×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

Lembergs piekritis būt ZZS premjera amata kandidāts (21)

Foto- LETAFoto- LETA

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) pieņēmis Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes vakar izteikto aicinājumu un piekritis būt ZZS Ministru prezidenta amata kandidāts. Šo lēmumu Lembergs aģentūrai LETA šodien pavēstīja pēc konsultēšanās partijas “Latvijai un Ventspilij” valdē.

“Valde uzskatīja, ka man ir jāpiekrīt, un es piekrītu būt par ZZS premjera amata kandidātu,” sacīja Lembergs.

Šādu lēmumu Lembergs skaidro ar vairākiem apsvērumiem. “Es redzu, ka valdība ir ieslīgusi pašapmierinātībā. Diemžēl valdības deklarācija un rīcības plāns netiek pildīti vajadzīgajos apjomos un termiņos. Pietrūkst mērķtiecīga, organizatoriska darba, un Latvija pārāk pakļaujas ārvalstu interesēm, upurējot savas nacionālās intereses. Latvija pienācīgi neizmanto attīstībai savu dalību Eiropas Savienībā un NATO,” norādīja Lembergs.

Iepriekš kā iespējamie ZZS premjera amata kandidāti tika nosaukti zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un labklājības ministrs Uldis Augulis. Vaicāts, vai dodot savu piekrišanu, viņš automātiski kļūst par vienīgo ZZS premjera kandidātu, Lembergs norādīja, ka tas esot jāprasa ZZS vadībai. Lai gan tas neesot principiāli, tomēr normāli būtu viens premjera amata kandidāts, norādīja Lembergs.

Līdz ar Lemberga piekrišanu kļūt par premjera kandidātu, pašlaik ZZS ir četri Ministru prezidenta amata kandidāti, sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. ZZS valde teorētiski var nolemt saglabāt visus četrus kandidātus, taču Brigmanis uzskata, ka gala lēmumā būtu jāizvēlas viens kandidāts. Izšķiršanās netiks vilkta garumā, taču valdes attiecīgās sēdes norises laiku politiķis nevarēja pateikt.

ZZS ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars uzskata, ka ZZS ir jāvirza viens premjera amata kandidāts un tam ir jābūt Lembergam, informēja ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.

Tomēr LZP politiskajā vadībā šajā jautājumā nevalda vienprātība, jo partijas līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks iepriekš norādīja, ka, ja viņš būtu Saeimas deputāts, tad neatbalstītu Lemberga kļūšanu par Ministru prezidentu. Taču tiesības formulēt LZP pozīciju ir partijas valdei un atšķirības uzskatos neliecina par šķelšanos Zaļajā partijā, pauda Silenieks. Viņš norādīja, ka tās drīzāk ir tehniska rakstura vai taktikas izvēles atšķirības.

Kā ziņots, ZZS valde vakar nolēma aicināt Ventspils domes priekšsēdētāju Lembergu kļūt ZZS Ministru prezidenta amata kandidātu, žurnālistiem norādīja politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.
Viņu kā premjera kandidātu ir izvirzījusi partija “Latvijai un Ventspilij”, norādīja Brigmanis.

Uzreiz pēc uzaicinājuma saņemšanas Lembergs savu atbildi vēl nesniedza. “Man tāda notikumu attīstība ir diezgan negaidīta,” vakar atzina Lembergs. “Pagājušajā gadā es pateicu, ka vairs neesmu premjera kandidāts, un šogad augustā LNT raidījumā to vēlreiz apstiprināju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. es aicinu visus: – ne pret NATO “okupantiem”, ne par “vienoto Krieviju” – nebalsot ! Kā arī visus bijušos komsorgus un partorgus (visās partijās) svītrot!

 2. Nu par ZZS nebalsošu, kad lien iekšā Lembergs. Mani simpatizē Auguļa kungs.

 3. Ar šo paziņojumu ZZS zaudēs daudz balsu……

 4. Šādi pārbaudot tautas pacietību, zaļie ir pelnījuši kļūt par zilajiem …

 5. LATVIJAS LIELAAKAIS ZAGLIS Atbildēt

  KAS TIK LATVIJAA NENOTIEK,PAT LIELOS ZAGLUS CEL LIELOS AMATOS.IR PIENAACIS MEERNIEKU LAIKI.PAREIZI RAKSTIIJA BRAALI KAUDZIITES.TAADI .. GRIB IEVEELEET PAR MIN.PREZIDENTU.GALIIGI DULLI ESAT PAALIKUSI.SITAM MAZAJAM .. JAASEEZ 25.G CIETUMAA.

 6. Tas jau nekas,ka zogam, sezam….,ka tikai Valdiba, kur vel tada Leiputrija ka ne pie mums,… ne goda,ne kauna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Lielā ”aktiera” pauze ir beigusies un skan aplausi…

 8. Māku taisīt vēl svinīgākus viepļus nekā oligarhs Lembergs.

 9. ZZS Dūklavs ir daudzreiz galvas tiesas pārāks par Lembergu. Dara to ko no viņa sagaida un ko ir solījis. Privāto labumu nemeklē un līdz ar to arī nesasmērējas. Es atdošu balsis ZZS partijai, jo kopsummā viņa laikam ir vienīgā kas kaut ko reāli virza uz priekšu.

  • Ko viņa “virza” ?

   • Lietas pie kurām pieķerās. Jau vairāku gadu garumā ir domāts par zemniekiem, lpokopjiem, tautsaimniecību – tas ir tas ko solīga un izpilda. Visas atbalsta programmas. Šajā jomā arī ir rodamas atbildes. Pieķeras, sakārto un nogludina visas neskaidrības. Papēti šajā virzienā un kļūs viss skaidrs.

 10. ZZS ir partija, kas ir kaut ko reāli padarījusi. Tikai Lemberga vietā es balsošu par Dūklavu. Vispār dīvaini, ka Lembergam ar visām viņu tiesvedībām izvirza uz šo politisko amatu.

 11. Nu kaut kā taču jāsedz parāds – Lembis iecēla Bērziņu amatā, tagad Bērziņš nosauks lembi.

 12. Uzmini Nu, Par kuru partiju vairs nebalsošu 😀

 13. Tads stipendiatu meistars Atbildēt

  ir pelnijis dzilako nicibu un riebumu toties Kremlim gluzi tadi ir vajadzigi lai paveiktu savejo .

 14. Zaļzemnieki vēlēšanas pārvērš par cirku! Lembergu pat ar buldozeru nedabūs ārā no Ventspils barotnes.

 15. Malacis lai veicas

Draugiem Facebook Twitter Google+