Apbrīno

Leģendārā roc’n’roll grupa “Keksi” gatavojas jubilejas koncertam 16

Publicitātes foto

Jau šopiektdien, 30. maijā, CATA Kultūras namā, Cēsīs “Keksi” aicina uz savas septiņpadsmitās jubilejas koncertu. Repertuārā – labākais no šajos gados spēlētā – kompozīcijas, ko savulaik radījušas un izpildījušas tādas pasaulēs mēroga zvaigznes kā Čaks Berijs, Džonijs Kešs, “Delmore brothers” un citi. Keksi roc’a’billy skanējumu piešķīruši pat Boba Dilana dziesmai “Fire”, kā arī latviešu komponista Alfreda Madžuļa un maestro Raimonda Paula radītajiem skaņdarbiem.

Koncerta īpašais viesis – jaunais un daudzsološais rock’n’roll stila dziedātājs Dāvis Matskins, kuru Keksu dibinātājs un līderis Aleksandrs Sircovs jeb Muravejs pamanīja rock’a’billy festivālā un aicināja sadarboties. „Šo gadu laikā “Keksu” sastāvā pabijuši kādi 20 mūziķi, kas tagad turpina savas muzikālās gaitas dažādās citās Latvijas grupās. Esmu priecīgs un gandarīts par katru no viņiem un viņu panākumiem. Dāvis mani pārsteidza ar savu īpašo balss skanējumu, atraisītību uz skatuves un savu harizmu. Šis būs mūsu pirmais kopējais koncerts un ceru, ka ne pēdējais,” saka Muravejs.

Gatavojotis koncertam, “Keksi” ļāvuši ieskatīties savas dzīves aizkulisēs un iepazīstina ar sevi jautrā īsfilmā:

“Keksi” ir viena no Baltijā zināmākajām grupām, kas spēlē rock’n’roll, rockabilly, boogie un rythm’n’blues stila mūziku. Grupa dibināta 1997. gadā Cēsīs. Šo gadu laikā “Keksi” piedzīvojuši raibu koncertdzīvi, muzicējuši neskaitāmos festivālos Latvijā un ārvalstīs, priecējuši publiku autorkoncertos un piedzīvojuši dažādas pārmaiņas. Tā spēlējusi kopā ar tādām pasaules zvaigznēm kā “Boney-M”, Macy Grey, “Smokie”, “Ottawan”, kā arī māksliniekiem no Latvijas – Intaru Busuli, Lindu Leen, Normundu Rutuli, Aiju Andrejavu u.c.

Grupas sastāvā muzicē deviņi profesionāli mūziķi – Voldemārs Kalniņš (akustiskā ģitāra, vokāls), Viktors Eunapu (elektriskā ģitāra, bekvokāls), Jānis Kalniņš (elektriskā ģitāra, bekvokāls), Gints Žilinskis (taustiņi), Jānis Jaunalksnis (sitamie instrumenti), Jānis Pauls (trompete), Ēriks kibermanis (baritona saksofons), Roberts Martinovskis (tenorsaksofons) un Aleksandrs Sircovs (Bass).

LA.lv