Leģionāri sagādā Rīgas “Dinamo” uzvaru pret “Amur” 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti pēdējā mājas spēlē pirms olimpiskajām spēlēm svētdien ar 4:1 pārspēja Habarovskas “Amur”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

“Dinamo” labā vārtus guva Mets Robinsons, Džeimijs Džonsons, Kails Vilsons un Pols Šekura, bet vārtos Mikaēls Telkvists atvairīja 15 no 16 metieniem.

Pēc zaudējuma Novosibirskas “Sibirj” rīdzinieki pirmo reizi šosezon Rietumu konferences kopvērtējumā noslīdēja uz septīto vietu. Bet tikšanās ar “Amur” solīja labas iespējas atkal kāpt augšup – habarovskieši notirgojuši savus divus rezultatīvākos spēlētājus (Janu Muršaku un Jakubu Petružaleku), zaudējuši sešās spēlēs pēc kārtas un viņtrešdien Bratislavā atpūta beigusies ar izdemolētu viesnīcas numuru. Līgas kopvērtējumā “Amur” ir pirmspēdējā vietā.

Mača pirmā daļa aizritēja ar nospiedošu “Dinamo” pārsvaru, visas maiņas spēja pieturēt ripu pretinieku zonā. Vienīgais sliktais bija Arvīda Reķa, kurš atgriezās ierindā pēc taumas, noraidījumus un tas, ka no iniciatīvas neizdevās izspiest neko taustāmu – viesu vārti palika neiekaroti. Šis uzdevums gan ātri tika atrisināts – 22. minūtē Miks Indrašis un Pols Šekura labi pacīnījās vārtu priekšā un pirmais pie brīvās ripas tika Mets Robinsons, atklājot spēles rezultātu. Pēc četrām minūtēm no zilās līnijas spēcīgi uzmeta viņa maiņas partneris Georgijs Pujacs un Džeimijs Džonsons mainīja ripas lidojuma virzienu, gūstot savus pirmos vārtus šosezon. Kanādiešu uzbrucējam jāsaņemas – līdz šim astoņās spēlēs bez punktiem un ar vienu no sliktākajiem lietderības koeficientiem komandā (-4). Džonsona un Sanda Ozoliņa nesaprašanās laukuma vidū ļāva “Amur” aizskriet pretuzbrukumā un vienus vārtus atgūt, tādējādi pēc divām trešdaļām rezultāts slidens – 2:1.

Otrajā periodā sadursmē sāpīgi cieta Marsels Hosa, vēlāk atgriezās laukumā, taču trešajā periodā vairs nespēlēja, līdz ar to treneriem nācās pārkārtot uzbrucēju virknējumus un komanda pārgāja uz spēli trīs maiņās. Pēdējā minūtē tukšos vārtos ripu raidīja Kails Vilsons, bet divas sekundes pirms beigu signāla Pols Šekura iemeta ceturto ripu.

Rīgas “Dinamo” Rietumu konferencē atguva piekto vietu – 46 spēlēs 80 punkti un nākamo spēli aizvadīs trešdien Podoļskā pret “Vitjazj”.