fibaeurope.com

Latvijas U-20 izlase uzvar Melnaklni un iekļūst EČ pusfinālā 0

Latvijas U-20 basketbola izlase piektdien Tallinā ar 78:73 uzvarēja Melnkalnes vienaudžus un iekļuva Eiropas čempionāta (EČ) pusfinālā, informē sacensību rīkotāji.

VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 7
Krievijas drošības iestādēm “mati stāvus”. No kara atgriežas atbrīvotie cietumnieki – tos nevar savaldīt
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 68

Uzvarētāju rindās Kaspars Vecvagars guva 25 punktus, bet Ojārs Siliņš un Andrejs Gražulis pretinieku grozā katrs sameta pa 15 punktiem. Gražulis izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas zem groziem. Melnkalnes izlasē Milošs Latkovičs guva 18 punktus.

Pusfinālā Latvijas izlasi sestdien gaida cīņa ar Grieķijas un Spānijas spēles uzvarētājiem, kas notiks vēlāk piektdien.

Spēles sākumā veiksmīgāk darbojās Melnkalnes basketbolisti, kuri ceturtdaļu noslēdza savā labā ar 27:20. Taču otrajā ceturtdaļā, sākot spēlēt pozicionālāk, Latvijas basketbolisti atspēlējās, un puslaika beigās, Vecvagaram gūstot sešus punktus pēc kārtas, Artūra Štālberga trenētā komanda spēja izvirzīties vadībā ar 39:37.

Pēc pārtraukuma laukumā risinājās līdzvērtīga cīņa un nevienai no komandām lielāku pārsvaru iekrāt neizdevās. Lūzums bija pēdējās ceturtdaļas sākumā, kad Latvijai izdevās gūt 12 punktus pēc kārtas, panākot 66:52 savā labā. Mača izskaņa vienalga bija saspringta. Minūti un 12 sekundes pirms pamatlaika beigām Melnkalne pietuvojas līdz sešiem punktiem (73:67), taču beigās Latvijas basketbolisti Vecvagara personā iemeta četrus no četriem soda metieniem, svinot uzvaru ar 78:73.

Jau ziņots, ka divās grupu kārtās Latvijas basketbolisti septiņās spēlēs guva sešas uzvaras. Četras uzvaras Latvija guva pirmajā grupu kārtā, bet otro kārtu sāka ar panākumiem pret Slovēniju un Itāliju, bet pēdējā grupu spēlē zaudēja Francijai.

Pusfinālā piektdien iekļuva arī Krievija, kas ar 82:70 uzvarēja Turcijas vienaudžus. Par vēl vienu ceļazīmi uz pusfinālu spēkiem mērosies Itālijas un Lietuvas izlases.