×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. marts, 2013
Drukāt

Latvijas Teātra darbinieku savienība sadalījusi balvas skatuves māksliniekiem

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Teātra darbinieku savienība, atzīmējot Starptautisko teātra dienu, ceturtdien Eduarda Smiļģa Teātra muzejā svinīgā ceremonijā pasniedza Lilitas Bērziņas, Helēnas Tangijevas-Birznieces, Harija Liepiņa un pēc astoņu gadu pārtraukuma, arī Eduarda Smiļģa balvas.

Šogad tās saņēma Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Modris Cers un Dž.Dž.Džilindžers.

Kopš šī gada līdz ar naudas balvām aizvadītā gada veiksmīgākajiem skatuves mākslinieki saņēma mākslinieka Māra Šustiņa darinātas goda zīmes – ordeņus.

Eduarda Smiļģa Balvu saņēma režisors Dž.Dž.Džilindžers. Viņam to pasniedza Daiga Šiliņa, nolasot režisores, Eduarda Smiļģa balvas laureātes Māras Ķimeles, apsveikuma vēstuli: “Dž.Dž.Džilindžer! Tas nu ir noticis. Smiļģa vēriens, Smiļģa ambīcijas, Smiļģa izrāžu krāšņums ir uzplaucis tavās izrādēs. Smiļģis no citas dimensijas ir pastiepis tev roku. Priecājies! Tagad tu esi tiesīgs stāties pie slavenā Smiļģa rakstāmgalda un veikt jaunus varoņdarbus. Lai tevi pavada prieks un vēl reiz prieks!”

Savukārt Lilitas Bērziņas balvu saņēma Jaunā Rīgas teātra aktrise Gunai Zariņa. Viņai to pasniedza pasniedza Latvijas Nacionālā teātra aktrise, Lilitas Bērziņas balvas laureāte, Lolita Cauka, kas savā apsveikuma runā uzsvēra, ka laikmetā, kad daudz ko var nopirkt par naudu, šo balvu nevar nopirkt. To var iegūt tikai ar godīgu un patiesu darbu.

Savukārt Harija Liepiņa balvu saņēma Jaunā Rīgas teātra aktieris Gundaras Āboliņš. Viņam to pasniedza Dailes teātra aktrise, Lilitas Bērziņas balvas laureāte Olga Dreģe. “Lai kā es kliegtu “Nenāc klāt!”, visas aktrises tevi mīl un grib būt tavas skatuves partneres! Man ir dubults prieks pasniegt tev šo balvu, un arī Harijs Liepiņš priecātos par tevi,” sacīja Dreģe.

Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu saņēma Latvijas Nacionālās operas baleta mākslinieks, pedagogs un vadošais baleta repetitors Modris Cers. Viņam to pasniedza pasniedza 2012. gada balvas laureāts Vladimirs Cukānovs, kurš par godu šim notikumam bija atbraucis no Vīnes, kur mākslinieks dzīvo uz strādā. Pasniedzot balvvu, Cukānovs dalījās savās atmiņās par sadarbību ar Helēnu Tangijevu Birznieci un sveica Ceru ar ordeņa saņemšanu. Savukārt Cers atzina, ka dzīve viņu ir lutinājusi, jo viņam ir bijis tas gods strādāt ar izciliem baleta māksliniekiem, kā arī pateicās visiem saviem kolēģiem un audzēkņiem, Latvijas Profesionālā Baleta asociācijai un Latvijas Teātra darbinieku savienībai par piešķirto augsto apbalvojumu.

Teātra dienas balvu pasniedz kopš 1986.gada, kad Eduarda Smiļģa balvu saņēma Eduards Pāvuls, Harijs Liepiņš un Artūrs Dimiters. 1987.gadā pirmo reizi tika pasniegta Lilitas Bērziņas balva aktrisei par izciliem sasniegumiem teātra mākslā, to saņēma Vija Artmane un Astrīda Kairiša. 1996.gadā izveidota Helēnas Tangijevas-Birznieces balva par izciliem sasniegumiem baleta mākslā, kuru saņēma Lita Beiris, savukārt 2005.gadā tika iedibināta tradīcija pasniegt Harija Liepiņa balvu aktierim par izcilu, spilgtu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā un to saņēma Ivars Puga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+