Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijas skolēni ķīmijas olimpiādē Vjetnamā izcīna bronzas medaļas (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Divi Latvijas skolēni no 20. līdz 29. jūlijam Vjetnamas galvaspilsētā Hanojā notiekošajā 46.Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē izcīnījuši bronzas medaļas, informē Latvijas Universitātē (LU).

Medaļu ieguvis Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēknis Edgars Klētnieks un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēns Ritums Cepītis. Vēl Latvijas komandā bija Klāvs Ozols no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Rūdolfs Treilis no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas.

Pēc desmit stundu darba, pildot trīs laboratorijas darbu uzdevumus un risinot piecus teorētiskos uzdevumus, par labākajiem atzīti skolēni no Singapūras, Ukrainas un Vjetnamas.

Kopumā olimpiādē piedalījās dalībnieki no 75 valstīm.

Latvijas komandu olimpiādē pavadīja Kembridžas universitātes students Roberts Bluķis un LU Ķīmijas fakultātes pasniedzējs Kaspars Veldre. Nākamajā gadā Starptautiskā ķīmijas olimpiāde notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. sorry, viss štokos, viemkārši vienā brīdī bildi apcropē!

  2. Latvijas skolēniem ķīmijas olimpiādē Vjetnamā sāpīgā vietā apkadrē pakaļkājas!

  3. Allaž priecājos par šo jauniešu izcilajām spējām iegūt pasaules mēroga balvas. Taču ziņa par to masu mēdijos parasti tiek atspoguļota nelielas informācijas veidā. Varētu domāt, pa par tik spīdošu panākumu šo jauniešu, viņu skolotāju un skolu bildes rotās mūsu valsts žurnālus un avīzes. Ka viņi nevarēs atkauties no intervētājiem un dodot padomus citiem jauniešiem, ka ir vērts mācīties. Parasti nekas tāds neseko, jo izcili prāti nav pieprasīti. Masu mēdijos interesantāk apcerēt kādas pašmāju dziedātājas intīmās dzīves norises un apskatīt mainīgo gultasbiedru bildes. Jēdziens “zvaigzne” ir devalvējies.

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+