Dabā
Medības

Latvijas šāvēji sevi pierāda starptautiskās sacensībās0

Anri Priede. Apbalvojums panākts par kompaktāko šāvienu grupu. Foto: Kate Šterna

Lai popularizētu tālšaušanas sportu, Baltijas Tālšaušanas asociācija (Baltijos Tolimojo šaudymo asociacija – BTŠA) rīko atklāto čempionātu BTŠA kauss 2018.

Pirmais etaps norisinājās 24. martā. Kā savā rakstā asociācijas mājas lapai vēsta tālšāvējs Vladislavs Lemeševs, laika apstākļi bijuši visai sarežģīti. Spožajā saulē veidojās spēcīga mirāža, bet vējš radīja papildu apgrūtinājumu šāviena parametru noteikšanā. Cīnoties ar laika apstākļiem, dalībniekiem bija iespēja pierādīt savas prasmes FTR un F-Open disciplīnās. BTŠA kausa pirmā posma sacensībās FTR klasē viss goda pjedestāls tika sadalīts starp Lietuvas sportistiem. Evalds Panava izcīnīja godpilno otro vietu FTR klasē, Jurūns Ignatavičjus ieguva bronzas medaļu, bet pirmā vieta Aurimam Juškam.

F-Open klasē pirmā un otrā vieta pieredzējušiem tālšaušanas meistariem Andrjum Dambrauskam un Albinam Galubickam. Bronzu izcīnīja Mareks Godlijevskis, kurš otrās vietas ieguvējam zaudēja tikai vienu punktu.Apsveikumi un pateicība pienācās arī Latvijas tālšāvējam Anri Priedem, kurš neizlaiž gandrīz nevienas sacensības. Lai arī dažreiz veiksme nav viņa pusē, tomēr šajās sacensībās F-Open klasē 300 metru distancē viņa 99 punkti sagūla visciešāk un viņš saņēma atsevišķu apbalvojumu tieši par kompaktāko grupu. 12. maijā Vollit šautuvē Šauļos norisinājās otrais BTŠA kausa posms, kurā Latvijas šāvējam Anri Priedem klājās jau daudz labāk. Viņš pats atzīst, ka pirmajā posmā varēts just, ka pats un visa tehnika ir drusku iesūnojusi, toties maijā jau bijusi pavisam cita lieta.

FTR kategorijā A. Priede nestartēja, toties Open klasē starp mūsu sportistu un Lietuvas izcilo tālšāvēju Vladislavu Lemeševu izvērtās dramatiska cīņa par pirmo vietu – abi savāca vienādu punktu skaitu – 285 no 300 iespējamiem. Interesanti, ka nu jau vairākās Vollit šautuvē notiekošajās sacensībās vērojama viena tendence – visu atrisina 660 metru distances rezultāti. Tā notika arī šoreiz. Anri stāsta, ka šāvis ar Vladislavu vienā maiņā. Mūsu šāvējs ievērojis, ka paceļas vējš. Viņš novērtējis mirāžu un koriģējis ballistiku, līdz ar to ieguvis labāku rezultātu nekā viņa konkurentam, kuram visi šāvieni bijuši mērķa baltajā laukumā. Šī veiksme ļāvusi izlīdzināt punktu skaitu. F-Open klases rezultātu skaitīšanā izrādījās, ka abiem ir vienāds punktu skaits un tiesnešiem nācās skaitīt X. Izrādījās, ka V. Lemeševam ir par vienu X vairāk. X ir pats centra centrs – punktiņš pa vidu desmitniekam, skaidro A. Priede. Tā viņš ieguva otro vietu BTŠA kausa F-Open klases sacensībās.

Otrs latvietis Jānis Saulītis abās disciplīnās izcīnīja bronzas medaļas, FTR sakrājot 265, bet Open klasē – 282 punktus. A. Priede uzsver, ka J. Saulītis ir apbrīnojams entuziasts, kurš uz sacensībām brauc ar diviem dažādām disciplīnām īpaši pielāgotiem ieročiem. Viņam sacensības izvēršas ļoti spraigas, jo jāšauj abu disciplīnu stendos pa kārtai un atpūtas nav.BTŠA kausa sacensības norisinās profesionālā gaisotnē. Viss ir pārdomāts, organizēts. Nav neviena šāvēja, kurš nezinātu drošības noteikumus un neievērotu tos. Viss norit laikus un korekti. Gan Lietuvas un Latvijas šāvēji, gan paši organizatori un skatītāji – visi uzsver, ka sacensības noritējušas visaugstākajā līmenī, atzina BTŠA priekšsēdētājs Sauļus Paknīss.

Šogad būs vēl divi BTŠA kausa posmi. Nākamais – 25. augustā, bet pēdējais – 13. oktobrī.

LA.lv