×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. septembris, 2014
Drukāt

Rita Našeniece: Uzturēšanās atļauju tirgošanas bīstamību mēģina noklusēt (34)

Foto - LETAFoto - LETA

Biju nokļuvusi raidījuma studijā, kur manu viedokli, ka tirgot uzturēšanās atļaujas par nekustamo īpašumu ir bīstama prakse, kāda politiķe nosauca par radikālu.

Sekojot viņas loģikai, ES šobrīd ir četras neradikālas (Latvija pati neradikālākā, tad Bulgārija, Kipra un Grieķija), divas mazradikālas (Spānija, Portugāle) un pārējās – radikālas valstis. Neradikālās tātad būtu tās, kuras tirgo ekonomiskās klases (aptuveni līdz 300 000 eiro) nekustamos īpašumus, piedevām izsniedzot termiņuzturēšanās atļaujas ieceļotāja ģimenei, bet Latvijas gadījumā – arī iespēju viņiem visiem strādāt Latvijā. Latvijas gadījumā termiņuzturēšanās atļaujas par nekustamā īpašuma iegādi ir tieši saistītas ar jaunu ciematu un daudzdzīvokļu māju celšanu pārceļotājiem no Krievijas. Starp citu, būdama opozīcijas partijas deputāte, šī pati politiķe bija balsojusi pret termiņuzturēšanās atļaujām. Kas ir saprotams – valstiski domājošs politiķis nevar atbalstīt praktiski neintegrējamu kolonistu apmetņu veidošanos Latvijā, par kādu uzturēšanās atļauju process ir šobrīd izvērties dažādās vietās Rīgā, Pierīgā un Jūrmalā. Tomēr, spriežot pēc balsojumiem, viņas viedoklis polāri mainījies, nonākot pozīcijā.

17. aprīlī Ukraina ieviesusi aizliegumu iebraukt valstī krievu tautības vīriešiem vecumā no 16 līdz 60 gadiem. Krievijas sūdzību par to Eiropas Drošības un sadarbības padomes aug­stais komisārs cilvēktiesību lietās noraidīja, atzīdams Ukrainas soli par pamatotu.

Krievijas tanku kolonnas jau iegājušas Ukrainas teritorijā, sekojot Putina 1. jūlija runā izteiktajiem rupjajiem draudiem par “visu esošo līdzekļu arsenāla” izmantošanu “tautiešu aizstāvībai”, bet Latvija tirgo termiņuzturēšanās atļaujas “krieviem visdraudzīgākajā vidē”, kā Latviju reklamē internetā mudžošās iekšā raušanas industrijas spēlētāji – bankas, juridisko pakalpojumu kantori, kredītu izsniedzēji. Latvijā nerezidentiem – citvalstu pasu īpašniekiem – Latvijas bankas izsniedz kredītus. Tas ir laikā, kad latviešu jaunās ģimenes šādus kredītus nesaņem, bet ir spiestas īrēt dzīvokli tirgū, ko ir uzpūtušas termiņuzturēšanās atļaujas par nekustamo īpašumu.

Latvijā populārā retorika saukt par radikālu normālu Eiropas praksi ir murgaini mulsinoša. Patiesībā tā seko tiem pašiem melīgas propagandas principiem, ko lieto Putina režīms. Ja nav racionālu argumentu, tiek izmantoti kodi, kas mūs psiholoģiski ietekmē, bieži zemapziņas līmenī. Tāds kods ir sabiedrībā lietots termins, kas tiek ekspluatēts, lai modinātu noraidījumu par kāda cilvēka viedokli.

90. gados bija paredzēts, ka 2004. gadā visā Latvijā būs izglītība tikai latviešu valodā. 2011. gadā šis priekšlikums bija kļuvis par “radikālu” un “fašistisku”, turklāt šādu retoriku lietoja tie, kuri uzskatīja sevi par valstiski it kā domājošiem liberāļiem.

Starp citu, raidījuma laikā kļūdījos par ieceļotāju skaitu Latvijā, pielīdzinot to Valmieras iedzīvotāju skaitam. Patiesībā 2014. gada 1. janvārī, pēc PMLP mājas lapā minētajiem datiem, Latvijā ir piešķirtas 48 724 pastāvīgās un 
23 857 termiņuzturēšanās atļaujas, kas kopumā nozīmē vairāk nekā 72 tūkstošus uzturēšanās atļauju saņēmēju. Tas atbilst nedaudz mazāk kā triju Valmieras pilsētu iedzīvotāju kopskaitam, bet termiņuzturēšanās atļauju skaitu 2013. gada beigās varam pielīdzināt vienai Valmieras pilsētai. Tomēr mana kļūda bija cilvēciska. Loģiskā domāšanas sistēma nespēj pieņemt iznīcinošu procesu, kurš strauji attīstās.

Greizo spoguļu pasaulē valsts dekonstrukcija ir norma, bet Latvijas valsts pastāvēšana – radikāla.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. … ‘ But, vai nebut …? ‘ Sis ir tas jautajums letiniem …

  … Beidzot tacu ta kosmopolitanisma izaudzeta nomenaklaturas paaudze ir jaizmet no varas koridoriem …ta ir sapuvusi … savu ideologisko absolutisma zombejumu ta tikai spej transformet uz mantkaribu !!

 2. Paldies Ritai Našeniecei par rakstu!!! Tas ir īstā LAIKĀ un VIETĀ!!! Latviešus jau iznīcina VISU LAIKU!!! Tikai šoreiz pašu PRODAŽNAJAS ŠKURAS, kuras NAV PIEPILDĀMAS – NAUDAS NEKAD NAV UN LAIKAM ARĪ NEBŪS… Jeb VARBŪT ņems līdz KAPĀ un ZAĻI gatavojas dzīvei debesu valstībā???????? NA VISIEM SPĒKIEM UN IESPĒJĀM JĀCENŠAS APTURĒT SO NOZIEDZĪGO ATĻAUJU IZSNIEGŠANU, PAT SĀKOT PARAKSTU VĀKŠANU VISAS VALSTS APJOMĀ!!!!!!!!!!!!! Atceros teikto: MĒS LATVIJU PAKĻAUSIM BEZ NEVIENA ŠĀVIENA AR EKONOMISKĀM, NĪ IEGĀDI UN UZŅĒMUMU PĀRPIRKŠANU CAUR TREŠAJĀM VAI CITĀM PERSONĀM… Laikam šie vārdi SĀK PIEPILDĪTIES…VALDĪBA, SAEIMA, BANKAS un PREZIDENTS DARA IESPĒJAMO UN LAIKU NEZAUDĒ.?? JĀPASTEIDZAS…

 3. Loti skumji,ka, notiek plānota latviešu diskriminācija ,un pat iznīcināšana.

 4. L’oti labi pateikts.Pievienojos uzskatam.

 5. aapbrīnojams ir iztapoņu krieviem tulbums ,ka viņi domā izpelnīties viņu atzinību.neviens nav bijis tik pretīmnākošs viņiem kā Ulmanis, bet pažēlots netika. Netiks žēloti arī neradikālie Šleesri un viņiemlīdz,;igie, viņi ir par daudz bagāti lai tos atstātu dzīvus, tas traucētu likumīgi pievākt īpašumus.bet pirms nāves viņi vēl apliecinās, ka gulags bija sanatorija, bet žīdi,ka Hitlers bij enģelis, Jāļauj taču svojim hloppciem drusku izklaidēties kā tatāru _monģoļu gēni prasa. krievu valodas aslēgas vārdam vēsursiki pareizi priekšā jāmin “tatarin”. Tikai tad nožēlot būs par vēlu!

 6. kā gribas cerēt,ka šoreiz NA patiešām cīnīsies līdz galam!

 7. jo vairāk salašņu,šeit,jo vairāk iemeslu tos aizstāvēt,bet,ja galvā tikai nauda,vienalga,latvieši lai izbrauc,nedzimst,apsprāgst,galvenais,sakārtot infrastruktūru,lai atbrīvotajiem būtu ko piegānīt

 8. Noklusēt no 2002.gada centās pat par obligāto veselības apdrošināšanu Igaunijā un Lietuvā!

 9. Rita Našeniece nodarbojas ar faktu manipulāciju, kas nemaz nav pārsteidzoši, tāds ir viņas uzdevums – bārstīties ar puspatiesībām. Kāpēc R.E.N. piesauc visas izsniegtās uzturēšanās atļaujas, lai gan labi zina, ka tās iedalās dažādās kategorijās – gan mācību, gan komandējumu, gan ciemošanās 3 mēnešu garumā, gan darba, gan ārstniecības, gan arī TUA par nekustamo īpašumu un investīcijām. Būtu godīgi, ja tiktu minēts arī no kādām valstīm un proporcijās šīs atļaujas izsniegtas. Diemžēl, Našeniece sevi ar to nav apgrūtinājusi, atliek secināt – apzināti, lai viņas sniegtā ziņa pieņemtu “dramatiskus” apmērus. Taču – vai tas ir godīgi?

  • Negodīgi ir tas, ka publiski nav pieejama PMLP oficiāla statistika par kopēju TUA par NĪ izsniegsānu kopš Imigrācijas likuma grozījumu stāšanās spēkā. Vācu mediju avots apgalvo, ka to ir aptuveni 30 000, tas bija par gada sākumā.
   Našeniece atsaucas uz datiem, kas ir pieejami un dara to pietiekoši korekti.

 10. paldies autorei par rakstu! īstajā vietā un īstajā laikā. Neizskaidrojama rīcība no Saeimas puses. Valsts pašnāvība.

 11. Izglītību tikai latviešu valodā? Atbildēt

  Mūsu šodienas dižajiem politiķiem bija vajadzīgi gandrīz divdesmit gadi,lai skolās ieviestu (pat pilotprojekts šo procesu nepaātrināja) tikai Latvijas vēsturi kā atsevišķu mācību priekšmetu!!
  Latvijas Pagaidu Valdībai pietika ar četriem mēnešiem!

 12. Līdz 12.Saeimas vēlēšanām vairs nav tālu Atbildēt

  Balsosim par šiem Latvijas iztirgotājiem “optom i v rozņicu” arī 4.oktobrī ?

 13. Tajā pat laikā “Vienotība” noklusē pat Putina aicinājumu atgriezties dzimtenē uz atvieglotiem noteikumiem ārzemēs dzīvojošajiem tautiešiem!
  “Krievijas prezidents Vladimirs Putins atvieglojis noteikumus,kā krieviem,kas dzīvo ārzemēs,atgriezties uz dzīvi dzimtenē,ziņo Kremļa Preses dienests.
  Tagad krieviem,kas dažādu apsvērumu dēļ nokļuvuši citās pasaules valstīs,tiks atvieglota dokumentu kārtošana.Proti,kārtojot šos dokumentus vairs nevajadzēs kārtot pagaidu uzturēšanās vīzu atļauju.Tāpat tiem,kas vēlas atgriezties vēsturiskajā dzimtenē,tiks apmaksātas konsulārās nodevas,vīzas izmaksas un”faktiskie izdevumi.”
  Skat.”Krievvalodīgajiem atvieglo atgriešanos dzimtenē”,Gunta Kursiša,..,2013.gada 4.aprīlis,14:21.
  Kāpēc par to netiek ziņots visos masu saziņas līdzekļos???

 14. Jārīkojas nekavējoties! Atbildēt

  šādas termiņuzturēšanās atļaujas ir gandrīz neiespējami saņemt pat Indijā,kurā lielā iedzīvotāju skaita dēļ ( pēc 2012.gada datiem-1,237 miljardi) pat vairāki miljoni ārzemnieku būtu kā piliens jūrā! Izņēmums ir tikai studenti un vajadzīgie speciālisti.Indijā sava izcelsme divās paaudzēs ir jāpierāda pat ārvalstīs dzīvojošiem indiešiem!

 15. Līdzīgi,ka ar Kalnieti,kura pēc partijas “Pilsoniskā savienība” apvienošanās ar Jauno laiku un “Sabiedrību citai politikai” kardināli mainīja savu attieksmi pret progresīvā ienākuma nodokļa
  ieviešanu Latvijā!

 16. Ko es nesapratu, kā un kāpēc Vienotība, kura balsoja pret Šlesera un SC iniciatīvu, piepeši, bāc, un saka to atbalstīt. Pabriks, Čigāne, Latkovskis, tie visi biaj sakararaīgas gals. Jautājums, kas ar viņiem notika un kāpēc notika?

 17. Brien un brien no Krievijas krievi Latvijā. Mūsējie laizīdamies visam piekrīt un aicina lai brauc. VAi letiņiem ar Ukrainas notikumiem nav nekādas macības, vai arī sapinušies Krievijas FSB un GRU izliktajos tīklos. Nupat krievu jurists pazinoja, ka grib veidot juridisko firmu Latvijā, Jūrmala. Viņš pats jau atklāti saka, ka viņa birojs darbosies tikai uz Krievijas cilvēkiem. Palīdzēs krieviem vairāk ierasties Latvija uz dzīvi. Vai mums Latvijā to krievu nepietiek! Taisni otrādi palidzēt daudziem Latvijas krieviem, kas ienīst latviešus un Latviju, un dzīvo šeit ar sirdī Krievijā, aizbraukt uz savu etnisko dzimteni un kopt aizaigušos krievzemes laukus no nezālēm, nevis kudīt un naidot atlikušos, kas ciena latviešus un Latviju. Ir jāvirža parlamenta uzturēšanas atļauju piešķiršanas aizliegums uz mūžīgiem laikiem, un jāpastiprina nosacījumi pilsonības piešķiršanai. Pilsonība nav tirgus prece. Tas kas notiek patreiz ir Latvijas apzinata okupācija, ko šoreiz pieļauj alkatīgie letiņi makleros un bankās.

 18. bet vēlēšanās atkal balsosim par tiem pašiem ,kas tirgojas ar latvijas zemi —-šis vēlētāju stulbums un aprobežotība ir vienkārši satriecošs

 19. Iemesls visam nelaimem un atklati pretvalstiskai darbinai, kura, protams, tiek formuleta tiesi otradi…, ir joprojam kremlim lojalie valdosie, kuri citigi sarga gan krievu – kolonistu valodu, gan to privilegijas, gan slepj cekas noziedznieku sarakstus, gan piedalas, atbalsta valsts ekonomikas grausanu ar dazadu shemu starpniecibu, un tapec mums nav neatkaribas de facto.

 20. ta jau vesela krievijas 5 kolona!un tikai tapec lai bijusa premjera Dombrovska un citas vinam tuvinatas personas kapinatu savu bagatibu!kur saime skatijas agrak?nemaz nav zinams cik zalo virelu jau atrodas Latvija,snauz un gaida Maskavas signalu!kapec tas viss tiek atklatibatiesi pirms velesanam/

 21. Un tā, lūk, aiziet tā latviešu zeme
  Ap Dridzi jau žogs kā Osvencimā
  Drīz Gaiziņam pielikts tiks apsargs ar plinti
  Lai letiņi rikšo ap Kaķīti riņķī.
  Var deputāti nu laimīgi smiet
  Uz leišiem vai igauņiem līgot iet
  Jo Latvijas zemi tie izpārdod raiti
  Un nebūs pat krūmu kur biedrenes spaidīt.
  Nu sakiet kā Saeimas stulbumu mērīt?
  Vai kārtējai komisijai dot pētīt?
  Vai nākošā Saeimā tiks vēlēts no jauna
  Kam Latviju izpārdot krieviem nav kauna?

 22. Kaskiigiem, mantkaariigiem latviesu politikaaniem naids pret saviem tautiesiem ir lielaaks kaa LKS ,SC, un Baltijas kazaku savienibai kopaa nemot.Tikai taa var izskaidrot ceeloni no latviesiem tuksiem laukiem ,milziigo latviesu emigraaciju,sleegtaam skolaam,slimnicaam un razosanas neesamiibu.

 23. 5% no par uzturēšanas atļauju iemaksātās summas nonākšana valsts kasē ir vienkārši smieklīga, tai vajadzētu būt vismaz 20 procentiem.

 24. To visu var redzēt pie mums Cēsīs. Ķīnieši tik ierodās un uzpērk nekustāmos īpašumus. Cik jau viņu ir Cēsīs to neviens īsti nezina,un nestāsta. Laikam liels valsts noslēpums.Kas Cēsīs būs pēc gadiem 10 ? Jo ir labi zināms,kad ķīnieši vairojās astranomiskā ātrumā.

  • astronomiskais ātrums Atbildēt

   Ķīnietēm grūtniecības laiks ir tieši tik pat ilgs kā latvietēm Cēsīs.

   • Pilnīgi pareizi. bet viņiem Ķīnā bija likums- tikai vienu bērnu. Un tākā viņi būs izslāpuši pēc traka seksa,tad redzēsim ,kas būs pēc 10 gadiem.Kur šodien viens ķīnietis,tur rīt desmit,pēc mēneša simts un pēc gadiem desmit ??????????Intresantākais ir tas kad par šo tēmu nekur nerunā !?! Varbūt kāds atbildēs – KĀPĒC !?!

 25. TIEM TUA AUTORIEM ATVEERT MAKUS.LIECIET TAUTU MIERAA UN DZIIVO KAA PARASTI TAALAAK.DRIIZAAK JAU PELNIITI UN NEATKARIIGI DZIIVO.AUGSHAA TIEM NOKAARTOJIET AR MILZU PARAADIEM NEVIS AR MUUSU NODOKLA NAUDAS.5 KOLONNA JAADEPORTEE VAGONOS UZ ROGINU.TRAUCEE MUMS DZIIVOT UN STRAADAAT.

 26. Vienīgais veids kā gūt labumu no termiņuzturēšanās atļaujām ir divkāršot nekustamā īpašuma nodokļus nepilsoņu īpašumiem.

 27. Tādi darboņi mums ir tikuši pie varas sakarā ar Dombrovska valdības demisiju, kuri mainījuši kažoku ar visu tikumību. Viņi izsakās apaļi, bet labāk vispār neizsakās. Ja Rīgas centrā vāc naudu teroristu atbalstam Ukraīnā, bet valdība neredz problēmas, ja Pliners melo par Latviju ES līmenī un mierīgi staigā pa mūsu ielām, ja atklāti ņirgājās par mūsu valsts simboliem un tradīcijām – par ko tad vel runāt. Acim redzot radikāli jamaina visu valsts aparātu un jāpalielina arī prasības pret valsts prezidenta institūcijas. Varbūt noteik kvotas pa novadiem bez tiesībām turpmāk mainīt vietu, krasi samazinot tās Rīgā un Jūrmalā.

  • Nepareizi! Tieši Dombrovska ģimnes alkatības dēļ notiek un turpinās TUA bizness, un tam neredz galu. Kamēr nebūs izpārdotas par bankas kredītu uzbūvētās “Vējziedu” rindu mājas, tikmēr Vienotība neļaus šo biznesu apturēt. Balsosim par partijām, kuras aicina pārtraukt TUA biznesu!

Draugiem Facebook Twitter Google+