×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Lauksaimniecības zeme nākamgad varētu kļūt par 30% dārgāka (5)

Foto: Andris EglītisFoto: Andris Eglītis

Lauksaimniecības zeme Latvijā nākamgad varētu kļūt par aptuveni 30% dārgāka, tādējādi kāps arī nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi, pirmdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Radījumā, atsaucoties uz tā rīcībā nonākušu Valsts zemes dienesta projektu par kadastrālās vērtības pieaugumu zemei un ēkām nākamgad, norādīja, ka zemei tā pieaugs par 7%, bet lauksaimniecības zemei – par 29%.

Valsts zemes dienesta Vērtēšanas departamenta direktors Gatis Kalniņš norādīja, ka šādi plānots, lai starp nekustamā īpašuma segmentiem saglabātu taisnīgumu. “Šobrīd mums ir piedāvājums tādā pašā vērtību līmenī kā iepriekšējā gadā paaugstināt lauku īpašumu zemes vērtību,” sacīja Kalniņš.

Viņš norādīja, ka Latvijā ir liels skaits vietējo darījumu ar zemi, tāpēc šāds paaugstinājums ir pamatots. “Mums drīzāk varētu pateikt, ka varētu par kādiem 10-15% vairāk celt,” teica Valsts zemes dienesta Vērtēšanas departamenta direktors.

Savukārt biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja  pauda sašutumu par šiem plāniem, norādot, ka tādējādi vēl vairāk palielināsies nenomaksāto nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu apmērs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Valdiba beidzot izdomaja,ka viniem ar vienu savienu divus zakus nosaut. Zemniekiem tiek doti krediti zemes pirksanai, pa vidu iejaucas ka vienmer kads spekulants,ta zeme tiek dargak pardota,ka ari darijumu skaits pieaug. Tad valdiba pamatojoties uz to,ka darijumu skaits ar zemi ir liels un cenas ari kluvusas krietni lielakas ,pacels ari nekustama ipasuma nodokli. Gala rezultats- zemnieks maksas bankai par iegadato zemi procentus un plus vel lielaku nodokli. Tomer gudri “veci” mums sez saima.

  2. Vispirms iedod zemniekam kredītu un kad šis gatavs pirkt, tad paceļ zemes cenu… un šis atkal bešā.. un visi šokā..

  3. Šķiet, ka drīz būs izdevīgi pārdot zemi, jo pēc gadiem desmit tās vērtība stipri kritīsies. Tā kā nevajaga palaist garām šo izdevību. Pēc gadiem desmit stipri lielas lauksaimniecībā izmantotas platības tiks pamestas, jo būs kļūvušas galīgi neauglīgas nemākulīgas apsaimniekošanas dēļ.

    • LIZ cenas tikai augs. Tas skaidrojams arī ar globālajiem notikumiem (jo neesam jau vairs izolēti no tā, kas notiek aiz mūsu robežām), pasaules iedzivotāju skaita pieaugumu un to, ka lauksaimniecības zemes Latvijā salīdzinajumā ir krietni auglīgas. Latvija uz tā vinnēs, ja tikai spēsim saražot. Tā, ka nav pamata domāt, ka zemes cena kritīsies.

  4. Tie zemnieki taču ar labu prātu nepadodas,tāpēc jānīcina kā vien var. Sadzīsim visus pilsētās vai aizsūtīsim uz ārzemēm ! Darīsim visu .lai brauc iekšā svešinieki,jo vēl to ir par maz.Prātam neaptverami !

Draugiem Facebook Twitter Google+