Sports
Citi sporta veidi

Latvijas Olimpiskā komiteja satraukta par gaidāmo iztrūkumu budžetā 16

foto: LETA

Jārēķinās ar sekām saistībā ar sportistu startu, ja sportam olimpiskajā vai pirmsolimpiskajā gadā samazināsies reāli pieejamie līdzekļi, šodien Saeimas Sporta apakškomisijas sēdē sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Vrubļevskis norādīja, ka pamatfinansējumu ir plānots atstāt 2016.gada līmenī, taču inflācijas dēļ nopērkamo pakalpojumu apjoms samazinās. Viņš pauda, ka salīdzinājumā ar 2017.gadu pašlaik nākamgad sporta jomai būšot par 4,5 miljoniem eiro mazāk līdzekļu. Ja valdība atbalstīs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) prasīto līdzekļu piešķiršanu, tad iztrūkums būšot mazāks – ap diviem miljons eiro.

LOK vadītājs uzsvēra, ka nepieciešams nodrošināt arī, lai 2019.gadā un 2020.gadā sporta nozare nesaskaras ar vairāku miljonu iztrūkumu.

Attiecībā uz mazāko līdzekļu apjomu Vrubļevskim oponēja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs, norādot, ka nav pamata runāt par tik lielu gaidāmu deficītu budžetā. Šogad lielāka naudas summas bija atvēlēta sporta būvēm, tāpēc attiecīgi līdzekļu apjoms nākamgad būs mazāks.

Vrubļevskis no savas puses skaidroja, ka izmaksas palielina arī attālums līdz olimpiskajām spēlēm – Ziemas olimpiskās spēles 2018.gadā notiks Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā un Vasaras olimpiskās spēles 2020.gadā notiks Tokijā, Japānā.

Kā ziņots, Severs šodien komisijas sēdē pauda cerību, ka valdība pieņems sporta nozarei pozitīvu lēmumu saistībā ar nākamgad trūkstošajiem 2,4 miljoniem eiro.

No minētās nauda summas līdzekļi nepieciešami dažādām jomām, tajā skaitā sporta federācijām un sporta pasākumiem, dotācijai komandu sporta spēļu izlašu nodrošināšanai, augstas klases sasniegumu sportam, dotācijai Latvijas Paralimpiskajai komitejai pielāgota sporta attīstībai un dotācijai nacionālas nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai Latvijā.

LA.lv