Sports
Basketbols

Lidojošais Amerikas latvietis atgriežas Jūrmalā0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas basketbola čempionāta bronzas medaļu ieguvēju BK “Jūrmala” sastāvā atgriežas Endrjū Šmits, kurš basketbola līdzjutējiem palicis atmiņā ar saviem iespaidīgajiem bumbas triecieniem grozā.

Šmita vecmāmiņa bija latviete, kura kara laikā no dzimtās Priekules puses emigrēja uz ASV. 2015. gadā Šmits ieguva Latvijas pilsonību un tūdaļ pat tika iekļauts Latvijas valstsvienības kandidātu sarakstā, tomēr viņa dalība izlasē beidzās pēc pirmās treniņnometnes.
2015./2016. gada sezonā Šmits spēlēja “Jūrmala/Fēnikss” komandā, kuras labā vidēji mačā guva 10,3 punktus un izcīnīja 7.1 atlēkušo bumbu.

Saistītie raksti

Iepriekšējās divas sezonas Šmits aizvadīja Rietumeiropas klubos – vispirms ar Groningenes “Donar” kļuva par Nīderlandes čempionu, tad ar “Vechta” komandu uzvarēja Vācijas otrajā bundeslīgā.

“Patīkami atgriezties Latvijas basketbolā un īpaši Jūrmalā, kur tagad spēlēšu ar vairākiem basketbolistiem, kurus pazīstu jau no savas pirmās sezonas šeit. Pirmo reizi, kad spēlēju Jūrmalā, mums bija satriecoši fani, un ceru viņus atkal ieraudzīt. Varu solīt, ka laukumā katru minūti rādīšu visu, ko spēju,” sacījis Šmits.

BK “Jūrmala” šonedēļ paziņoja arī par līguma pagarināšanu ar komandas kapteini Uģi Pineti.

BK “Jūrmala” šosezon piedalīsies Latvijas un Igaunijas basketbola līgā.


LA.lv