×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. marts, 2013
Drukāt

Latvijas Literatūras gada balva turpmāk būs lampas veidolā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēdzies ideju un skiču konkurss Latvijas Literatūras gada balvas (LaLiGaBa) veidolam un par uzvarētāju konkursa komisija atzinusi dizaina studijas “MĀJO” dizaineru Baibas Lindānes un Uģa Gaiļa ideju, kas paredz funkcionāla dizaina priekšmeta – LaLiGaBa lampas – izveidi, informēja Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājās vadītāja Andra Konste.

Viņa klāstīja, ka jaunizveidotās balvas veidola koncepcijas pamatā ir grāmata kā gaismas simbols, tādējādi atklājot literāri augstvērtīgu darbu spēju izgaismot domāšanas, emociju un sapratnes laukus. Plānots, ka balva kā augstākā atzinība par ieguldījumu Latvijas literatūrā reizē kalpos arī kā funkcionāls interjera priekšmets Latvijas literātu mājvietās, gadu gaitā veidojot simbolisku Latvijas literatūras gaismas lauku.

Kopumā konkursā tika saņemti 25 pieteikumi ar inovatīvām un mūsdienīgām idejām balvas veidolam. Iesniegtos pieteikumus izvērtēja mākslas un literatūras nozari pārstāvoši profesionāļi.

Šā gada 18.aprīlī Dizaina fabrikā notiks balvu pasniegšanas ceremonija, tad arī balva nokļūs pie Latvijas Literatūras gada balvas ieguvējiem piecās nominācijās – labākais dzejas krājums, labākais prozas darbs, labākais oriģinālliteratūras tulkojums latviešu valodā, labākais latviešu autora darbs bērniem un spilgtākā debija literatūrā. Tiks pasniegta arī mūža balva par izcilu un paliekošu devumu Latvijas rakstniecībā.

Konkursu par Latvijas Literatūras gada balvas materiālo veidolu kopīgi organizēja Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Literatūras centrs un Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja.

Konkursa mērķis bija Latvijas literatūras apbalvojuma “Latvijas Literatūras gada balva” kvalitatīvi augstvērtīgas, konceptuālas un inovatīvas idejas īstenošana, veidojot balvu, kas katru gadu tiktu pasniegta Latvijas labāko literāro darbu autoriem katrā no nominācijām.

Konkursā visaugstāko novērtējumu ieguvušajam pieteikumam atvēlētā balva ir 500 lati pēc nodokļu nomaksas.

2010.gadā biedrība “Latvijas Rakstnieku savienība”, biedrība “Latvijas Literatūras centrs” un sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja” parakstīja sadarbības memorandu un aizsāka tradīciju ikgadēji kopīgi izvērtēt literāro veikumu. Balvas piešķiršanas tradīcijas atjaunošanas mērķis bija izteikt atzinību labākajiem darbiem, kas gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā.

Latvijas Literatūras gada balva ir nozīmīgākais profesionālā novērtējuma konkurss, kas izvērtē pašmāju literāro devumu viena kalendārā gada garumā, nominējot un apbalvojot spilgtākos sasniegumus Latvijas literatūrā vairākās nominācijās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+