×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2012
Drukāt

“Lido” kļūs par akciju sabiedrību

Foto-LETAFoto-LETA

Šā gada 2.jūlijā pieņemts lēmums par sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma “Lido” reorganizāciju, liecina paziņojums oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”. “Lido” tiks pārveidots no SIA par akciju sabiedrību.

Reorganizācijas rezultātā pievienojamā sabiedrība SIA “Lido” beigs pastāvēt bez likvidācijas procesa un visas pievienojamās sabiedrības tiesības, saistības un aktīvi pāries iegūstošajai sabiedrībai – AS “Lido”. Kreditoru prasības mēneša laikā piesakāmas “Lido” jaunajā juridiskajā adresē – Rīgā, Ķengaraga ielā 6a.

Kā ziņots, pērn “Lido” izdevies atgriezties pie peļņas gūšanas, liecina “Firmas.lv” informācija. 2010.gadā “Lido” strādāja ar 9,615 miljonu latu zaudējumiem, bet 2011.gadā gūta 1,03 miljonu latu peļņa. “Lido” apgrozījums pieaudzis par 2,1% – no 17,64 miljoniem latu 2010.gadā līdz 18,01 miljonam latu 2011.gadā.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2011.gads “Lido” bijis sekmīgs. Ēdināšanas biznesa apgrozījums pieaudzis par 15%, kas kompensēja kritumu gaļas ražošanas un tirdzniecības bāzē, kur turpinājās ražošanas apjomu samazināšanās gan 2010.gadā uzsāktā ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa dēļ, gan nerentablo ražošanas virzienu slēgšanas un reorganizēšanas rezultātā.

Pārskata periodā “Lido” nodokļos samaksāja gandrīz piecus miljonus latu.

2011.gada 30.decembrī tika panākta vienošanās ar galveno kreditoru – “DNB banku” – par paša “Lido” un arī galvoto saistību restrukturizāciju uz pieciem gadiem ar pagarinājumu līdz 2020.gadam.

Pērn gūtā peļņa tiks novirzīta iepriekšējo gadu zaudējumu segšanai.

Kā norāda “Lido” vadība, 2012.gadā “Lido” ir kļuvis par piemēru citiem Latvijas uzņēmumiem, veiksmīgi noslēdzot ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu un saglabājot gan biznesu, gan darbavietas.

Uzņēmuma prioritātes 2012.gadā ir tālāka ražošanas un administrācijas izmaksu kontrole un optimizācija, kā arī tirgus daļas noturēšana un palielināšana augošas konkurences un ekonomikas atlabšanas apstākļos. “Lido” turpinās attīstīt un popularizēt kvalitatīva un veselīga mājas virtuves ēdiena konceptu, piedāvājot to saviem klientiem par konkurētspējīgu cenu.

2011.gada beigās “Lido” struktūrā ietilpa centrālais birojs, astoņi restorāni Rīgā, ražošanas bāzes Rīgā, Ķengaraga ielā, kā arī divi kulinārijas veikali Rīgā un Liepājā. Uzņēmumam ir divi meitasuzņēmumi – SIA “Dizaina projekti” (pamatdarbība – koka un metālapstrādes dizaina projekti) un SIA “Tūrisma un atpūtas komplekss (tūrisma un atpūtas pakalpojumu sniegšana Madonas novada Vestienas pagasta Kalna Dzīšļos). Tie 2008.gadā tika nodalīti no SIA “Lido” kopā ar to pamatlīdzekļiem, darbiniekiem, investīcijām un citiem aktīviem.

2011.gadā uzsākta abu meitasuzņēmumu bankrota procedūras. Šo sabiedrību aktīvi bija ieķīlāti par labu kredītiestādēm.

2011.gada 28.jūnijā izsolē tika pārdota SIA “Tūrisma un atpūtas komplekss” mantas nozīmīgākā daļa, bet ienākumi tika novirzīti SIA “Lido” saistību izpildei pret “DNB banku”. Savukārt 2011.gada 21.oktobrī izsolē tika pārdota SIA “Dizaina projekti” mantas nozīmīgākā daļa. Ienākumi no pārdošanas samazināja SIA “Lido” galvoto saistību apmēru.

SIA “Lido” galvenie darbības virzieni ir sabiedriskā ēdināšana, gaļas produktu pārstrāde un pusfabrikātu ražošana un realizācija. Uzņēmuma kapitāldaļas pieder pazīstamajam uzņēmējam Gunāram Ķirsonam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+