Sports
Futbols

Leģendārais Maradona kļūs par Baltkrievijas kluba Brestas “Dinamo” priekšsēdētāju0

Reuters/Scanpix

Leģendārais un skandalozais argentīniešu futbolists Djego Maradona kļūs par Baltkrievijas kluba Brestas “Dinamo” priekšsēdētāju.

Pašlaik 57 gadus vecais Maradona ar Brestas klubu parakstījis trīs gadu līgumu, bet savus pienākumus viņš uzsāks pēc šovasar gaidāmās Pasaules kausa izcīņas.

Aprīlī Maradona atkāpās no Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) otrās spēcīgākās līgas kluba “Al-Fujairah” galvenā trenera amata.

“Jā, Djego ir ar mums!” Brestas klubs ierakstījis savā tvitera kontā. Maradona šajā komandā pārraudzīs stratēģisko attīstību.

Brestas vienība Baltkrievijas čempionāta kopvērtējumā pašlaik atrodas astotajā vietā.

Kā trenerim 1986.gada Pasaules kausa ieguvējam Maradonam nav bijusi veiksmīga karjera. Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados viņš trenēja savas dzimtenes komandas Korjentesas “Mandiyu” un Aveljanedas “Racing Club”, kuros viņa uzvaru attiecība bija 8% un 18,3%.

Pēc tam viņš vairāk nekā desmit gadus neko netrenēja, bet 2008.gadā tika izvēlēts par Argentīnas izlases galveno treneri, amatā esot līdz 2010.gada Pasaules kausa finālturnīram, kurā argentīnieši ceturtdaļfinālā ar 0:4 kapitulēja Vācijai.

Saistītie raksti

Savukārt 2011.gadā viņš tika apstiprināts par AAE vienības Dubaijas “Al-Wasl” komandas galveno treneri, tomēr viņš vienību nespēja aizvest augstāk par astoto vietu nacionālajā čempionātā un pēc sezonas tika atbrīvots no amata.

LA.lv