no trīs gadu vecuma. Māra Koristina režijā veidotā izrāde priecēs klasiskās leļļu mākslas mīļotājus – “Pelnrušķītes” pasaku pasaule iestudēta tradicionālajā “širmja” leļļu tehnikā, no jauna iedzīvinot kādreizējo iestudējumu leļļu vaibstus.

Pēc Šarla Pero darba veidotajā izrādē “Pelnrušķīte” neklātienē satikušies vairāku paaudžu ievērojamākie leļļu mākslinieki. Aizņemoties teātra dižgara, mākslinieka Pāvila Šenhofa skices un leģendārās skulptores Annas Nollendorfas filigrānos leļļu seju vaibstus, māksliniece Anita Znutiņa-Šēve šo mantojumu pārvērtusi gluži jaunā veidolā, piešķirot tēliem spilgtus raksturus un cita laikmeta noskaņu.

“Šīs lelles ir pārāk labi aktieri, lai tos neizmantotu!” teic režisors Māris Koristins, kurš pēc vairākiem avangardiskiem viesrežisoru jauniestudējumiem izlēmis atgriezties pie “Pelnrušķītes” stāsta iestudējuma klasiskajām lellēm un daudziem ilggadējiem Latvijas Leļļu teātra apmeklētājiem pazīstamās “širmja” tehnikas.

Kādēļ Pelnrušķīte visos laikos ir tik populāra? Režisors skaidro: “Neskatoties uz to, kā mainījies dzīves ritms un uzskati, mēs katrs tomēr sirdī sapņojam un ilgojamies pēc sava Prinča vai Pelnrušķītes, lai cik banāli tas varbūt izklausītos. Tiecamies pēc godīguma, čakluma, cēluma, pat ja pasaule dažkārt diktē pavisam ko citu. Kaut kur dziļi mūsos šis vērtību kurss acīmredzot vēl funkcionē, tikai dzīves laikā mēs iemācāmies no tā kaunēties, jo tas skaitās nemoderni un muļķīgi.”

Izrādes muzikālo noformējumu veidojis komponists Silvestrs Zemgals, kurš ir jau vairāku Leļļu teātra iestudējumu mūzikas autors (“Brēmenes muzikanti”, “Kas notiek dižmežā?”). Šajā reizē komponists radījis dziesmas ar Dainas Strelēvicas tekstiem. Izrādes scenogrāfijas autore ir māksliniece Anita Znutiņa-Šēve.

Pelnrušķītes lomā iejutīsies aktrise Baiba Vanaga, pamātes lomā – Santa Didžus, pamātes meitas – Lienīte Osipova un Arnita Jaunzeme, bet prinča lomā darbosies Artūrs Putniņš, savukārt karalis – aktieris Miķelis Žideļūns, citās lomās – aktieri Pēteris Galviņš un Silvija Bitere.

“Pelnrušķīte” ir viens no senākajiem iestudējumiem, kas laiku pa laikam no jauna atgriežas Leļļu teātra repertuārā. Šajā reizē izrāde būs svētki visiem klasikas mīļotājiem. Visiem, “kuri meklē patiesumu, īstas vērtības un piepildītas cerības – kā dzīvē, tā uz skatuves”. Izrādes veidotāji aicina uz muzikālu un krāšņu pasaku visu vecumu sapņotājiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+