×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
4. septembris, 2017
Drukāt

Lavrovs kritizē Moldovu (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sergejs Lavrovs

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs  kritizējis Moldovu par tās nodomu gaidāmajā ANO Ģenerālās asamblejas sesijā izvirzīt jautājumu par Krievijas karavīru izvešanu no separātiskā Piedņestras apgabala, paziņojot, ka tāds ierosinājums esot inspirēts no ārzemēm un varot destabilizēt situāciju reģionā.

Pēc viņa teiktā, “tie, kuri Moldovai pateikuši priekšā ideju par Krievijas spēku izvešanu no Piedņestras, noskaņoti uz karu reģionā”. Moldovas vēstnieks Viktors Moraru nesen nosūtīja ANO sekretariātam vēstuli, kurā norādīja, ka Kišiņeva cer Ģenerālās asamblejas sesijā izvirzīt jautājumu par ārvalstu karaspēka izvešanu no Moldovas. Vēlāk Moldovas Ārlietu ministrija paziņoja, ka šī iniciatīva “neattiecas uz Krievijas karavīriem, kuri ietilpst miera uzturēšanas spēkos Piedņestras apgabala drošības joslā, bet ļaus konstruktīvi izskatīt jautājumu par Krievijas bruņoto spēku operatīvās grupas nelikumīgu izvietošanu”. Moldovas parlaments jūlijā pieprasīja izvest Krievijas karavīrus no Piedņestras, norādot, ka Krievijas bruņoto spēku klātbūtne “pārkāpj konstitūcijā noteikto [Moldovas] neatkarību, suverenitāti un teritoriālo vienotību”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lavrovs ir arī izteicies, ka sliktāk bruņotas valstis var kļūt par reālu okupācijas objektu un ka šādu valstu esot diezgan daudz. Par ko tas liecina? Tā, šķiet, runāt var tikai valsts vadītāji, kuri turpina būt agresors, lai vēlāk attaisnotu savu rīcību.

Draugiem Facebook Twitter Google+