×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2012
Drukāt

Lauksaimniekiem piešķirta papildu bezakcīzes dīzeļdegviela

Foto - LETAFoto - LETA

Lauksaimniekiem piešķirts atlikušais degvielas apjoms, kam piemērots akcīzes nodokļa atbrīvojums, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Lauku atbalsta dienesta (LAD) pārstāvji.

LAD lauksaimniecības produkcijas ražotājiem ir piešķīris atlikušo bezakcīzes dīzeļdegvielas apjomu – 20 litrus uz vienu hektāru 2012.-2013.saimnieciskajam gadam, kas ilgst no kārtējā gada 1.jūlija līdz nākamā gada 30.jūnijam.

Līdz ar to uz šī gada 12.oktobri lauksaimniekiem ir piešķirti 100 litri dīzeļdegvielas par vienu atbilstošās platības hektāru 2012.-2013.saimnieciskajam gadam.

Kā norāda LAD, patlaban degvielu ar akcīzes nodokļa atbrīvojumu var iegādāties no tirgotājiem, kuri reģistrējušies šādas degvielas tirdzniecībai. Saraksts ar degvielas tirgotājiem regulāri tiek aktualizēts un publicēts LAD mājaslapas sadaļā “Akcīzes degviela”.

LAD aicina klientus izmantot elektronisko pieteikšanās sistēmu, ar kuras palīdzību iespējams sekot līdzi izlietotās degvielas daudzumam un redzēt atlikumu.

Kā ziņots, ar 2.oktobra valdības lēmumu lauksaimniekiem no akcīzes nodokļa atbrīvotas dīzeļdegvielas piešķirtais daudzums šogad palielināts no 80,4 līdz 100 litriem par vienu hektāru.

To paredz pieņemtie grozījumi “Kārtībā, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo dīzeļdegvielu (gāzeļļu), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem”.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas (ZM) skaidrojumā, pēdējos gados bezakcīzes degvielas saņemšanai pieteikto platību skaits ir pieaudzis par 8,6%. Pērn pieteikto platību skaits bija 979 177 hektāri, šogad tas palielinājies līdz 1 063 337,50 hektāriem. Līdz ar to pieejamais dīzeļdegvielas daudzums ir 85 495 240 litri jeb 80,4 litri uz vienu hektāru. Tas nav pietiekami, lai varētu saražot konkurētspējīgu lauksaimniecības produkciju, norāda ZM.

Tā kā klimatiskie apstākļi zemniekiem šā gada rudenī nav bijuši labvēlīgi un palielinājušās vienotajam platību maksājumam deklarētās platības, ar grozījumiem noteikumos 2012.-2013.saimnieciskajam gadam maksimālais kopējais bezakcīzes dīzeļdegvielas daudzums noteikts 106 333 750 litru.

Akcīzes nodokļa atbrīvojumu dīzeļdegvielas iegādei ir tiesīgs saņemt lauksaimniecības produkcijas ražotājs par hektāru skaitu, par kuriem ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas ir vismaz 200 latu no hektāra, neieskaitot saņemto valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalstu.

Augkopībā dīzeļdegviela ir nepieciešama 200 kalendārās dienas gadā ar vidējo patēriņu sezonā 95-100 litri dīzeļdegvielas, bet lopkopībā – 365 kalendārās dienas gadā ar vidējo patēriņu sezonā 100-130 litri dīzeļdegvielas uz vienu hektāru.

Patlaban atvieglojumus dīzeļdegvielas iegādei saņem 16 734 lauksaimnieki – juridiskas un fiziskas personas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+