“Inter Silo” ir uzbūvējuši Dānijā trīs lielākos graudu torņus ar ietilpību 8 000 tonnas katrā.
“Inter Silo” ir uzbūvējuši Dānijā trīs lielākos graudu torņus ar ietilpību 8 000 tonnas katrā.
Publicitātes foto

Latvijas tirgu iekaro pieredzējušais graudu torņu uzstādīšanas uzņēmums “Inter-Silo” 0

Rekordskaitļi

“Inter-Silo” ir Lietuvas un Dānijas apvienotais uzņēmums, kas graudu uzglabāšanas torņu un iekārtu uzstādīšanu veic jau četrus gadus. Uzņēmuma pieredzi atspoguļo arī rekordskaitļi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
5 datumi, kuros dzimst vislielākie egoisti 3
VIDEO. Lizuma puses autoavārijā bojā gājušās meitenes klases audzinātāja: “Visi esam dziļās sērās…” 38
Veselam
Aizmirsti par brīnumdiētām! Pētījums atklāj 6 pavisam vienkāršus noslēpumus efektīvai svara zaudēšanai
Lasīt citas ziņas

Ļoti aizņemtas bija 2013. un 2014. gada sezonas. 2013. gadā “Inter-Silo” Eiropā uzcēla 116 graudu uzglabāšanas torņus, kuru kopējā ietilpība ir gandrīz 80 000 tonnu. Šogad 13 uzņēmuma komandas uzstādīja 105 torņus, kuru ietilpība ir apmēram 123 000 tonnu.

Torņu uzstādīšana un tehniskā apkope tiek veikta gan mazās saimniecībās, gan lielos uzņēmumos dažādās Eiropas valstīs, tāpēc torņu ietilpība variē no 272 līdz 8135 tonnām. “Inter-Silo” lepojas ne tikai ar to, ka ir uzcēlis pirmo torņveidīgo graudu kalti Dānijā, bet arī lielāko graudu torni šīs valsts vēsturē, kurā ietilpst pat 8135 tonnas graudu. Dānijas uzņēmumam AS “Hornsyld Købmandsgaard” tika uzcelti trīs šāda lieluma torņi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Četru darbības gadu laikā uzņēmums jau ir uzstādījis vairāk nekā 400 torņu, kuru kopīgā ietilpība ir 360 000 tonnu. 95% uzņēmuma uzstādīto torņu ir ar maisīšanas un kaltēšanas iekārtām, kas sniedz iespēju lauksaimniekiem šajos torņos izkaltēt graudus līdz nepieciešamajam mitruma līmenim.

Starptautisko pieredzi atved uz Latviju

“Inter-Silo” līdz šim veica tikai torņu uzstādīšanu Eiropas valstu saimniecībās, bet tagad aktīvi uzsāk pirmo pārdošanas sezonu — gada sākumā uzņēmums kļuva par oficiālo Dānijas uzņēmuma AS “Dan-Corn” pārdošanas pārstāvi Lietuvā, bet no rudens — arī Latvijā un Igaunijā. Dānijas uzņēmums ir viens no lielākajiem graudu uzglabāšanas iekārtu pārdevējiem Ziemeļeiropā. Pēdējo 13 gadu laikā AS “Dan-Corn” pārdeva apmēram 2700 graudu uzglabāšanas torņus visā Eiropā.

Graudus kaltē tornī

Lietuvas, Latvijas un Igaunijas tirgum “Inter-Silo” piedāvā vairākas graudu uzglabāšanas iekārtas — torņus, transportēšanas sistēmas, mobilās kaltes, veic uzstādīšanas un apkopes pakalpojumus, kā arī piedāvā risinājumus gan lauksaimniecībai, gan rūpniecībai.

Uzņēmums piedāvā Eiropas valstīs ļoti populāru graudu uzglabāšanas risinājumu — amerikāņu graudu torni “Sukup” ar maisīšanas un kaltēšanas iekārtu. Tornis ir pieejams vairākos izmēros ar ietilpību līdz 1300 tonnām, tajā var uzglabāt un izkaltēt dažādu šķirņu graudus un rapsi. Tornī uzstādītā maisīšanas sistēma nodrošina vienmērīgu mitru graudu maisīšanu kaltēšanas laikā un ļauj neierobežotu laiku lauksaimniekam pašam kontrolēt ražas kvalitāti. Karstais gaiss no sildelementiem ar ventilatoriem tiek pūsts caur perforētajām grīdām no torņa apakšas līdz augšai. Rotējošās vārpstas, kas griežas horizontāli, ceļ uz augšu apakšā izkaltētos graudus, tā nodrošinot pastāvīgu graudu cirkulāciju kaltēšanas procesa laikā un nepieciešamo graudu izkaltēšanu. Pilnībā ar graudiem piepildītā tornī (līdz 1300 t) ar maisīšanas un kaltēšanas sistēmu graudu mitruma līmeni var samazināt par 1% mazāk nekā divās dienās.

Reklāma
Reklāma

Mazāki izdevumi un ietaupīts laiks

Saskaņā ar “Inter-Silo” biznesa attīstības vadītāja Latvijā Mārtiņa Trūpa teikto, Latvijā šādi torņi vairs nav jaunums. Ne viena vien saimniecība Latvijā jau agrāk izmantoja šādus torņus un pozitīvi novērtēja to priekšrocības. “Šāds tornis veic vairākas funkcijas — tajā graudus var uzglabāt, izkaltēt un atdzesēt. Parasti tam nepieciešamas vairākas iekārtas, daudz laika un lieli izdevumi. Mazākas kaltēšanas izmaksas ir svarīgs kritērijs. Uzreiz tiek kaltēts liels graudu apjoms, bet maisīšanas iekārta padara kaltēšanu ekonomiskāku,” priekšrocības min Mārtiņš Trūps. Turklāt graudu tornis ar kaltēšanas iespēju ļauj lauksaimniekam ietaupīt daudz laika: torņa vadībai pietiek ar minimālu uzraudzību. Kad tornī ir iekrauts pirmais graudu slānis, tiek ieslēgta maisīšanas sistēma, sildelements, ventilators un tiek piegādāts siltais gaiss. Tornī sākas kaltēšanas process, bet lauksaimnieks var pievērsties citiem darbiem. Pat ja laikapstākļi ir slikti, maisīšanas iekārta darbojas, tāpēc lauksaimnieki var justies mierīgi pat tad, ja tornī iekrauti ļoti mitri graudi.
Kā apgalvo Mārtiņš Trūps, svarīgākā graudu torņa ar kaltēšanas iespēju priekšrocība ir tā, ka sausos graudus iespējams samaisīt ar mitrajiem, sadalot mitruma līmeni un uzlabojot kvalitāti. No teiktā izriet, ja gaisa temperatūra ir augsta, ar to var pietikt, lai mitruma līmeni samazinātu par 1—2%, papildus nesildot gaisu. Tā samazināsies kurināmā izdevumi.

Piedāvā pārliecināties par ieguvumiem

“Inter-Silo” rīko ekskursijas uz Latvijas un Dānijas saimniecībām, kurās šāda iekārta nav jaunums, lai visi interesenti varētu pārliecināties par tās priekšrocībām un izjautāt īpašniekus.

Ar graudu torņu darbības principiem sīkāk var iepazīties izstādē “Lauksaimniecības tehnika 2014”, kas 9.—12. oktobrī notiks izstāžu centrā “Rāmava”.

Tajā “Inter-Silo” piedāvās unikālu eksponātu — darbojošos graudu uzglabāšanas un kaltēšanas iekārtas modeli. Izstādes apmeklētāji varēs skaidri redzēt graudu torņa konstrukciju, kā arī to, kā graudi iekļūst tornī, kā tie tiek maisīti, kaltēti, vēdināti un noteiktā laikā izkrauti. Šis eksponāts parāda, kā iespējams vienkārši, bet kvalitatīvi un gudri parūpēties par savas ražas drošību.

Starptautiskā un ilggadīgā graudu uzglabāšanas torņu uzstādīšanas pieredze Eiropas valstu saimniecībās, augsta uzstādīšanas komandu kvalifikācija, novatorisks, kvalitatīvs un nepieciešams izstrādājums ļauj droši cerēt uz labiem rezultātiem arī nākamgad.

www.inter-silo.com

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.